Üheotsapiletiga Taisse

Tere!

Kas keegi oskab kommenteerida, kuidas on võimalik siseneda Taisse, kui ei ole tagasilennupiletit. Kas piiril on võimalik kirjutada avaldus, et lahkun mööda maad? Või kas lennupiletist mõnda naamerriiki võiks piisata?

Laura

Kui ise Taisse reisisin eelmise aasta lõpul, siis olin sama probleemi ees. Saabusin Taisse lennukiga aga plaanisin lahkuda riigist hoopis maad mõõda. Olemas oli lennupilet naaberriigist. Piiril vaatas ametnik küll veidi imelikult ja küsis mõne täiendava küsimuse, aga selgitasin talle oma plaane ja sain viisa. Kuigi ametlikult vist nõutakse jah sisse- ja väljalennupiletit. (Vähemalt nii oli eelmise aasta lõpul, enne viisavabaduse jõustumist [nüüd 30 päeva siis lennukuga saabudes]).

CIDjEstL mis sinu arust foorumi mõte on, kui küsimustele vastatakse privaatselt?

Teema algatajale: ei küsi keegi mingeid pileteid, kui just mingi paadialusena välja ei paista. Inspektor küsib, kas viisa on, kui ei ole siis vastadki, et ei ole ja saad VOA 30 päeva passi.

Võidakse küsida pileteid küll, mult küsiti selle aasta mais Phuket-Bangok lennul. Kuigi Taisse sisenedes ei küsitud. Aga see võis olla seotud ka antud ajal toimunud riigipöördega. Ja viisat ei küsita, kuna on eestlastele alates jaanuarist viisavaba.

Tannu117 viisad on ikka olemas. See et piirilt saad 30 päeva viisata, ei tähenda, et passis ei võiks ka viisa olla. Ehk siis kui pass on suht tuugalt viisasid ja templeid täis, ei viitsi inspektor nendest kehtivat viisat otsima hakata ja küsibki, kas viisa on? Kui ei ole siis annab VOA.

Seda, et Tai siselennul küsitakse riigist väljumise piletit kuulen küll esimest korda.