trip-krainetrip-ukraine-dark
Ühistransport Tuneesias

Tere!

Plaanis ilmselt Le Khalife hotell Hammameti linnas, kuigi ei ole veel midagi ära bronninud. Kuid kindlasti ei soovi ma kogu seda nädalat ühes linnakeses veeta. Kindlasti olete mööda riiki omapead ringi kolanud. Kuidas on ühistranspordi hinnad (buss, rong, takso, tramm, metroo jne)? Kõik räägivad, et lähilinnadesse taksoga käia, et nii odav. Oskate ehk öelda mingid umbkaudsed hinnad? Kas Hammametist läheb läbi rongiliiklus? Mis seisukorras on üldse ühistransport? Ega kohalikud bussid liigu muu aafrika põhimõtte järgi - liigub peatusest alles siis, kui rahvast täis? Ehk siis ootan nõuandeid ja inffi kohaliku transpordi kohta.

Tänan!

kohalik transport on odav. kui liigud linnade vahel rongiga osta esimese klassi pilet, kuna seal on konditsioneer. taksoga sõites lepi hind ennem kokku, sest kui sõidad taksomeetri järgi, siis nagu võluväel kaob taksojuhil hetkega oskus liigelda ja arusaada kuhu sa sõita tahad

..., need, mida meie kasutasime (pisikesed marsruuttakso taolised) hakkavad tõesti siis liikuma, kui täis on. Meie tulime kuuekesi, bussis oli aga 5 kohta. Üks bussis olnu tõsteti viisakalt välja järgmist bussi ootama... :) Rongid on odavad ja toredad, kui ka konditsioneeri pole, on uksed-aknad valla ja tapvalt palav pole. Taksosõit ka odav, seda pruukisime põhiliselt bussijaama saamiseks.

Otse Le Khalife vastas on autorent, kuhu mai alguses tulid uued Renault Clio sedaanid, päeva maksumus on 540krooni. Kütuse liiter täpselt 10 krooni. Kiirteemaks 2x11 krooni. Käisime ise autoga Tunises ja Kartaagos-Sidi-Bou-Saidis. Ning järgmisel hommikul veel naaberlinnas Nabeulis turul. Tuli odavam, kui võtta ekskursioon kahele, ning näha sai rohkem, kui ametlikus programmis.

Meie olime ka Le Khalife hotellis ja sealt keskusesse käisime taksoga,sõit maksis umbes 2 dinaari (~20 krooni).Enne taksosse istumist lepi hind kokku. Jalutades kõndisime keskusesse pool tundi. Rong sõitis seal lähedal küll aga kui peatust läksime otsima ei leidnudki.Näiteks Jasmine Hammameti sõitis keskusest see niiöelda lahtine rong ja sellega oli hea ümrust näha ja sõit edasi-tagasi maksis 5 dinaari. Jasmine Hammametis on lõbustuspark,kuhu tasuks ka täiskasvanutel minna. Piletihinnad on nagu meilgi enam-vähem. Tunisesse läks aga buss Hammameti keskusest.