Turvalisus hostelites

Tere.
Siuke küsimus, et kui turvaline on Austraalia hostelites. Et kui mul on uus seljakott, läppar, fotokas jne, et kui suur võimalus on, et need kellegi võõra seltsis jalutama lähevad? Et kas on mõtet varustuse alla korralikult raha panna või peaks soetama varustuse, mis ajab asja kuidagi ära ja kellegil ei teki himu selle järele? Mul tuleb esimene seljakotireis ja alles komplekteerin varustust.

oled ilma edevamatest asjadest

nuh kuna ise veel m6ned p2evad hostelis siis peax enda kogemustest l2hdudes utlema kull, et midagi seal jalautama ei ole l2inud ja ega vist l2hegi, kui just mingi erilise kaagiga uhte tuppa ei satu,hostelites k2ivad ju toa uksed lukku ja ega oma inimesed sealt seest vaevalt hakkavad midagi varastama, kuna k6ik kes hostelis peatuvad, peavad toa v6tmisex ka passi n2itama ja sellest vist tehaxe isegi koopia, nii et ei tohix hullu olla, kui viitsid vea aga kaasa, edu sulle:)

Ei tea millistes hostellides passikoopiat küll tehakse!!! Niipalju kui mina olnud pole keegi siin koopiaid veel tegema hakkand!!!! Ja hostelites olemas spetsiaalsed turvakapid! Tuleb lihtsalt küsida ja saad kapi, maksad veidi rohkem:))))

et siis passi koopia tehti westend backpackersis mis asub pitt streetil, kui ei usu ex tule v6ta tuba sis

Linna hostelites on muidugi toa uksed lukustatavad, aga maakolka hostelites ei pruugi see nii olla.
Reeglina kohtad hostelites endasuguseid seljakoti rändureid.Sadistid ja röövlid reeglina ei reisi, seljakott seljas, mõõda maailma.
Elementaarsest ettevaatusest peaks piisama.

Kui vähegi võimalik vali hostelid, kus tubades on turvakapid, mille saad oma lukuga kinni panna. Minult õnneks midagi ära ei tõmmatud, aga kuulsin kümnete kaupa lugusid, kuidas inimestel fotokad, telefonid, läpakad läksid... Varastamine on bäkkerite seas kahjuks levinud. Minu prantslasest sõbral ntx tõmmati toast ära fotokas, sel ajal kui tema tegi kerget uinakut ning mina käisin 10 minutiks toast väljas helistamas (Darwin, Youth Shack). Selles hostelis toimus paari nädala jooksul palju varguseid! Lõpuks palgati vist mingi turvamees, kes mööda koridore kruiisis. Mu saksa sõber reisis koos ühe kohaliku ozziga kaks nädalat, viimasel koosoldud õhtul kui sakslane magama jäi, võttis ozzi ta rahakoti ja veel mingit pudipadi ja pani kõige kraamiga jehat. Jne...

Üldine reegel on, et usalda, aga kontrolli. Kunagi ära jäta oma vara (eriti rahakotti, passi, telefoni) kusagile laokile. Kui vähegi võimalik, siis alati kõik lukutaha või endaga kaasa. Ma ei taha hirmutada, et sind igal sammul paljaks röövitakse, kuid lisaks toredatele ja abivalmis inimestele, leidub seal ka parajalt kaake ning ettevaatus teeb su enda elu lihtsamaks. Paranoiliseks muutuda pole mõtet, kuid ettevaatlik soovitan olla.