trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Olen luise36-ga täiesti nõus. Viru Reisidel ei ole erilist luksust, aga vähese raha eest saab enamus kultuuriobjekte läbi käia. Ise olen ka nendega mitmel reisil käinud: Itaalias, Prantsusmaal, Sveitsis ning varsti lähen Horvaatiasse. Reisidel on juhtunud ka väikesi viperusi, aga pikal reisl ikka tuleb ette, sellest ei tasu probleemi tekitada. Aga eks ma olen ka vähenõudlik tingimuste suhtes. Mina küll Viru Reise maha ei tee, soovitan ikka nendega reisida, häid elamusi saab kindlasti.

jokamees, sul läks siis küll kehvasti Viru Reisidega, kas rahvast pole kokku saadud, et reisid ära jäävad. Ise kaalun ka minekut nendega septembris Horvaatiasse, aga siis oleks jama küll, kui puhkus tulekul ja mingi hetk öeldakse, et reisi ei toimugi. Aga see on sul hea mõte, et Türki lendad. Seal on võrratult ilus ja mõnus puhata. Praegu peaks seal 45 kraadi olema, aga merevees saab end jahutada. Toredat reisi!

Olen korduvalt Türgis käinud ja mulle isiklikult meeldib arveldada kohalikus rahas ehk liirides. Ekskursioonide eest tuleb maksta kas eurodes või dollarites. Ma olen alati kaasa võtnud juba Eestist liire ja kui tean, et osalen ekskursioonidel siis ka dollareid või eurosid.

Itaalias aprilli algul. Meeldis väga, eriti Capri saar, samuti olid toredad kohad Rooma, Veneetsia, Pompei ja Vesuuv. Bussiga juhtus väike õnnetus, seisime 4 tundi, kuid siis parandati viga ära ja sõit jätkus lõpuni viperusteta. Sellel reisil oli giidiks Sirje, bussijuht Gennadi oli väga tore inimene. Mai keskel aga käisin Virukatega Prantsusmaal, järjekordselt võrratu reis, giidideks Ants ja Maie, toredad bussijuhid Tõnis ja Rein. Pikalt bussis viibimised korvavad alati kustumatud muljed ja hiljem on hea meenutada. Ilusat suve kõigile ja reisimine on mõnus!

Eelmisel aastal käisin Estouriga Bulgaarias. Kõik sujus normaalselt, probleeme ei olnud hotellis ega ekskursioonidel, giidid olid tasemel. Türgis olen varem käinud Sky Traveli ja Argotoursi kaudu, ka nendel reisidel on kõik hästi olnud.

Ma olen ka viinud postkaarte, raamatuid, samuti välgumihkleid, pastakaid, rinnamärke, võtmehoidjaid, külmkapimagneteid, mängukaarte (iga kaardi peal erinevad fotod Eesti vaatamisväärsustest)jne. Ega need just praktilised kingitused pole, aga mingi suveniir ikka. Ja ega väga odavad need nännid ka pole, olen ostnud mõnest suveniiripoest siin, vahel ka enne äralendu lennujaamast, seal aga väga kallis.

Türgis liikumiseks on üks päris hea bussifirma Metroturizm. Olen ise nendega mõned korrad sõitnud pikemaid otsi (11 tundi). Bussid on kenad, puhtad, koos reisisaatjaga, tasuta pakutakse vett, kohvi, teed. Vaatasin, et Istanbulist Gaziantepi saaksid sõita küll, ainult tohutu aeg läheb selleks, aga oleneb ka sellest, millal Istanbuli jõuad, sest õhtul väljub buss päris vara ja sõidab öö läbi. Muidu on hea öösel sõita. Nende lehekülg: http://www.metroturizm.com

Oskab keegi vastata, kas Kuldsetelt Liivadelt ekskursioon Türki Istanbuli on ka asjalik, kas tasub minna ühepäevasele reisile? Edasi-tagasi sõit võtab palju aega ära, kas Istanbulis jõuab ühe päevaga midagi vaadata? Estouri kaudu minnes läheb see maksma 90 eurot, kas külastatakse ainult Sinist mošeed või käiakse ka mõne teise mošee juures ning mida hõlmab linnaekskursioon? Kes on käinud, võiks kommenteerida. Tänud ette.

Kui palju maksab bussisõit Golden Sands`ilt Varnasse ja kui tihti sinna bussid käivad ning kas Golden Sandsis on mingi bussipeatus, kust peale saab minna? Kas Golden Sandsil mingit kohalikku reisibürood ka on, kelle kaudu saaks Istanbuli sõita ja palju ühepäevane ekskursioon maksta võiks?

Vastasin ka küsimustele. Natuke lahjaks jäi küll, aga alustuseks käib kah. Igal juhul edu diplomitöö kirjutamisel. Aga viimane kommenteerija Ren, no nii musta stsenaariumi küll poleks vaja ette ennustada.

Mis sa punkel seletad. Kui ma ootesaalis ostan pudeli vett, ei paki keegi mulle seda eraldi kotti, ma võtan ootesaalis pudelist paar lonksu ja lähen edasi vabalt lennukisse ning joon lennukis edasi seda vett, kui tahan.

Jah peale turvakontrolli läbimist võib osta pudeliga juua ja selle siis lennukisse kaasa võtta, ei pea isegi kotti panema, võid vabalt käes hoides lennukisse siseneda. Toiduga, mis on käsipagasis, sellega on mul isiklikult erinevalt läinud. Ühel korral ei võetud kartulisalatit ära ja teisel korral võeti ära. Sel korral, kui ära võeti, siis oli mul salat ja kaks pirukat väiksesse kilekotti pandud ja siis seljakotti ehk käsipagasisse, öeldi, et salati võtavad ära, aga pirukad võin omale jätta, kuid ma ei hakanud seal järjekorda tekitama, andsin nii salati kui pirukad ära. Nii, et ei teagi, mida siis toidu osas võib käsipagasis olla ja mida mitte.

Juunis-juulis väga kuum Alanyas, +47 viskas ikka nädala jooksul mitmel päeval, peavalu tuleb kui pikka aega päikese käes kasvõi jalutada, aga pole hullu, saab meres ujuda ja mõnus tuul on ka mere ääres. Õhtul kell 21 oli ka ikka +30 kraadi vabalt, siis oli talutav jalutada, aga siis kahjuks väljas pime juba seal, pimedaks läks paar tundi varem kui meil sel ajal. Aga muidu on Türgi väga mõnus koht, igal võimalusel lähen tagasi.

Minna võiks Kopenhaagenisse. Seal on loomaaed ja Tivoli. Samuti on väga kena Barcelona linn, seal on ka nii loomaaed kui ka päris lahe Tivoli. Ise käisin esimeses kohas suvel ja teises sügisel, ei tea kuidas seal talvel oleks, vist külmavõitu. Ja veel on Tsehhis päris ilus, Prahas sillad ja kindlus ning niisama jalutada on ka väga mõnus.

Ise käisin eelmine aasta detsembris Prahas. Seal oli küll, mida vaadata ja samas toimusid ka suusatamise võistlused, maailmakarika etapp sprindis. Sel aastal plaanin detsembris minna Viini, tuttavad käisid ja jõulude ajal pidi seal väga ilus olema.

47 kraadi oli Alanyas juuni lõpus ja tõesti ei sure seal ära, kiiresti harjub ära, kuidagi teistmoodi on see kuumus ja meretuul on hea jahutav. Eestis +27 tundub juba sama kuum. Ja 2 km on võibolla tõesti linna alguseni ja lõppsihtpunktini tunduvalt rohkem. Aga jah need dolmusid on küll mõnusad liiklusvahendid, suvalisest kohast peale ja maha ja õnneks on nad kõik konditsioneeriga. Aga jala käia ei tee ikkagi paha.

Türgi on soodne ja seal meeldib väga eestlastele. Oktoobris on seal veel ilm küllalt soe, parem ongi sügisel minna, juunis-juulis on seal tappev kuumus. Ja rannad on Türgis mõnusad, saate varbad rannaliiva ja vette pista ja ka vaatamisväärsusi leiab, võtke mõni ekskursioon tänavalt või sõitke rendiautoga ringi.

Mine jala see 2 kilomeetrit. See on ju nii lühike maa. Ise käisin eelmine aasta Antalyas kaks korda päevas 8 kilomeetrist otsa. Palav on tõesti seal ja niikaua kui seda bussi ootad, oled jala juba kohal.

loteriimajutus sobib üksi või kahekesi reisijale, kes tahab enamuse ajast loodust ja kohalikku melu nautida. Mina käisin eelmine aasta juulis üksi ja sattusin hotelli Antalyas ja olin rahul, sest mul oli eesmärk ringi liikuda ja mitte ainult Antalyas, käisin ära ka 600 km kaugusel teises linnas. Ega 2*hotellist midagi nõuda saagi, esmane hädavajalik olemas ja hommikusöök ka suht normaalne.

aitähh, arvasin ise sama, et vast nii vara hommikul tunglemist pole ja peaks ikka jõudma ja buss peatub ukse ees. Sain nüüd teilt kinnitust.

Tänud sulle kikuka, et vastasid. Kas sa mõnda odavat ööbimiskohta ka oskad soovitada üheks ööks ühele inimesele?

bussid sõidavad Antalyast Alanyasse 2,5 tundi. Pilet maksab 10 liiri (umbes 100 krooni) ja bussid on neil puhtad ja mugavad, koos reisisaatjatega. Pikematel sõitudel pakutakse kohvi, teed, karastusjooke, muffineid tasuta, hiljem piserdatakse su kätele värskendavat vett.

mina olen ka võtmehoidjaid toonud ja külmkapimagneteid erinevate linnade vaatamisväärsustega. Enda tehtud fotod on kõige väärtuslikumad.