trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

To Estrk.  Ma oleks ettevaatlik antud soovitusega. mõnedel odavlennufirmadel on käsipagas, mis võib lennukisse võtta kallim kui äraantav. ma ka ei uskund, aga lennates Miami - Philadelphia  Frontier Airlines -iga , siis äraantav oli 32 USD 21kg ja kaasavõetav  35 USD 18 kg.

Mul oli eelmine aasta Rhodoselt tulles ja Tallinnas maandudes sama jama. Selline tunne , et pea lõhkeb. Nüüd Aprillis käisin USA-s. Kuus korda oli maandumisi reisi ajal. Mitte midagi. Ja viimane maandumine, Tallinnas, jälle sama jama. Ei saa aru.

Kui Smartlynkist rääkida, siis eelmise aasta septembris maksis Rhodosele koht 10 EUR

Ma nüüd kohvrite kohta vastata ei oska, kuna tavaliselt lähen nats varem kohale ja olen kas esimene või esimeste hulgas. Aga kohad saad loomulikult valida, ainult maksad juurde. Olen seda pidevalt teinud.

Oleneb kellele ja kus satud. Ma tulin reedel NY -st ning seal taheti näha tõendit. Eelnevalt uuriti telefoni teel , kas Eestist tulnul on vaja küsida või mitte. Detsember rahuldas neid täielikult.

10 päeva tagasi KLM-iga minnes, kontrolliti Amsterdamis kõike pabereid. Eriti taheti ankeeti. Aga see anti ka kohapeal. See rohkem lennufirma asi, kuna kohe võeti ka ära. NY-s ei kontrollitud peale passi midagi. Küsimusi ka ei esitatud. Sattusin vist meeldiva daami peale. Aga järjekorras ootasin 1,5 tundi.

Rhodos -- Aprilli lõpus lubab 22-23 , vesi 18-19

TO Mrgtttt ---  Suured tänud. Vahel ei tule lihtsa asja peale.

To VäikeLotti -- Muidugi ei ole seal midagi, Küsisin, kas keegi oskab midagi soovitada. Googeldasin nagu Mr.. soovitas. Vaatasin 8 ja 5 terminali ( hetkel ei tea kust Washington DC-sse lendab) söögikohti. No suuremalt osalt oli kommentaatorite hinded alla 3-e. Küll olid teenindajat nutused, küll ei vastand reklaamitav tegelikusele jne.

to Murakamaali

 Järsku täpsustad, kus kohas. Tuttavad tulid eelmine nädal NY, Washington DC. Restoranides ja  muuseumites küsitakse covidpasse. Toimub hajutamine.  Maskid on kohustuslikud, ka sisestel spordivõistlustel.Maskides käiakse nii poodides kui tänaval.

 PS. Teema algataja küsis sisenemise kohta

Kui vaadata, mis toimub viiruse näitajatega hetkel Aasias , siis hetkel on info et midagi ei muutu. Lootsin ise, et 24 tunni testi nõue kaob, aga sain just eelneva vastuse sealt.

Kui ei taha endale probleemi tekitada, siis ei tasu sealt küll osta. Hindu vaadata võib. Vaata 2020 tripp foorumit USA lennupiletite tagastamise kohta. Ainult tänu krediitkaardi tehingu tühistamisele läbi panga, oli võimalik raha tagasi saada. Nendega suhelda oli võimatu.

Novatursi teade Egiptuse lennul    

Eilsed sündmused Ukrainas vapustasid kogu maailma. Reisikorraldaja Novatours taunib igasugust vaenutegevust ja agressiooni. Me pooldame kogu hingest rahu, avatud maailma ja vabadust reisida. Oleme saanud küsimusi hetkel toimuvate ning hilisemate reiside kohta ning seetõttu jagame Sinuga hetkel teada olevat informatsiooni.

Reisijate turvalisus on meie esmane prioriteet ja me hoolitseme selle eest, et kõik oleks kaitstud ja hoitud. Pärast Ukraina õhuruumi sulgemist tsiviillendudele, lendame Ukraina õhuruumist ohutus kauguses, mis on Euroopa Liidu Lennuohutuse Agentuuri (EASA) soovitusel ohupiirkonnast enam kui 200 km eemal. Seoses korrigeeritud marsruudiga, pikeneb Egiptuse lendude kestus ca 10-15 minuti võrra. Ülejäänud reisid mainitud piirkonda ei puuduta, lennuaeg ei pikene ning kõik lennud toimuvad graafikujärgselt.

Googli tõlge CDC kodukalt  - Kui paranesite hiljuti COVID-19-st, võite selle asemel reisida koos COVID-19-st paranemise dokumentidega (st teie positiivne COVID-19 viirustesti tulemus prooviga, mis on võetud mitte rohkem kui 90 päeva enne lennu väljumist välisriigist ja litsentsitud tervishoiuteenuse osutaja või tervishoiuametniku kiri, mis kinnitab, et teil on luba reisimiseks).   

   Seega ei pea testi tegema

Põhimõtteliselt on kõik piiriületamise ankeedist nüüd vabastatud. https://www.terviseamet.ee/et/koroonaviirus/reisimine-ja-covid-19   Allpool pikk nimekiri nendest, kes ei pea täitma

Korfu on Euroopa, seega pistikud on kõik tavalised. Mis konditsioneeri puutub, siis kõik ju oleneb hotellist. Mina olin Aritis juulis ja see oli hinna sees. Soovitan võimaluse korral käia Kirkerast laevaga Albaanias ära ja osta odavat Albaania konjakit.

Kui reisipakette mitte võtta, siis kuidas Kuningate orgu lähete? Luxor ise on ju poolik.

Ma muidugi ei tea, palju kliima 10 aasta jooksul külmemaks läinud on, kuid märtsi lõpus oli Hurgadas küll ilm siis 30-35. Luxoris 40 ja vesi 25-26. Olin siis seal  27 märtsist. 

 Nii et ma ei tea , kui külma vett Oliver silmas peab

Mul tuli täna KLM -i teade, et minu reisi Tallinn- Amsterdam  - NY-Amsterdam-Tallinn --  NY -Amsterdam lennuaeg on 1 tund varem.  Teatati, et teil on õigus muuta lendu või raha tagasi küsida. Kuna see 1 tund mind ei sega, siis ei teinud midagi. Tänsin informatsiooni eest.

No mina loen ikka täisvaktsineerimist alates  -süst +14p -Ilma karantiinita saavad riiki siseneda C-kategooria riikidest (sh Eestist):

  • täielikult vaktsineeritud isikud (vaktsineerimiskuuri lõpetamisest on möödas 14 päeva),

-

Ma usun ka, et selline tõbi, nagu korona, jääb igavesti. Nagu gripp, aga teise nimega. Tulevad tabletid ja hakkad neid neelama, kui pead vajalikuks, Piirangute kaotus? Võtame käsile hetke statistilised näitajad. Eile oli nakatunuid 2 miljonit. Kui jätta Hiina ja India kõrvale, siis sellise tempo juures peaksid aasta lõpuks olema suurem osa inimesi läbipõdenud või surnud.  Seega arvan, et liikumis piiangud kaovad jaanuar 2023. Mis puutub aga tõenditesse vaktsineerimise kohta, siis siin sõltub riikidest. On ju ka hetkel paljudes riikides , eriti Aasias ja Aafrikas nõutud vaktsineerimine erinevate haiguste vastu. Nii et tõendite kadu, ma ei julge ennustada.

Eelmine aasta septembris pidi mul olema Lufthansaga USA lend. Poolteist kuud varem tuli kiri, et minek üks päev varem. Küsiti, mida teen. Kuna näha oli, et USA ei ava selleks ajaks, siis loobusin reisist. Raha tuli 5 päevaga tagasi. Nii et mõelge mida hetke olukorda arvestades kõige parem teha.

Muidugi Googli tõlge tekitab küsimuse -- alustatd või lõpetatud   

Täna 20:52

Pange tähele, et vastavalt Küprose kohalike omavalitsuste kehtestatud uutele meetmetele peavad kõik külalised (12-aastased ja vanemad) esitama tõendid selle kohta, et nad on alustanud või lõpetanud vaktsineerimiskava. Juhime tähelepanu sellele, et vaktsineerimistunnistus kehtib ainult siis, kui vaktsiini 2. või 3. doosi periood ei ole möödunud (st 180 päeva).

Kõige naljakam, et inimene viriseb mingite paberite pärast,. Ja teeb paanikat ka veel. Olen Nõuka ajal palju reisinud. Mis 10 Paberist sa räägid. Ja ka praegu saab 2-4 paberiga hakkama. Ei pea ju minema, kui kirjutada ei oska.