trip-krainetrip-ukraine-dark
Usaldusväärne India reisibüroo Goas?

Plaanin Goa külastust selle aasta lõpus. Ühe nädala tahan olla kohapeal, teise mööda kuldset kolmnurka kolades. Ei tunne ennast Indias omal käel reisides kindlana, seepärast kavatsen appi hüüda mõne kohaliku reisibüroo, kes vähemalt sõidud ja ööbimise ära korraldab. Küsimus- kas keegi teab soovitada mõnd usaldusväärset reisibürood, kes mul- nagu armsatel sõpradel hindudel kombeks- kohe kaheksa nahka üle kõrvade ei tõmbaks?

meil maksis kuldne kolmnurk delhi-agra-jaipur pluss delhi-goa-delhi näkku u 6000 eek. kolmnurga läbisime taksoga ja kogu selle teenuse võtsime ajanta hotelli turismiagendi käest. see oligi esimene ja viimane agent. lennupiletid maksid muidu 3500 nägu, kui võimalik osta ette ära. kolmnurga tegime kiirkorras ja paras jooksmine oli. ööbimised olid väga broos hotellis kuigi hotellide asukohad olid mingites agulites. meili kohe näiteks ajanta hotelli tädile ja lase kokku panna. ei haibi seda ajantata aga ise sain selle ka siit tripist ja tegelt on india kohta kallis hotell 25$ kõrval 300 rupsi.

Hotelle ette broneerida pole vaja. Neid on palju. Astud järgmisse sisse, kui selles hotellis näidatud tuba ei meeldi või hind pole sobiv. Suvaline rikša või takso on nõus sind vedama terve päev mööda vaatamisväärsusi 500-700RS eest. Delhis sai võetud terveks pävaks konditsioneeriga auto koos autojuhi ja giidiga 650RS eest. Delhis oli hotellides ka nn. riiklikud turismiagentuurid või esindajad, kes üritasid müüa ekskursioone ja muid asju korralda (bussipiletid). 1. kord saigi hotellist võetud terveks pävaks konditsioneeriga auto koos autojuhi ja giidiga 650RS eest (+tip). Ühtlasi nad pakkusid autoga seda marsuuti Delhi-Jaipur-Agra-Delhi koos vaatamisväärsuste külastamisega. Hind pole enam meeles, aga see oli vist 400USD lähedal. Aga pidasin seda kalliks ja igavaks reisimisviisiks.

Delhis olin hotellis Ajanta (Old Delhi rajoon):

http://www.hotelajanta.com/

Jaipuris olin hotellis Sunder Palace (10 min. keskusest, villade rajoon):

http://www.sunderpalace.com/

Hotelli sissepääs: http://fotoalbum.ee/photos/Naabrimees/5304657

Seal lähedal ka üks teine kena hotell:

http://www.hotelpearlpalace.com/

http://fotoalbum.ee/photos/Naabrimees/5304667

Delhi-Jaipuri vahe sõtisin bussiga, 300RS. Sõit kestis 9-15.30-ni.koos lõunapeatusega. Väga huvitav kogemus. Bussidele tehti pakkumisi 220RS-700RS.

Jaipuri-Agra vahe sõitsin rongiga. Rongipiletid on vaja osta päev enne ja eraldi turistidel mõeldud kassast (kassa koos veteranidele, invaliididele, valitsustöötajatele). Sageli kassa asub teises hoones. Suurelt peal Booking Office. Avatud on ka 8-st - teatud kellani (vist 14). Sain aru kui oled nõus sõitma 2 klassis, siis võid osta ka samal päeval ja üldkassast. Ise sõitsin AC3 klassis (konditsioneer, magamiskoht, söök soovi korral). Pileti ostmisel on vaja täita eelnevalt blankett. Vähemalt kui sõidad kohaliku rongiga, siis sai pileti küll osta samal päeval ja üldkassast ja ka vahetult enne rongi väljumist. Hotellide vahendusel on ka võimalik teenustasu eest osta rongipiletid, 50-100RS pileti pealt.

Tundub keeruline, aga tegelikult ei ole.

Interneti teel võimalik ka piletid ära osta. Pead kasutajaks registeerima. Ja broneerimine ei ööösel 12-st mingi kellani.

http://www.irctc.co.in/

Selline oli Pankaj Travel bussifirma esindus:

http://fotoalbum.ee/photos/Naabrimees/4465588

Aga kes hotellid kinni pani, sama memm hotellist?

Vohh, tänud info eest, siin juba kaalumist mõtlemist küllaga :) Lappan lingid läbi ja tulen taas kummitama küsimustega!

Investeeri 450 krooni India Lonely Planetisse ja koike on vaga kerge ise korraldada. Votta reis monest India reisiburoost on uks suurimaid lollusi, mida Indias uldse teha annab. Kui just ei soovi 10 korda rohkem maksta ja suvalise tasemega hotellides peatuda. Paris palju hammastavaid lugusid juba kuulnud, kuidas kohalikud "abivalmis" muugikunstnikud rikast rahvast lupsavad.

India rongipileteid saab hetkel juba paev labi broneerida, aga uhendus on vahest usna aeglane.

Veigo- pole ühtegi LP trükist käes hoidnud, mida need peale soovituste ööbimise, söögi, transpordi ja kommete kohta sisaldavad? Ülevaade olulisemate objektide ajaloost, legendid...? Uus India LP on tulemas sept lõpus. Postitaja 10 juuli, 2007 - 16:30- kas sõitsite tõesti kogu ringi taksoga? Naabrimees- tänud hea ülevaate eest! Millisel tasemel palgatud giid oli? Kas tasus palgata?

See giid oli rohkem juhataja, kättenäitaja. Ametlikult ei tellinud, aga "anti" ikka kaasa. Indias on giide iga vaatamisväärsuse juures ja ka seal sees, kes üritavad vägisi sulle oma teenust müüa. Näitavad mingit kaarti, mis peaks tõestama, et nad on ametlike õigustega giiditeenust osutama. Kindlasti nad teavad ka kõike sellest objektist. Esimese vaatamisväärsuse külastamisel Delhi suurema možee näitamise (pigem tiiru tegemisest) eest tahtis mingi näitaja-juhtaja 500RS. Selle mehe lõksu langesin puht rumalusest, teadmatusest või naiivsusest. Mees lihtsalt viipas käega, et tule siia ja kutsus kogu aeg enda järgi liikuma. Lihtsalt ei teadnud kuidas seal tuleb olla. Ta ei osanud isegi inglise keelt ja aina kummardas ja siis kutsus kangi alusesse ja joonistas käele 500RS. Siis tuli meelde Indias elanud sõbra soovitus, et üle 50RS ei tohi maksta ükstas-puha millise pisiteenuse eest või tipina. Maksin viisakusest 50RS. Igatahes oli ta oli solvunud. Kasutasin ühe korra vabatahtlikult giiditeenust Fathepur Sikri-s st. pigem ikka langesin uuesti ohvriks. See kord küll sõbralikult. Maksin selle eest 150RS. Kahjuks see giid "töötas" koostöös koos pühameestega ja nännimüüjatega. Juhatas vaikselt ringkäigu kestel nende ette ja pani olukorda, kus olin viisakusest "sünnitud" või pimesi midagi ostma, annetama. Põhimõtteliselt seletab asjad lahti ja siis küsib, et mida ma siis võtan võin ostan. Seetõttu korraga avastasin end mingi pühamehe eest, kellelt ostsin mingist kiletaolisest materjalist pühalina 500RS eest. Oldi väga imestunud, et ma ei olnud nõus ostma 1000RS eest puuvillast lina ja 1200RS maskvat siidlina. Sellega sain kaasa veel lõngakerast kolm juppi lõnga, mille siis sidusin samal ajal midagi soovides võre külge ja roosiõielehed. Lina laotasin altarile ja roosiõielehed viskasin sinna peale. Tõenäolislet need linad pakitakse õhtul kokku ja lähevad uuesti järgmine päev müüki.

http://fotoalbum.ee/photos/Naabrimees/4468252

http://fotoalbum.ee/photos/Naabrimees/4468238

Giidide vältimiseks ei tohi silmside-ja suhtluskonktakti astuda või öelda, et ei saa inglise keelest aru või öelda, et ainult eesti keeles, Selle viimase vältimistaktika peale, siis karjus mees üle giidide, kas keegi oskab eesti keelt.

Paljude vaatamisväärsuste juures (kõik možeed ja templid) tuleb kingad ukse, värava taha jätta ja siis lahkudes, mingi seal istunud mees tahab nn. kingahoidmisraha. Paljud panid ka kingad oma seljakottid või võtsid näppu otsa.

Oli ka reisiraamat olemas, aga ei kasutanud seda kohapeal. Asjad kulgesid kuidagi iseeneset ja loomulikult ja kohalike nn. abivalmidusest tingituna.

Agras kasutasin mingi suvalise reisibürooteenust siselennu piletite ostmiseks. Teenindus oli ok. Ainult raha tagasiandmisel jätsid endale lisaks fikseeritud teenustasule veel 300RS endale.

NB! Võttes rikša või takso terveks päevaks, siis kindlasti nad viisakalt või poolsunduslikult viivad sind käsitööpoodidesse või töökodadesse lootuses, et et sa sealt midagi ostad. Nad saavad siis poodnikelt väikse protsendi turisti poolt sooritatud ostu pealt.

Jajah, need varrukamehed on tüütud. Hunt selle giidiga, eks teeb kodutöö korralikult ära (külastatavate kohtade ajalugu jm), polegi teda vaja! Viimasel India külastusel sai kasutatud takso (õieti tuktuki) valimiseks "alatut" tehnikat- küsisin sõidu hinda, mille normaalset maksumust teadsin. Umbes neljas tuktuk mahtus piiridesse ja temale langes ka au meie valgeid tagumikke mööda goad liigutada terved 2 nädalat :) Muide- kalleim küsija lajatas üle kahe korra hinnast üle ;) Vaatasin hotelli pilte- kenad hotellid, mis hinnaklassi nad jäävad?

Nende hotellide hinnad jäid kuni 650RS/öö. Mumbais, Damanis oli kuni 1800RS/öö

India suurima mošee Jama Masjidi külastamine maksab täpselt 0 ruupiat. Torni ronimine maksab 20 ruupiat, taat, kes su sandaale "valvab", soovib 5-10 ruupiat. Ühest otsast teise mõistab iga silmanägemist omav inimene ise minna. Muide, Jama Masjid on päris huvitav nähtus selle poolest, et see on lahtine mošee. Kõige mõttetum on suhelda kellegiga, kes küsib: "Where do you want to go?". Selle asemel, et ise lihtsalt kuhugi minna, lähed samamoodi ise, aga maksad "giidile". Üksikud "giidid" näisid kõrvalt vaadates tõesti giidid olema, aga üldjuhul tõmmati lolle välismaalasi lohku.

Kui siht sirge, siis diagonaalis mošee läbimine, nagu ka sihtlinna jõudmine ei ületa minu võimekuse piire ;) Seletan miks tunnen huvi giidi vastu. Olen külastanud Punast väljakut ja Kremlit 2 korda- esmakülastusel tegin korraliku kodutöö ja uurisin põhjalikult iga tornikese ja kupli ajalugu ning paigaga kaasas käivaid legende. Tunnistan- tunnike/paar jalutamist ja Kremlist, Punasest väljakust, Moskvast ja ülepea kogu Venemaast oli isu servani täis vaatamata sellele, et iga tornikese-kuplikese kohta oli ajalugu jm teada. Teist korda sattusin sinna ühe tuttava ajaloolasega, kellega koos jäi kahest päevast väheseks Tema esitletud hulk esimesel pilgul tühiseid detaile (mida muuseas kusagilt raamatust lugeda/leida polnud) moodustas tervikliku emotsiooni, mis oli härjalt erinev esmaemotsioonist. Miks mulle tundub, et me räägime ühe ametinimetuse all erinevatest ametitest- mina giidist, kui hea ettevalmistuse saanud ja objekte läbi-lõhki tundvast isikust, sina taas teejuhist, kes juhatab kliendi punktist A punkti B? Need "money for nothing" kahvanägude lohvitajad on päris hästi tuttavad- pärast väga pikka vahet olin sel kevadel taas paar nädalat Indias ja leidsin, et parafraseerides klassikut: mitte muffigi pole muutunud :)

Kui Sa veel kainud ei ole siis soovitan, www.splendourholidays.com. Firma asub Goas ja tal on mitme aastane kogemus sharterturistidega, kuid nuud turu muutudes keskendub siseturismile. Ise kasutasime elukaaslasega teise marsuudiga reisiks www.naturesafarindia.com, kaisime kahes looduspargis ja samas ka Gwalioris ja Agras. Gwaliori giid Nabu oli suureparane giid, intelligentne ja huvitav inimene, kuid kahjuks rohkem andmeid kontaktiks ei jaanudki. Aga naturesafariindia.com bookis meile hotellid ja rongipiletid ja ka giidid.

Tänud, tsekkan kindlasti järele! Minek on alles novembri lõpus, seega natuke veel aega on. Lisaks võttis reisifirma asja tõsiselt ja töötab praegu välja nädalast kuldse kolmnurga ekskursiooni, mida hakkab pakkuma kõigile Goa külastajatele- eks kae mis hinnaga nad välja tulevad.

Alljärgnev päevakava pakuti välja kuldse kolmnurga külastamiseks. Saan aru, et see on üks paras kiire kapjamine mööda vaatamisväärsusi, aga aeg on piiratud ja pean leppima sellega mis on võimaluste piires. Vaatasin Naabrimehe fotoalbumeid (kompliment- väga head fotoseeriad hästi sorteerituna :)) ja sain pisut aimu sellest, mis iga nime taga peitub. Palve oleks teadjamatel pilk peale visata ja vaadata kava selle pilguga, et mõni "MUST BE" külastus pole välja jäänud. NB! "Must Be" ei pruugi olla turistilõks, mida üle maailma vaatama vooritakse, see võib olla ka mõni tundmatu "leid", mida tingimata tasuks külastada/ vaadata.

  1. päev –Goa – Delhi - Agra Lend Delhisse. Peale saabumist sõit 200 km kaugusel asuvasse Agrasse. Teel kuulsa mogulivalitseja Akbar Suure mausoleumi külastus Sikandras 4 km kaugusel Agrast. Saabumisel Agrasse.
  2. päev - Agra Peale hommikueinet Taj Mahali külastus. Seejärel tutvumine Yamuna jõekäärdu rajatud Agra kindlusega. Peale lõunat tutvumine vähemtuntud Itimad ud Daulahi mausoleumiga. Arhitektuurilt marmorisse raiutud hõbedast ehtekarpi meenutav hauakamber esindab üleminekut Akbari punaselt liivakiviarhitektuurilt valgele marmorile.
  3. päev: Agra - Jaipur Peale hommikusööki sõit 232 km kaugusele Jaipuri. Teepeal Fatehpur Sikrit'i külastus, mis on võimsate ja rikaste kulukamaid näpuvigu (mis see tähendab??). Jaipuris on kõigepealt peatus ühe India külastatavaima vaatamisväärsuse Hawal Mahali – Tuultepalee juures. Peale seda külastate kuninglikku linnapaleed ja kuninglikku observatooriumi (Jantar Mantar).
  4. päev: Jaipur – Delhi - Goa Peale varast hommikueinet tutvumine Amberi kindlusega. Kindlusesse tõus elevandi seljas või džiibiga. Ameri kindlus asub Jaipurist 11 km kaugusel Delhi - Goa.

Lihtsalt infoks:

Delhis on ka vaatamisväärsusi. Kulutasin Delhi peale päeva. AC-ga auto ja autojuhi ja giidiga maksis ~700RS/terve päev.

Taj Mahali soovitati vaatama minna päikese tõusus. Ajakulu lihtsalt imetlemisele 2-3 tundi. Kella kuuest tehti lahti. Pilet koos joogiveepudeli ja ühekordsete sussidega maksis 750 RS. Kohalik rikšamees näitas ka Taj Mahali teiselpoolt jõge. Seal vaatekoha kõrval on ka tasuline park, mida ma küll ei külastanud, aga seal peaks teostatama väljakaevamisi paljastades vundamendirajatisi. Teooria kohaselt plaanis see sama mogul sinna endale rajada mustast marmorist samasuguse hauakambri. Sellel pool jõge on ka veel nn. baby-Taj Mahali.

Agra Port-is pead ostma veel pileti Taj Mahalile avaneva vaate eest. Kõige ilusam kindlus.

Fatehpur Sikri kohta ei oska öelda, mida see näpuviga tähendab. Turisti poolt vaadatuna võibolla seda, et oskuslikult osatakse koorida ei millegi eest. Ise ostsin sealt endale märkamatult vakstumoodi materjalist nn. pühalina, mille altarile laotasin ja mis suuretõenäosusega järgmine päev uuesti müüki läheb. Seal oli ka türgi saun selle komplekis rajamis aegadest. Ja pidi töötama. Võibolla on seda huvi korral võimalik ka külastada.

Amber kompleks koosneb: paleest (mäe jalamil) ja kindlusest mäe tipust. Sinna kindlusse saab ilusti minna ka mööda teed jala. Kindlus iseeensest pole midagi väga erilist. Lihtsalt avanevad vaated on võibolla selle külastamaist väärt.

Kui võimalik, siis osta enne Agra Porti minemist seal elavatele oravatele midagi näksimist kaasa. Nad olid seal nii lahedad.

Tänan Naabrimees, asjalik inff. Lasen Taimi pakutud Goa reisibürool oma pakkumine teha, vaatab millise hinna nemad pakuvad.

taksoga ja tuuritasime. kuna aega oli napilt, kokku vast 15 päeva ja üleüldse oli reisi eesmärk minna goasse rummi mekkima. huvitav kuidas see tuur saab toimuma? bussiga? fakt on see et ka taksoga sõites kulus nende pisikeste 230 km otste peale no min 6 tundi ja seda suht rullnokataksojuhiga. hull loksumine saab see olema, sest liiklus on tihe ja möödasõidud rasked. tee kulgeb läbi külade jne. ok seal on tugevama/suurema õigus ka. algul oli plaan küll rongi ja bussiga aga kuna mehed tahtsid goasse ja naisterahvas kultuuri siis oli see kompromiss. aga autoaknast neid "liinibusse" nähes olime rahul küll et taksoga. see tegi inglise keeles giidi ka. eriti külaelust, sest ise oli ka kusagilt puu otsast pärit. kokku tuli vast 800 km. "turistilõksudes" oaasides teepeal võimalik ka küsimise peale alkot saada. india kohta kirves. õlu 0,33 u. 30-50 eek. enne tellimist hinnas veenduda!