Türgi: bussid, rongid, Pegasus

Hei,

Mul on aastavahetuse paiku Türgis Gaziantepis üks projekt.
Keegi siin foorumis oli kasutanud Pegasuse nimelist lennukompaniid. Seal tundusid siselennud ikka väga soodsad olevat. Istanbul-Gaziantep osta eest küsiti mingi 300 kr ümber. On see tõesti nii või tulevad kusagil edaspidi mingeid makse juurde. Tundus nagu koos maksudega olevat ja 15 kg pagasit oli ka vist veel sees.
Et keegi kasutajatest võiks omi kogemusi jagada ja kas seal kaardimakse eest ka mingi lisatasu tuleb?

Ja siis bussid ja rongid, pool päeva googeldasin ja ei midagi. Tähendab leidsin, et Istanbulist läheb Bagdadi rong, mis läbib ka Gaziantepi, kuid hindu ja sõidugraafikuid ei leidnud. Tuttava käest kuulsin, et rong on aeglasem kui buss ja see rong käib vost korra nädalas.

Selle Pagasusega oli veel see jama, et meile vajalikul päeval ei olnud enam soodsaid pileteid, et äkki oskab keegi veel midagi sama hinnaklassi kuulivat soovitada. Vaatasin veel teisi kompaniisid, aga enamus neist olid türgikeelsed ja ma ei saanud nendega seal hakkama.
Üks variant oleks veel bussiga minna, kuna muiud peaksime niikuinii öö lennujaamas vist veetma, sest lend läheks nii vara, et poleks mõtet linna hostelisse minna.
Bussisõit Gaziantepisse mind eriti ei heiduta, olen korra sõitnud, 15 tundi oli vist, kuid siis ei ostnud ise piletied, nii et hinda ja kompaniid ei tea. Kas keegi oskaks soodsat kompaniid soovitada, kus on kenasti hinnad ja sõidugraafikuid kirjas?

Ette tänades

Türgis liikumiseks on üks päris hea bussifirma Metroturizm. Olen ise nendega mõned korrad sõitnud pikemaid otsi (11 tundi). Bussid on kenad, puhtad, koos reisisaatjaga, tasuta pakutakse vett, kohvi, teed. Vaatasin, et Istanbulist Gaziantepi saaksid sõita küll, ainult tohutu aeg läheb selleks, aga oleneb ka sellest, millal Istanbuli jõuad, sest õhtul väljub buss päris vara ja sõidab öö läbi. Muidu on hea öösel sõita. Nende lehekülg: http://www.metroturizm.com