trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Lugesin ka selle pika jutu siin läbi. Madriid-Lima veahinnaga lennud (12.-13.mai sel aastal) jutuks. Kas kõigil on piletid tühistatud? Mulle tuli küll 5 päeva peale broneeringu kinnitust  teade, et lennufirma tühistas piletid, raha makstakse tagasi ja lähimate tööpäevade jooksul saabub meilile tühistamiskinnitus. Seda pole aga siiani tulnud, selle asemel küsis MyTrip passiandmeid lisaks. Ja raha pole ka tagasi kantud. Plus Ultra Lineas Aereas kodulehelt leiab bronni ka üles, aga ei muud, kui vaid nimed. Saan aru, et pole veel mõtet torkida, aga mingi hetk peaks jätkulennud ära tegema, väljalennuni vaevu 5 kuud... Kas on kellelgi sama teema käsil?

Sharm El Naga rahvuspark (45 km Hurghadast lõunasse) on snorgeldamiseks väga rikkaliku veealuse elustikuga paik. Minul jätkus seal kaheks ja pooleks tunniks jutti avastamist. Küllap korraldatakse sinna ka väljasõite, meie käisime taksoga. Kui kamba huvilisi kokku saad, tasub minna. Taksosõidu hinnad, nii nagu kõik muudki hinnad, on seal kõvasti langenud. Soojalt soovitan.

Ka kesklinnas Le Pacha hotellist põhja poole (peaaegu Eiffeli hotelli alla välja) on suht kena riff, parem veel aga on Retro kohviku vastas oleva hotelli rand (White beachist pisut lõuna poole). Seal korralik liigirikkus kuni Sunrise Holidays sillani välja. Silla alustaladelegi on ilusad korallid ja vetikad kasvanud, seal olen paar aastat tagasi kilpkonna ka kohanud. Ja hiiglaslikud kalaparved! Ja pontsakad kohverkalad, ohh, kui ilus seal on! Ja samas õnnestus viimasel snorgeldamisel oma hotelli all rannas (King Tut) vaevu meetrisügavuses vees kaheksajalga kohata :)

Oro, eks mingis vanuses hakkadki mõtlema, et nii palju maid oleks veel käia... aga ehk on tähtsam kvaliteet, mitte kvantiteet? Nagunii kõikjale ei jõua, ja kui kuhugi minna, siis reeglina saab sügavama elamuse rahulikult (ja pigem spontaanselt)kulgedes, mitte pööraselt kiirustades. Vietnam on tõepoolest nii suur maa, et ei tasu ponnistada. Me ei julgenud lootagi, et oma kahe nädalaga nõnda palju jõuame, aga tänu suht soodsatele siselendudele see õnnestus. Kui mugavusest rääkida, siis ööbuss oli meie jaoks raskeim katsumus. Aga ära ei jätaks ilmselt midagi käidust-kogetust. Ei minu jaoks kohutavalt rusuvalt mõjunud sõjamuuseumi Ho Chi Minhis, ei selle kompensatsiooniks vaadatud vesinukuteatri etendust; koobaste külastamist (kui vähegi tervist ja tarmu on, tasub see linnulennult viiemeetrine käik ise läbi roomata, nahkhiired kõrvus laperdamas :)), ega ka Nha Trangis kohaliku giidi saatel päevase-paaripäevase inividuaaltripi tegemist. Hoi An oli väga armas linnake, Phu Quoc vääriks ehk enamatki kui kolme päeva, aga pärl oli meie jaoks kindlasti Can Tho. Kaks päeva peatusime võrratus kodumajutuses Green Village (http://www.greenvillage.info/418469879) ja seal, kaugel linnakärast, kogesime kohalikku elu-olu kõige ehedamalt. Abielupaar, kes majutusküla pidas, inglise keelt ei kõnelenud, kuid ometi sai kõik vajalik räägitud (tõsi, mänedžer kõneleb). Sealtsamast broneerisime ujuvate turgude retke (ja polnud päästevestitatud turistiküllane uhke paat vaid pisike tõeliselt lihtne paadike); õhtusöögiks grillis peremees kõigile külalistele imemaitsvat kala ja õues ringi liikudes hõikas perenaine ligi, lõikas puu otsast papaia ning kooris selle meile... Sealsamas niisutuskraavides saime peremehega lihtsat noota vedada, saadud krabid-kalad läksid taas grillile... Bungalo oli nii õhukese seinaga ja džunglihääled niivõrd aimatavad, et esimesel ööl peletasin oma unenägudes metsloomi koleda sõjakisaga (aga sama olen ma teinud ka Emajõe ääres kalal käies telkides, ja õnneks äratab kaasa mu ruttu üles, kui hädakisa kostab :)). Sõnaga: püüdke päeva! Nautige nuudlisuppi Ho Chi Minhi kitsastel sisetänavatel (Vietnami köök on parim!), igasugu mereande samuti. Jalutage turgudel, maitske seninägematuid puuvilju ja muid hõrgutisi. Ja kui prioriteedid selgeks vaieldud ja kava paigas, siselendude piletid juba kodus ette ära bronnitud, siis võib ju Kambodža täitsa kõne alla tullagi. Lihtsalt sõltub, mida ootate. Meie reisidest on see siiani kindlasti eksootilisim, ja kuna põhja-Vietnam siiski nägemata jäi, siis ei välista küll, et hoolimata loetud aastatest, mis veel käia antud, me siiski sinna püüdleme :)

Oleme lopetamas oma paarinadalast reisi kesk/lounavietnamis. Marsruut: Ho Chi Minh City- Nha Trang-Hoi An- Can Tho- Phu Quoc- Ho Chi Minh. 2/3 reisist kultuuriprogramm, viimased paevad rahulikum lebo. Seljakotimatkajad, suht kuldses keskeas. Kogemuste pohjal jagame kasulikke vihjeid soovijaile ☺

Ehkki olen hulgaliselt netis leiduvat materjali läbi töötanud pluss hulgaliselt raamatuid läbi lugenud, küsin siin nõu suuremate reisikogemustega rändurite käest seoses sihtkohariigi valimisega. Puhkuseks planeeritud 2 nädalat (jaanuar/veebruar), minek Soomest viimase hetke lennuga. Vietnami viisad on tehtud (sest see oleks esimene valik), aga piletihinnad sinna jäävad kardetavasti seoses uue aasta tulekuga nii kõrgele, et reisieelarve seda ilmselt välja ei kannata. Tai oleks esimese aasia reisina kindlasti mugav ja lihtne... aga pigem eelistaks ikka turimindusest veel rikkumata ja ehedat Vietnamit. Kolmas valik on Mehhiko (Yucatani poolsaarel olen käinud, aga vaadata on seal küll ja veel), siis Jamaika ja Kuuba. Olen aru saanud, et viimastes riikides hinnatase suht sarnane. Mida reisilt veel ootame, on ilus loodus, rikkalik kultuuripärand, maitsev kohalik toit, snorgeldmine ja kalapüük. Olen tänulik, kui keegi hääd nõu annab!

2014 varakevadel oli meil sõbrannaga kahenädalane lahe seljakotitripp marsruudil Ungari-Rumeenia-Moldova. Kuna poliitiline olukord oli selleks ajaks juba pingeline, polnud me reisi lõppsihtkoha suhtes eriti kindlad, kartus oli, et peame naasma mujalt läänest kui Chichinau. Õnneks saime viimast siiski nautida- ja nostalgialaks oli niivõrd tugev, et planeerime järgmist reisi just sinna, põhirõhuga just Moldovasse. Seekord siis juba koos küljeluudega, automatkana. Aastal 2016, tõsi, alles, sest puhkuste limiit NIII planeeeritud!

Aasta alul oli rahulik perereis Egiptusse. Oma seikleja natuuri pärast (ja kuna olen Hurghadaga juba hea tuttav) see nüüd päris NII rahulik ka polnud - minu jaoks rikkalikuim snorgeldamiskogemus iial (Sharm El Naga Rahvuspark omal käel), aga mu hoolitsevale kaasale paras muretsemine ning kahe tunni jooksul kallast mööda snorklitorule järgnemine... Rääkimata hullumeelsest taksojuhist sinnasõidul...

Aasta lõpuks planeeritud Türgi kultuurireis asendus Tenerife-tripiga. Seal õetütar ees, ja kuna mõne aasta pärast ise sinna kolida kavatseme, siis oli tegu turvalise ja rahuliku puhkusenädalaga. Ups, peaaegu tühja paagiga rendiautoga sõitmine Anaga mägismaal, kus lõpuks bensiini müüdi ilma otsas asuvais restoranides) oli küll minu jaoks jälle lahe adrenaliinilaks, mida aga ei saa öelda mu korraliku kaasa kohta :D

2015 jaanuar/veebruar: viimase hetke reis Soomest. Loodan väga, et Vietnam. Kui rahakott ei kannata, siis Tai või Mehhiko. Viimases olen küll käinud, Tai paras turistilõks, aga eks saatuse sõrm otsustab. Suvel taas nädalaks Tenerifele (uhh, sellist palavust ma ei tahaks, aga juubelile minek, kogu famiil läheb :)), novembriks taas 2 nädalat kusagil.. kus iganes soojas ja päikese käes. Sel ajal masendavalt pime ja Soomest viimase hetke reisid sõbraliku hinnaga.

Mõnusat reisiaastat kõigile!

Olen käinud Marrakeshis ja Agadiris märtsis ning mais, mõlemal ajal oli suurimaks probleemiks minu jaoks palavus. Nii eelistasingi ööbusse, mis olid mugavamad ning konditsioneeriga. Erinevaid teenusepakkujaid on mitmeid, tasub enne üle küsida, päevased peatuvad valdavalt iga posti juures ja on tõesti hingematvalt palavad.

Tõstaks teema uuesti üles - kas on kellelgi kogemusi nimetet kaardi tellimisega?

Sugram: SEB virtuaalkaardiga enam lisatasudest ei pääse neh. Vaid prepaid Mastercardiga.

Olen sentinud nii Fesis, Marrakeshis kui Ourzazates, ja just samuti 4-5 päeva kaupa. Hind umbes 450 kr/päev, kütus 14 kr/l. Renditud sai kohapealt, kohalikest firmadest, suurt vahet pole, kust. Konditsioneeriga autosid paraku vähevõitu, eelmisel aastal märtsikuus jäigi sellepärast kõrbesse minemata. Silmas tasub pidada seda, et 0-omavastutust seal ei ei pakuta (mu 3 korra kogemus selline). Ja liiklus suurlinnades (eriti just Marrakeshis) suht pöörane, mina ise rooli ei tükkinud. Ühistransport töötab hästi ja on odav, nii et alternatiivina tasub kaaluda ka seda.

Mul õnnestus saada Agadirist koju (st Riiga) lennud kokku 457 kr eest. Seda umbes paar kuu enne lendu. Ja reisil kohtasin sakslast, kes sai tagasilennud 15 EUR eest... Nii et võib ikka trehvata soodsaid leide, Skyscanner otsingul abiks:)

... kui aegsasti ette broneeid ja viitsid ümber istuda.

Värske kogemus olemas, hääletamise ja pealesaamisega polnud mingit probleemi põhjast lõunani välja. Üle tunni seista ei tulnud kusagil. Vaid teed on neil kitsukesed, pead hea koha leidma, kus peatuma mahuks. Ja keeleoskusega on lood nadid jah, seda nii vene kui inglise keele suhtes. Pigem siis kõneldi juba saksa keelt. Aga hea tahtmise juures saab alati hakkama:)

Kommi, šokolaadi, banaani. Lennukis pakutakse ikka sööki ka (pitsa, võileib), oma raha eest, tõsi, aga mitte just kole kallist. Ja lennujaamas ikka sobib oma toidupoolist nosida, nii et võtke aga pirukad kaasa.

Meil on teinekord "kogemata" jopetaskusse pistetud kõrremahlapakike pardale pääsenud, pikemateks sõitudeks on alati varutud ka pähklid-rosinad-kommid, eriti kui lastega lend.

...on esimene koht, kus just kogesin käsipagasi kaalumist Ryanairi poolt. Kuna lennujaamas olime kogu pagasi enne ära kaaluda jõudnud, saime vajalikud ümbertõstmised enne õnneks ära teha. Raami sisse toppimist pole mul ka suht ümara seljakotikesega õnneks ette tulnud.

Olen Arlandas ööbinud, no umbes 5 aastat tagasi ning novembrikuus st sama külmal ajal. Pole seal seal pikutamisel midagi viga, ruumi ja pinke on piisavalt. Kuna aga õues on külm, siis katsu end välisseinast, eriti ustest kaugemale sisse seada, muidu lõpetad ka külmetusega, nagu minul tookord läks:) Nii et ära pabista.

Meil omal sama siht kohe-kohe ees, seepärast lugesin ahnelt.

dianat: Hää meelega küsiksin veidi juurde, kui sul midagi selle vastu pole. Anna endast palun märku kontaktil merka67äthotmail.com, võtan ühendust!

Tegemist on SEB VISA Electron deebetkaardiga, ja see on tõepoolest tavaline deebetkaart, millel turvakoodi pole. Ryanairi piletite eest maksmiseks aga olen teinud internetipangas (U-netis siis) endale virtuaalkaardi. Selleks valin ülalt menüüribalt lepingud, siis vasakult kaartide alt virtuaalkaardi avamine. Maksab see toiming 10 kr, kaart kehtib u 40 päeva. Point on selles, et kaart on seotud su tavakontoga, virtuaalkaarti ennast füüsiliselt sul käes pole, lihtsalt prindid selle lepingu välja, kus muude andmete hulgas ka turvakood peal on. Loodan, et suutsin arusaadavalt selgitada:)

Proovi Visa Electroni. Enne pead U-netis virtuaalkaardi tegema (võtab mõne hetka aega vaid), sealt saad kaardi numbri ja 3-kohalise turvatunnuse. Virtuaalkaardiga olengi kõik oma ja lähedaste viimased lennud broneerinud. Mitme pileti pealt tuleb kokkuhoid täitsa tugev.

Sel juhul soodsam jah teha 2 eraldi broneeringut. Ning makstes Ryanairi piletite eest SEB VISA virtuaalkaardiga pääsed hoopis ilma broneeringutasuta.

Olen kahel korral Inglismaal elavatelt kinnisvaraomanikelt rentinud samuti Hispaanias, Päikeserannikul ja Tenerifel asuvat korterit. Kodulehelt valid sobiva välja ja sealsamas kontakteerud omanikuga. Ja raha küsitaksegi ette, reeglina pool summat kohe broneerimisel, ülejäänu paar nädalat/kuu enne saabumist. Ja võtmed pannaksegi posti, kui ajaliselt kannatab. Kui ei, annab võtmed üle kohapealne vahendaja/büroo. Esimest korda oli pisut kõhe nõnda toimetada küll, aga asi toimis ning meie kogemused on väga positiivsed. Panen paar linki, mida ise kasutanud olen. http://www.ownersdirect.co.uk www.Holiday-Rentals.co.uk

... asub Valgast u 50 km, lõuna-eestlastel on sinna vastu minek ka üks variant, mida hiliste saabumisaegade puhul pruukida. Peale kaheksat õhtul peaks veel 2 bussi Valmierasse minema. https://www.bezrindas.lv/index2.php

FirstChoisega omal käel mullu kevadel lennates tasusime maksu Cancuni lennujaamas check-ini tehes. Tasusime sulas, ei oska öelda, kas krediitkaardiga oleks saanud.

Kui mullu FirstChoisega Cancunis käisime, olid ka meil Londonis ette näidata vaid kodus väljaprinditud broneeringute kinnitused. Nii et tõenäoliselt pole põhjust muretseda, kui bronn kinnitet ja väljatrükk näpu vahel.