Toronto vaatamisväärtused

Tere!

Planeerin mais minna Toronto -Niagara Falls(On) -Buffalo -NY. Kui teiste kohtadega on üldiselt asi selge, siis natuke tekitab küsimusi Toronto külastus. Kahjuks ei leidnud tripis ka midagi enda jaoks. Seega oleksin tänulik, kui keegi oskab täiendada mu planeeringut.

Majutuse võtsin Town Inn Suites. Lennukiga jõuan kuskil kell 14.55 kohale. Mõtlesin, et esimesel päeval võiks jalutada Yonge -Dundas Squarile, käia ära CF Toronto Eaton Centris, Toronto City Hall ja vanalinnas. Järgmine päev metrooga CN Towerisse, seal Rogers Centre ja edasi Ontario järve äärde( kui ilm lubab, siis üks järve reis) ja St. Lawrence Market koos Piiritustehase hoonetega. Kolmas päev oleks siis Yorkville, Royal Ontario Muueum ja kas Riverdale Farm või High Park. Viimane päev käiks Loomaaias. Sellised mõtted.

Aga tänud , kes viitsib soovitada midagi täiendavalt või laidab maha mingid käigud.

Paari aasta eest käisin mai keskel Torontos. Mai esimesel poolel on seal High Parkis kirsside õitseaeg Sakura, päris efektne vaatepilt. Täpne aeg sõltub ilmast, aga nt viimane kord oli see 5-13.05.2022: https://www.sakurainhighpark.com/predicting-blooms

Toronto toiduskeene on ka päris hea - kõik maailma köögid esindatud ja parema hinna-kvaliteedi suhtega kui NYs. Näiteks Korea köök ja muu Korea mudru Bloor St W, Christie St ja Bathurst St vahel

1
1

Käisin siis mai teisel poolel Tallinn-Toronto- Niagara Falls(ON) -Buffalo -New York reisil

Panen siia oma olulisemad nägemused, mis võivad teistele kasulikud olla. Kui küsimusi on, olen hea meelega nõus vastama. Ise tänan Buldoozat, kes andis Toronto kohta häid ideid.

Toronto – saabudes SAS - iga lennujaama toimus passikontroll robotitega. Sealhulgas ka näpujälgede võtmine. Kuna seal oli neid väga palju, siis 5 minutiga oli korras. Sama libedalt läbis ka pagaz kontrolli.

Minu käigud 4 päeva jooksul – üldised googeldasin enne – mida teha Torontos. Tuli 15 kohta. Kuna ei ole muuseumis käia inimene, siis need jäid ära. ROM jäi küll tee peale, astusin sisse ja pildistasin eesruumis olevat dinosaurust, aga edasi ei läinud.

CN Tower -soovitan kindlasti -ilus ülevaade linnast ja kaugemale.

Lawrence market – ilus vanaaegne hoone. Ja kui tahate osta endale kaasa vahtra siirupit, sellest tehtud maiustusi, kohvi ube, suveniire, siis soovitan teha ostud hinna poolest sealt. Ice Wine , mis on Ontario provintsi mark, soovitan osta sealt kõrval asuvast veini poest. Spetsiaalne lett ja hinnad normaalsed.

PAHT – maaalune linn – ühendab 70 hoonet kesklinnas. Üle 30 km ühendusi. Maa all on kauplused, söögikohad, ühendused metrooga. Ilus.

Casa Loma – gooti stiilis loss. Üks suurimaid elamusi Torontos.

Olin Inn Town Suites ja teel Casa Loma läbisin Bloor str., kus olid siis Jalatsite muuseum( selles ma ikkagi käisin naise peale käimisel), ROM, Tartu- Tartu College. – Eestlaste kogukonna maja ( Kellegil järsku õnnestus vaadata 01.06 ETV -2-s tema 50 aasta ajaloost dok. filmi) Sealt siis Spadina peatusest metrooga 1 peatus Duponti. Sealt juba loss paistis.

Ontario järve peal laevaga tunniajaline reis. Ilm oli natuke tuuline, aga ilusad vaated linnale. Natuke parem on võtta Saarte vaheline reis. On vist huvitavam.

High Park – kahjuks sattusin liiga hilja sinna – kirsside õitsemise aeg oli möödas. Üht õit õnnestus ikka näha ja pildistada. Tavaline aeg on aprilli keskelt kuni mai alguseni.

Kokkuvõttes meeldis Toronto väga. Rahulik linn.

Sealt siis bussiga Niagara Falls(On), sealt edasi bussiga Buffalosse. Muideks mõlemad bussipiletid ostsin Flixbus kodulehelt. Nad sõidavad ise seal.

7
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased