üksi lennujaamast pariisi ja sealt Austerlitzi rongijaama

Tere kõik siis mul seisab augustis ees reis tallinnast pariisi. Ma olen pikalt ja laialt siit uurind seda kuidas saada lennujaamast (GDG) kõige paremini Austerlitzi rongijaama, või tegelikult ma ei tea kas see Austerlitzi rongijaam on sama mis Gare de Lyon? Ma olen lugenud, et on võimalik minna bussiga ja rongiga (RER). Kuidas oleks võimalik sinna saada ilma ühegi ümberistumiseta? Kui Austerlitzi rongijaam ja gare de Lyon ei ole samad, siis on mul vaja saada Austerlitzi. MA tean et taksoga saab kõige mugavamalt, aga see maksab ka jubedat raha. Äkki keegi teab öelda täpse rongi või bussi millega mul minna tuleb:)

Gare de Lyon ja Gare d´Austerltz on erinevad Pariisi metroojaamad. RER-ga otse CDG-st sinna kahjuks ei saa. Võimalik on muidugi sõita Notre-Dame peatusesse ja edasi jalgsi minna, aga lihtsam ikka metrooga jätkata. Võimalusi on mitmeid, aga vaata metroo kaarti internetis: http://www.w3.org/ECommerce/Micropayments/metro_map.jpg

0
0

Gade de Lyon on Gare de Lyon ja Gare d'Austelitz on Gare d'Austerlitz. Nad on küll väga lähestikku, üks ühel ja teine teisel pool jõge, aga ikkagi eraldi jaamad. Kui tead, kus asub Gare de Lyon, võid sinna minna ja siis jalgsi üle jõe. RER-iga peaksid tulema lennujaamast St Michel peatusesse ja istuma sealt RER C peale ja ühe peatuse sõitma. Metrood nr 10 ja 5 lähevad ka Gare d'Asutelitzi. Infot busside kohta (nagu ka täpsemat infot metroo ja RER-ide kohta) soovitan otsida lehelt www.ratp.fr

0
0

selge, aga kas rongijaama on kerge lennujaamast üles leida:P ma tean inimesi kes on seal seigelnud kuid pole üles leidnud ning siis ikkagi taksoga läinud.

0
0

Mina ei tea ühtegi inimest, kes oleks lennujaamas kuid seigelnud : ) Kui järgida silte RER, siis peaks lihtsale leitav olema. Aga kui on suur hirm, et äkki ei leia rongijaama üles või rongi üles või ei saa ümberistumisega hakkama, siis võiks ikkagi vast pigem taksosse investeerida.

0
0

Ei ole seal keerulist midagi. Jaamast välja ei ole vaja minna. Tuled väravatest välja ja hoiad vasakule. Edasi sõidad umbes 100 meetrit ühel tasapinnal oleva ekskalaatoriga (või mis iganes selle liikuva lindi nimi on) ja edasi lähed trepist alla ja seal on piletimüügi kioskid. RER-i lõpppeatus on täpselt sealsamas kõrval. CDG-s on infolaud ka täidsa olemas. Kui ikka hätta jääd, siis mine ja küsi sealt.

0
0

Kusjuures Pariisi metroo ei ole üldse keeruline. Vaata seda kaarti: http://www.w3.org/ECommerce/Micropayments/metro_map.jpg Mulle tundub, et kõige lihtsam on sõita RER-ga Gare du Nord peatusesse. See on esimene suurem peatus ja tavaliselt läheb seal enamus rahvast RER-i pealt maha, pealegi on peatuste nimed on suurte tähtedega iga jaama seinale kirjutatud. Edasi istu ümber liinile 5, mis sõidab Place d'Italie suunal.

0
0

ei ma ei mõlnud mitte kuid, vaid KUID, sidesõnana:D

0
0

Ja aitähh kes aitasid:) daydreami seletus oli väga hea:)

0
0

Aga 1 loll küsimus veel, kas lennujaamast saab austerlitzi rongijaama ühe rongiga või pean ma kuskil ümber ka istuma?

0
0

ÜHE RONGIGA EI SAA. Siinkohal veelkord Pariisi ühistranspordi kodulehekülg www.ratp.fr. Ausõna, soovitan lehte vaadata: tipid sisse stardikoha, tipid sisse koha kuhu jõuda tahad teed linnukese ruutu "tahan minna vähimate ümberistumistega", "tahan kohale jõuda võimalikult kiiresti" või muusse sarnasesse ja voilaa!!! tulebki kogu marsuut kaasaarvatud kaardid kuidas peatusi üles leida. Ka väike uudis rindelt: minu pakutud versioon (lennujaamast RER-iga linna ja siis ümber istuda RER C peale) ilmselt ei lähe läbi, sest kuni 25. augustini RER C Invaliidide ja Austerlitzi vahel ei sõida. Üheks võimaluseks on nüüd Gare du Nord'is metroo nr 5 peale istuda.

0
0

CDG li lennujaamast Gare d Austerlitsi maksab 8.10€ Kakaduu kirjeldatud variant RERiga on toepoolest koige kiirem ja odavam.

Kakaduu, kas elad Pariisis?

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased