trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Ise küsin, ise vastan :) Maandusime Surat Thani lennujaamas tund tagasi, ei küsitud absoluutselt mitte midagi. 30 päeva tempel passi ja korras.

Naksitrallile veel yks kysimus ;)

Ega Sa ei oska akki oelda, kas piiril voib vastse 30 paevase viisavabadusega probleeme tulla, kui me maandume sellises kohas nagu Surat Thani? Lendame KL-ist homme Surat Thani-sse, aga ma ei ole sugugi kindel, et nood tyybid seal oma viisavabade riikide nimekirja uuendanud on :D

Ega juhuslikult pole kogemust monda vaiksemasse "v6sa" rahvusvahelisse lennujaama maandumisega? :D

Stiivo, kui Sa oled elanud Austraalias juba 4 aastat, siis ma eeldan, et Sul peaks olema permanent residency? Eksin? Miks Sa ei saa oma partnerit oma viisa peale votta? Isegi 457 sponsorship viisaga peaks saama. Minu naine oli nii minu 457 kui nyyd PR viisa peal. Minu partner on kyll eestlane, aga ma miskiparast ei usu, et filipiinodele eraldi reegel on kehtestatud.

T2nud vastajatele! Uurin mainitud hotelle lahemalt koos kaardi ja google abiga ;) Loodetavasti leian meile snorgeldamiseks sobiva pesa :) Suured t2nud koigile!!! Terv, enn.

Kas mõni lennukompanii sellist varianti pakub, et "open return" oleks pikem kui aasta? Näiteks poolteist aastat. Teab keegi sellisest variandist midagi kõneleda?

Võite ka nii teha, et kodus olles ostate vajalikud varud valmis ja siis lasete kodunt kellelgi saata, kui kohapeal otsa saavad. Toimib kenasti, pakkide sisusid väga põhjalikult ei kontrollita. Muidugi kui te pool kilo tablette korraga saata ei lase :) Teisestküljest - kui te kohapeal tööd teete ning Austraalia palka teenite, siis ei ole vajalike ravimite ostmine sugugi elukallis. Kui juhtute vahepeal Malaisias või Tais käima, siis sealt võite endale läätsed 2-3 korda odavamalt osta kui Eestist. Samuti igasugu ravimeid saab sealt suhteliselt lihtsalt ilma paberiteta :)

WH viisat on aega taotleda kuni kolmekümnenda eluaastani. Kui oktoobris on sõjaväkke minek, siis ei ole mõtekas seda viisat hetkel üldse taotlema hakata. Kui just ei soovi ajateenistusest kõrvale hoida, aga seda sa ju ei soovinud :p Teed ajateenistuse läbi, siis taotled. Viisa taotluses ei ole ühtegi küsimust, mis oleks ajateenistusega seotud ning mitte keegi seda ei kontrolli. Viisa taotlusi kontrollitakse Austraalias ning neil puudub sinu kohta igasugune taust, väja arvatud see, mis sa taotluses ise neile avaldad. WH viisa taotlemiseks on vajalik krediitkaart - järelikult peab ka pangas konto olema, et krediitkaarti omada. Riiki sisenedes on neil õigus kontrollida 5000AUD olemasolu sinu pangakontol; pangast võetud tõendist selleks üldjuhul piisab.

Mõte on üldjoontes hea. Ma küll ise ei ostnud haagissuvilat, seega konkreetseid näpunäiteid anda ei oska. Kui siis seda, et Austraalias on haagissuvilaga reisimine väga populaarne :o) Hindadest võid mõningase ülevaate saada näiteks nendelt lehtedelt:

Ma ei tea, milline parim oleks, mina kasutasin Westscheme oma. Esimene tööandja avas mulle seal konto ja nii jäigi. http://www.westscheme.com.au/ Niipalju võin öelda, et tollel lehel saab online keskkonda sisse logida ja vaadata ülekandeid, mis su fondi tehtud on. Superi tagasi taotlemine nendelt käis mõistliku kiirusega.

Kui teed superi taotluse www.taxback.com kaudu, siis nemad väidetavalt saavad viisat tühistada vajadusel. Ilmselt saavad seda teha ka teised samalaadsed "oraganisatsioonid" Vaata: http://www.taxback.com/au_superannuation.asp

Ükski palverännak ise-eneses ei puhasta kedagi pattudest; alustades sellest, et pattu kui sellist pole tegelikult olemas. Inimese definitsioon "patune" olemisest on sama algeline kui siili arusaam kvantfüüsikast. Arvan, et compostela rada käiakse raja enda ning tema ajaloo pärast, eneseületamise pärast - mitte selleks, et olla "parem" või "puhtam" Jumala silmis. Inimesele, kes teadlikult vaimsust otsib ning on hakanud mõistma põhjuse ning tagajärje seost on juba pelgalt igapäevane elu muutunud palverännakuks. Selleks ei ole vaja enam kellegi ettetallatud radu mööda tuhiseda. Kuid arvan, et kindlasti tasub minna, kui sa ei tea täpselt mida sa otsid - kui otsid inimesi, kes mõtlevad samades suundades kui sina. Kui otsid tükikest eksootikat, seiklust ning vabastavat tunnet, mis tekib raskuste ületamisel. Justnimelt minge üksi nagu raspberry kirjutas, organiseerige ise võimalikult palju, olge vahel üksi, vahel mägedega, vahel suhelge teekaaslastega. Vabaks ei tee teid teekonna läbimine ja kilomeetrid, vaid järeldused, mida te rada läbides oma elust teete ;)

Kindlasti papp piirile kaasa! Minult küsiti, näitasin kahte krediitkaarti esmalt, ei sobinud. Õnneks oli kaasas ka 750 AUD-i sulas, mis jäi nende väitel enam-vähem nõutava summa piiridesse. Riigist lahkumise pileti (e-pileti) võib ise eelnevalt Wordiga järgi teha kui päris pileti kuupäevad ei sobi. Teed mõne näite järele sobivate kuupäevadega, lennunumbrite ning lennufirma nimega. Nad teevad sellest koopia lihtsalt ja ega seda väga detailselt ei kontrollita, kui siis kuupäevasid. Ning passipilt, nagu juba mitu korda mainitud.

Minu isiklik arvamus oleks selline, et Mauritiusele minekuks ei ole ennast vaja üldse vaktsineerida. Mauritius on üldiselt väga puhas ja korralik saar. Saaremaale minekuks ei ole ju ka ennast vaktsineerida vaja :) Sai seal kunagi vahepeatusena Madagaskarilt tulles paar päeva veedetud ja arvan, et ei ole küll mõtet ennast torkima hakata Mauritiuse pärast. Offi võid kaasa võtta äärmisel juhul :)

Assa... Arvasin, et mõlemad kohad on enam-vähem sama hinnaga :-/ Btw, Tälli juurde aega kinni ei ole vaja panna. Receptionis memmed teavad, millega tegu ning kõik aetakse kohe kohapeal korda. Kaasa vaja kindlasti pass ning üks dokumendifoto.

Mhm, ma tuiasin seal trepikodade vahel ikka hea mitu korda edasi-tagasi ning lõpuks suundusin Outback Australia Ltd ukse taha :) Sealt vanad suunasid mu lõdva randmega õigele reale - ilmselt ma polnud esimene :p

Mainin igaksjuhuks ära, et Viruplatsi keskus (Jaak Tälli) on Narva mnt 7, trepikoda I ja retseptsioon on 2 korrus. Karell arstikeskus on selle koha nimi. http://www.karell.ee/. AU, WH viisa kopsuröndkeni hinnaks on seal 710.- Loodan, et teeb kellelgi elu lihtsamaks õige koha leidmise osas ;)

Kui vähegi võimalik vali hostelid, kus tubades on turvakapid, mille saad oma lukuga kinni panna. Minult õnneks midagi ära ei tõmmatud, aga kuulsin kümnete kaupa lugusid, kuidas inimestel fotokad, telefonid, läpakad läksid... Varastamine on bäkkerite seas kahjuks levinud. Minu prantslasest sõbral ntx tõmmati toast ära fotokas, sel ajal kui tema tegi kerget uinakut ning mina käisin 10 minutiks toast väljas helistamas (Darwin, Youth Shack). Selles hostelis toimus paari nädala jooksul palju varguseid! Lõpuks palgati vist mingi turvamees, kes mööda koridore kruiisis. Mu saksa sõber reisis koos ühe kohaliku ozziga kaks nädalat, viimasel koosoldud õhtul kui sakslane magama jäi, võttis ozzi ta rahakoti ja veel mingit pudipadi ja pani kõige kraamiga jehat. Jne...

Üldine reegel on, et usalda, aga kontrolli. Kunagi ära jäta oma vara (eriti rahakotti, passi, telefoni) kusagile laokile. Kui vähegi võimalik, siis alati kõik lukutaha või endaga kaasa. Ma ei taha hirmutada, et sind igal sammul paljaks röövitakse, kuid lisaks toredatele ja abivalmis inimestele, leidub seal ka parajalt kaake ning ettevaatus teeb su enda elu lihtsamaks. Paranoiliseks muutuda pole mõtet, kuid ettevaatlik soovitan olla.

Tänud maddox! Kasutan sama strateegiat, loodan et toimib minu puhul samuti :) Tänx!

Hea uudis maddox :) Mõtlesin, et äkki memmed viisa offisis praagivad kõik päkkpäkkerid välja, kes on vähegi seadust rikkunud. Oskad äkki seda ka kommenteerida, kas tasub sinna online taotlusse austalt kirja panna, et jah olen tahvi saanud, aga maksin ära või on parem üldse mitte kirjutada? Tänud!

Malaisia on samuti viisavaba - 30 päeva oli minu mäletamist mööda. Lendasin Darwinist Singapuri ja sealt edasi rongi/bussiga üle Singapuri ja Malaisia Tai poole. Kuni Tai piirini probleeme polnud mittemingisuguseid. Kontrollitud, töötab :)

Eks see oleneb farmist rohkem. Enamuses kohtades, kus mina töötasin oli internet olemas. Kuid ;) See on manageri kontoris, mitte backpackeritele kasutamiseks :)) Enamasti on pigem sedasi, et elatakse kuskil backpackkeris ja hommikul sõidetakse mikrobussi/autoga põllule tööle. Ning internetti saad kasutada oma ööbimiskohas. Internetivõimalusi on erinevaid. On Wifi AP-sid (harv nähtus länekaldal), korralikult turvatud ning ka kergesti häkitavaid AIP-sid. Oma läpakas on kindlasti kasulik kaasa võtta. Kasvõi selleks et oma digipilte sorteerida või kirjad valmis kirjutada jne. Internet AU-s üldjuhul üsna kallis, mida väiksem koht seda kallim, hinnad jäävad 2-8$ tunnis. Pahatihti küsitakse CD-de kirjutamise eest lisaraha 5-10$ CD eest, hoolimata sellest, et ise kirjutad oma toorikule. Äriplaan missugune...

Eks ta oleneb kuidas peale sattuda. Kui jala läbi kõnnid või rolleriga, siis ei tüüta sind keegi. Kohaliku transaautoga sõites need "taksojuhid" peavad ise seal kinni, et kõik uustulnukad kenasti rahakotti kergendaksid. Võimalik, et oled juhtunud momentidele, kus nood vennad lihtsalt putkas tukkusid :p

Olin umbes kuua aega tagasi Ko Sameti'l. Mina sain Bangkokist, Khao San Road'ilt kuni Ko Sameti saareni 450 bahti eest, buss + laev. Laev mandri ja Sameti vahet käib mitu mitu korda päevas. Pileti saab osta ise sadamast mõlemalt poolt, pole probleemi. Saarele sisenedes on vaja maksta nn. National Park fee, vist mõnisada bahti oli... Kui aga tuled sadamast näiteks jala ja suurt kotti seljas ei ole, siis keegi sind kinni pidama ei hakka. Kui aga istud nende roheliste "lahtiste taksode" peale, siis pead oma bahte luftitama.