USA, Grand Canyon

Plaanis novembri algul külastada Crand Canyonit. Kas kellegil on kogemusi matkamisega selles piirkonnas? North Rim on sel ajal juba suletud, mis tingimused võivad olla, kui teha ühepäevaseid matkasid South Rim`is? Kas alla välja matkata on mõeldav? Soovitusi! Kogemusi!

Oktoobri lõpus South Rim'il käinud. Öösiti läheb miinusesse, varjulistes kohtades oli lund näha. Päeva peale päike küttis soojemaks, matkasin paar tundi alla ja tagasi üles, piisas T-särgist. Aastad ja päevad ei ole vennad ehk selle pealt nüüd suuri järeldusi teha ei saa. Seda küll julgeks pakkuda, et öösel miinusesse läheb.

Alla ja üles matkamine mahub siis vabalt päeva sisse ära? 

Ma päris all ei käinud. Jõudsin vist 3-mile resthouse juurde ja tagasi. Aega võttis see küll 2x vähem kui "soovituslik-ennustatud" 4-6h. Eks sõltub ilmast, füüsilisest vormist jne. Me küll alustasime päeva sõiduga Page'st ja õhtuks Flagstaffi, lisaks enamik viewpointe vaatasime üle, kõik see võtab aega. Eks saad sobivas kohas tagasi pöörata. Vaata pargi kodulehte, seal trassid, punktid kõik ilusti välja toodud.