Ungari trip

Tere

On plaan minna kevadel mais pikemaks ajaks ca kuuks ajaks Ungarisse puhkama.Reisi sihtkoht on Budapest ja selle lähiümbrus, võibolla ka Gyor.

Ehk oskate soovitada,mida tasuks kindlasti vaadata, kus käia, palju oleks piisav summa taskurahaks kui elamine on olemas? Kuidas ilm on kevadel,kannatab lühikeste riietega käia või peab ikka jope seljas olema? Kuidas ööeluga lood on? Kas saab inglise keelega hakkama? Kas kaardimakse võimalused ja sularaha väljavõtmine on igalpool võimalik? Kuidas hindade ja toiduga lood on?K ui lihtne on sattuda petturite ja varguse ohvriks?

Ette tänades!

Meie käisime aprill 2012 Budapestis. Ilm oli seal kevadine, rohi haljendas ja lilled õitsesid - käisime põlvpükstes. Meil siin oli sel ajal alles lumehanged väljas. Söögikohad tundusid kohati odavamad, kui siin Eestis. Kaardiga sai maksta ja sularaha väljavõtta. Muretse endale raamat - Top 10 Budapest. See näpus on väga kerge linnas orjenteeruda, huvitavamad vaatamisväärsused ja soodsamad söögikohad välja otsida. Väga kaunis linn ... maitsvad road ja kuumad termid:)

Inglise keelt seal räägitakse vähe. Saksa keel on esmane võõrkeel. Täiesti umbkeelsed noored teenindajad hotellides ja söögikohtades pole ka mingi haruldus. Keelepuue ei tohiks aga küll ühte reisi segada ;)

Turist on easy money kõikjal ning sullereid leidub igal pool. Ole ettevaatlik, umbusklik ja hoia silmad lahti, usalda oma kõhutunnet. Kui seda pole oled kerge saak nii Budapestis kui ka Tallinnas. Siiski, 99% inimestest on sõbralikud ja abivalmid.