Üheks päevaks Pihkvasse - küsin nõu,kes üle piiri käinud, kui veab, otsin reisikaaslast
Tere!

Plaan minna Petserisse ja nimelt nii, et ööbida ei kavatse. Viisa olemas. Kuna pole sealkandis üldse käinud, tulevad siit nüüd väga algelised küsimused:
1. kas sõita pigem rongiga Tartust - Koidulasse või bussiga Tartust Koidula piiripunkti - või sisuliselt on sealsed vahemaad minimaalsed?
2. Kui kaua peaks arvestama piiriületusega - üksikisik, ilma pagasita?
3. Kas kohapeal saab hakkama meie pangakaartidega või eurodega või on valuutavahetus kohustuslik?
4. Ja kõige tähtsam - kui nobedasti asub sealt piiripunktist Pihkvasse? Google maps lubab, et sellele kulub 45 minutit. Äkki on olemas miski kohalik bussikene?
Plaanis minna kolmapäeval, 7.augustil. Kui keegi tahaks liituda, olen rõõmus. Eesmärk on puhtalt kultuuriline - veidi vaadata kohapeal ringi, jalutada siin ja seal.
Suured tänud !!!

Tere! 

Kõige lihtsam on sel juhul sõita liinibussiga Tartust Petserisse. Bussis on tavaliselt vähe reisijaid, piiriületus läheb kiiresti. Kui tahad Petseriga tutvuda, siis samal päeval vist Pihkvasse liinibussiga ei jõua. Oleneb muidugi bussiaegadest. Petseri bussijaamas saab tagasipileti osta ainult Vene rublade, mitte eurode eest.

1. Kõige mugavam on sõita bussiga Tartust otse Petserisse välja, 5 bussi päevas: www.tpilet.ee
2. Liinibussiga saab ruttu üle. Jala saab ehk rutemgi, seal tavaliselt näitad vaid passi-viisa ette, piirivalvur vaatab paar minutit arvutist ja ongi kõik.
3. Suuremates poodides saab meie pangakaartidega maksta, aga bussipileti jaoks rublasid vaja. Valuutavahetuspunkte on nii Petseris kui Pihkvas piisavalt.
4. Ilmselt mõtlesid ikka jala Petserisse, mitte Pihkvasse minekut :-) kui Vene piir ületatud, siis kesklinna 2,5 km ehk pool tundi astumist. Kui Koidulast jala minema hakkad, siis pane 1 km piiripunkti läbimiseks otsa. Kohalikule bussikesele või isegi taksole loota ei maksa. Samas vt punkt 1: mugavam bussiga Petserisse välja.
5. Petserist Pihkvasse läheb busse üsna tihedalt, umbes korra tunnis. Esimene buss läheb 5:30, viimane 18:45. Hind ca 120 RUB, sõiduaeg ca 1:20. L ja P käib isegi 2x päevas rong, aga kolmapäeval vaid bussid. Väljumisajad leiab rasp.yandex.ru lehelt (väga kasulik leht Venemaa kohalike bussidega liiklemise planeerimiseks)