Upgrade _ väikese raha eest natuke luksust? :)

Sõbrad,

jagagem kogemusi upgrademise kohta hotellides.

Paljud hotellid pakuvad (oma püsikliendiprogrammi liikmetele, kuldse või plaatinakarva krediitkaardi omanikele, veel kümnetele muudele tunnustele vastavatele külastajatele) võimalust "vabade tubade olemasolu korral" / "võimalusel" odavama toa hinna eest klassi võrra paremas toas ööbida.

Mida Sinu kogemus ütleb, kas sellise hüve kasutamiseks oleks kaval hotelli jõuda keskpäeval / ennelõunal, kui check-ini arvutis veel palju vabu tube, eeldatavasti ka äriklassi tube ja sviite?

Või tasuks oma upgrade-sooviga oodata hotelli saabumisega hilisema õhtutunnini (lähtudes loogikast, et siis peaksid kõik rasket raha maksvad sviidi-inimesed juba kohal olema ja check-inis on selge ülevaade sellest, kui palju paremaid tube veel vabad on ning ehk ka valmidus neid upgrademise korras külalistele jagada)?

T

Kui jutt on 1-2-st ööst, siis ei näe ma põhjust, miks peaks oma reisiplaane spetsiaalselt upgradimise võimalusega sobitama. Mitu tundi päevast sa seal hotellis siis veedad, et seda klassivahet nautida? Voodi on igas toas ok, hotellides, mida sa silmas pead reformvooditega tube arvatavasti ei pakuta.

Kui jutt on 1-2 nädalast, mille jooksul mõnes kaugemas (Ladina-Ameerika või Aafrika näiteks) riigis ringi reisides kokku 5-7 erinevas hotellis ööbitakse, on vahe kallima ja odavama toa vahel päris tuntav - paremas toas peatuja võib oodata näiteks tasuta netiühendust ja pesupesemisteenust, kodust Eestit meenutavast padjashokolaadist vms pisiasjast rääkimata.

Aitäh Sulle kommenteerimast. Tegelikult ootaksin rohkem nende inimeste kommentaare, kes tahavad oma upgrade-kogemusi jagada, mitte niivõrd nende omi, kelle meelest upgrademine mõttetu asi on ;)

T

Minu kogemus on pigem selline, et tuntav vahe on erinevate hotellide vahel, samas kui ühe hotelli piires erinevate tubade vahel pole nii suurt vahet, et see mulle oluline oleks.

Ok, mina ei bronni tegfelikult ka kunagi odavaimat saadaolevat tuba hotellis, sest elu on õpetanud, et odav teenus on alati kõige kallim -- kallimate asjadega kaasneb enamasti palju muud sellist, mida kas odavaga ei saa ka raha eest või maksad end ogaraks.

Ja upgradesid olen seejuures nautinud veel lisaks ka. HongKongis olen peatunud enamasti Hotel Eatonis, mis kuulub rahjvusvahelisse Langham hotelliketti. Oman ka selle Privilege Cardi ning minu leveil on hotellil juba kohustus mind klass kõrgemasse tuppa sokutada. Naljakal kombel avastas viimasel reisil ka Marriott Reneissance, et neil on heameel mulle tavalise club leveli asemel sviiti pakkuda. Ei tea, võib-olla oli selles "süüdi" just plaatinakarvaline krediitkaart, nagu eelpool idee välja käidi.

Nõu annaks aga pigem küll sedapidi, et varasemal tulijal on paremad võimalused. Hotellil on kella 14-ks reeglina ikka vägagi selge, kes neile sel päeval tulemas on ja palju vaba tube on. Neid inimesi, kes oma ööbimised käigu pealt otsivad on tsiviliseeritud kohtades ikka väga-väga-väga vähe.

Kuna kõrgema kat-i tuba on ALATI parem odavamast, siis soovitan kõik upgrade võimalused alati ära kasutada!

Tahaks liituda ühe suurema hotelliketi püsikliendiprogrammiga. Millist soovitaksite? Ööbin aastas välismaal mingi 30 päeva, põhiliselt Euroopas. Eelistan võimalikult kesklinna ja üle 130 EUR per night ei tahaks maksta.