Turvatool lennureisile kaasa

Kas kellelgi on kogemusi turvatooli kaasavõtmisega lennureisile minnes? Soovin teada just seda, kuidas tool check-in'is ära andmiseks pakkida tuleks, on ju mõnes mõttes õrn asi, mis loopimist ei kannata.

Originaalkast on veel alles, kas karpi pakituna võetakse vastu?

Tänud vastajatele!

Kui karp veel olemas, siis kasuta seda, peaks vastu võetama küll. Samas on see suht suur pakend ning kui nt puhkusereisile minna, võib selle kaasatarimine suhteliselt tüütu olla.

Ise olen tavaliselt turvatooli lihtsalt pakkinud mõnda suuremasse (100+ liitrit) prügikotti, tool on piisavalt tugev ning kui just jõuga ei loobita, siis ei juhtu sellega midagi. Kui tahad siiski kindla peale minna, osta pakendipoest mullikile (Pakendikeskuses 0,5 x 10 m 5€), mähi tool selle sisse ja teibi kinni, saad hiljem taaskasutada.

Otsisin kunagi internetist spetsiaalset kotti turvatoolile/kärule ning see tundub täielik turulünk olevat - huvitatuid on küll, ent sobivaid ning normaalse kvaliteediga tooteid nt Amazonist suurt ei leia. Lõpuks sai ca 20 euro eest ostetud selline kott: http://www.ebay.com/itm/JL-Childress-Gate-Check-Bag-for-Car-Seats-Red-J-L-Childress-2110-/151977083432, ent selle materjal oli küllaltki kehv ja augud olid kiired tulema.

Mina olen korduvalt lennanud turvatoolidega, pole neid üldse pakkinud ja mingeid probleeme pole olnud (toolid pole isegi mainimisväärselt määrdunud, mul on helehallid). Kui seal on mingeid lahtisi pehmendusi vms, siis need tuleb muidugi enne ära võtta. Muidugi kui mul oleks ainult üks titt ja turvatool ja kogu mu tähelepanu ei kuluks lennujaamades sellele, et hoida ära, et lapsed ära ei kao, kellegi kohvreid minema ei veereta ja lennujaamapoodidest midagi pihta ei pane, siis ma võib-olla oleksin ka mingi kile ümber tõmmanud sellele.

Aga üldiselt on suhteliselt ok turvatoolidega reisida, neile saab tavaliselt teha check-in'i erivajadustega reisijate letis väljaspool järjekordi ja pagasilindile need ilmuvad enamasti esimestena. Tüütu on ainult see, et kui proovid pagasikärule panna mitu turvatooli, paar ühikut käsipagasit ja siis seda ühe käega lükata (sest teisega lükkad lapsekäru/tassid jõnglast süles), siis need neetud toolid kukuvad kogu aeg alla ja neid on võimatu normaalselt sinna käru külge panna ilma pagasi kinnitamise rihmadeta :)

Tänan, asi kohe palju selgem! :)