Trolltunga

Tere

Plaan on teha juuli alguses väike Norra ringreis ( https://goo.gl/maps/o1VxvTfyZan ).
Hetkel mõtiskleme kas võtta ette Trolltunga matk või mitte kuna üks reisikaaslane on 7 aastane. Poiss on sportlik ja 20 km lihtsama matkamisega saab hakkama.
Kas tasub matk lapsega ette võtta või pigem mitte?

Tere,
Sõltub enda kannatlikkusest ja kui palju aega nõus olete kulutama matkamisele. Kui ma peaks uuesti minema siis võtaksin oma peagi kuueseks saava tütre kaasa. Võite ööbimisvarustuse kaasa vedada, nägin mõningaid inimesi, kes alustasid õhtul eesmärgiga ööbida kuskil kena vaatega paigas. Autoga tasub ülemisse parklasse minna. Rada siis jalgsimatk 22km, kuluv aeg minimaalselt 8-10h. Mul kulus 3h üles, 1h üleval ja 2h alla kokku 6h. Aga ma spordipoiss kah. Neljandal km oli silt - stopp ja pööra ringi kui jõuad sinna peale 15. augustit ja kell on 13:00. Mina olin seal 05.09.2015 kell 15:30 ning läksin edasi. Kui ma alla tulin tuli veel inimesi üles eesmärgiga ööbida. Aga lastega tasub lõppsihtkohas ettevaatlik olla. Pool tundi peale seda, kui hakkasin alla liikuma, libises üks suuremast seltskonnast 24-aastane austraallanna üle serva.

Käisime matkal ära. Kuigi rada on ikka raske siis vedas poiss peaaegu välja (mõned siledamad rajaosad oli tagasi tulles seljas, sai tema puhata). Aega kulus kokku 12 tundi, tegime puhke ja söögipause.
Infoks veel niipalju, et nn treppe (vana raudtee vms) enam ei ole. Selle asemel ehitatakse nüüd autosõidu teed. Meie kasutasime üles ja alla tulekuks seda. Kui meie kohale jõudsime oli ülemine parkla täis, õnneks saab 50 NOK/inimene buss/taksoga üles sõita. See 5 km on kindlasti seda väärt.
Kes lastega lõuna pool seikleb siis kindlasti tasub külastada Preikestolen-i kivirahnu. Turnimist on aga vahepeal on mõnusad puhkekohad kus keha kosutada.
Põhja suunal seiklejatele soovitan Loen Skylift https://www.loenskylift.com, köisraudteega saab üles ja üleval on suur vaateplatvorm, lisaks saab matkata vastavalt omale soovile (on lühemaid ja pikemaid radasid).