Türgist kulla ostmine?

Kui suure tõenäosesega saab petta? Ja kas tasub sealt kuldehteid osta, esmakordselt minek Türki. Kuulnud oleme selle kohta nii ja naa, kas India ehete "turuga" annab võrrelda? Sealt ostes sain küll nii 3 korda odavamalt kui Eestimaal. Ja hindamas käies siin oli vägagi tegemist õige asjaga, Türgis minek meil kuurortisse Antalya, Kemer.

Olen ostunud endale paar kuldvidinat Kemerist kullapoest (mitte turult). Hind oli igati mõistlik ja odavam kui Eestis, valik oli suur ja lai. Tegemist oli ehtsa kullaga. Kvaliteet paistab ka hea olevat - seni pole midagi katki läinud. Samas, mu sõbranna soetas endale Alanyast eriti odavalt kuldketti ja sõrmust ja mõlemad olid paari nädalaga katki. Sama lugu kolleegil, kelle Türgist soetatud hõbekett pidas vastu täpselt 5 päeva, kusjuures seda on nüüdseks parandatud juba 3 korda - ikka läheb katki.

Igasugused jutud a la 3x odavamalt jne on paras luule. Ostmisel tasub alati vaadata toote kaalu ja siis arvutada palju maksab ainult kuld seal tootes ja lisada siis umbes 25% tööraha. Kui on alla selle hind, siis on suht suure tõenäosusega tegu pettusega. Hetkel maksab kuld 400 eek gramm, 585 kulla puhul seega 235 eeku kulla osa seal, seega tehasehind peaks olema kuskil 300 krooni gramm vähemalt + km. Eestis poodides müüdav kuld on 90% pärit Türgi tehastest, seega kui saate osta korralikust poest 300-400 g gramm, siis palju pügada ei saa:D Eesti hinna puhul tuleb arvestada, et see sisaldab ka 20% käibemaksu, Dubais jne km sisuliselt puudub. Osta ei tasu neid eriti odavaid kette jne, sest kui asi kaalub vähe ja keti osad on üliõhukesed või seest tühjad, siis on suht loogiline, et pidevalt kandes need kaua vastu ei pea.

Aga kas türgi (kulla)poodides saab ikka tingida ka? Kui toode tundub õige.