Ümberistumine Riia lennujaamas

Tere

Sooviksin küsida ümberistumise kohta Riia lennujaamas. Nimelt olen lähiajal lendamas Schengeni-välisest riigist Riiga ja siis Riiast Tallinnasse (mõlemad AirBaltic).

AirBaltic'u lehelt leidsin järgneva lause: /---code html mitte-Schengeni riigist Schengeni riiki, peate läbima nii turva- kui ka passikontrolli ---code

Ehk keegi, kellel on olnud sarnane kogemus, oskab vastata: Kui olen maandunud, tulen passikontrollist läbi. Kas peale seda pean n-ö saabumisalast välja tulema ja minema avalikku alasse / ootesaali (see ala, kus on check-in lauad ning kus inimesed ootavad enne turvakontrolli minekut)? Ning seejärel siis uuesti turvakontrolli? Või on Riia lennujaamas eraldi ümberistumisala/teekond - ehk turvakontrolli minekuks ei pea ootesaalist läbi tulema?

Loodetavasti on minu küsimus piisavalt arusaadav. Aitäh abi eest!

Jääd nö. turvatsooni ehk tulles lennukilt läbid turvakontrolli, mis on terminalisisene. Ehk sa ei lähe "välja" ja ei tule uuesti "sisse".

Täpselt, sa jääd turvasooni ja sealt lähed lennule.

Kui tuled Riias lennukilt maha, siis jälgi tablood, kus on kirjas järgmise sihtkoha nn tiiva täht.A; B; C või D ja suundu sinna poole. Ma ei tea kuidas teistes tiibades, aga Londonisse lennaset suundudes A tiiba oli passikontroll, mis sel hetkel võttis päris pikalt aega, sest miskil perekonnal või muidu kooseisijatel olid mingid viisaprobleemid ja järjekord lihtsalt seisis. Lennujaam on muidu lihte ja ei tundu üldse suur.