Tuneesiast

Käisin iseseisvalt kuu aega seal ringi. Inimesed on fantastiliselt sõbralikud ja abivalmid, mida kaugemal paketituristidest seda rohkem. Muidugi võib leida ka neid, kes üritavad turistilt veidi raha välja petta, aga võrreldes Marokoga on selles suhtes täielik paradiis. Tihti peale astus kohalik juurde ja vaatas ning juhatas, et turist ikka oma õige bussi, rongi jne üles leiaks. Mõni jalutas sinuga tund aega linna teise otsa, et sa ikka mingil juhul ära ei eksiks. Ja seda kõike muidugi vastuteenet ootamata.

Hinnad (toit, transport, majutus jne) on samad ja isegi odavamad kui Eestis.

Transport on tihti paremal tasemel kui Eestis, eriti muidugi väga hästi toimiv raudteevõrk. Ka lennukiga puhkama sõitjad võivad julgelt seda kasutada, et teha mõni väljasõit (eriti mugav neile, kes paiknevad kusagil Sousse piirkonnas). Kui

turistidega pidevalt tegelejad väla arvata räägitakse ingliskeelt suht vähe, palju rohkem saksa- ja ka itaaliakeelt. Prantsuskeel on kohalikele teine keel nii et selle valdajal pole üldse muret.

Toit (va suured turistidele mõeldud kohad) on üldiselt üsna piprane, aga mulle meeldis.

Turvalisusega pole mingeid probleeme. Peamistes turismilinnades võib esineda taskuvargusi, aga muus suhtes on väga ohutu isegi pimedal ajal (võrreldes Eesti linnade ja Lõuna-Euroopa turismipiirkondadega näiteks). Ainult auto ja võrri alla sattumist tuleb vältida.

Mida vaadata on tohutult, eriti arvestades maa suurust (õieti väiksust). Araabia ja berberi kultuur (mitte mingil juhul ma ei mõtle selle all turistidele mõeldud nabatantsu), paljud hästi säilinud vanalinnad, rooma aegsed varemed, head rannad, mäed, kõrb jne.

Olen käinud just seal ja väga meeldis. Ka Marokos käisime ja su sõnad on õiged. Nüüd piilun Tonga poole, kui on ideid,kirjuta. Kiira