Uudishimu painab

Tere. Juba ammusest ajast on mind vaevanud üks küsimus Helsingi kohta. Kusagilt ma infot selle kohta leidnud ei ole ja nüüd pöördun teie poole, head tripikad. Nimelt on Helsingis, presidendilossi kõrval teisel pool Mariankatu ajalooline Päävartio maja. Mis selles majas tänapäeval asub?

Google abil saab teada näiteks seda, et seal toimub vähemalt ühel korral koori kontsert. edasi viitsinud otsida. Sisesta otsingusse Päävartoi ja Helsinki.

0
0

meelis. Googlist tuleb Päävartio ajaloo kohta infot piisavalt. Sealt sain ma ka teada, et Päävartio on tänapäeval garnisoni kasutuses. Aga huvitaks just täpsemalt, äkist on garnisoni staap? Tunnimees on seal maja ees igatahes alati postil.

0
0

Päävartio ehk peavahtkonna peamine tegevus on vahtida Presidendilossi ja rivistada end vajalikul hetkel yles. Helsingi garnison osaleb tseremooniatel (nt riiklike vastuvöttude pidulikud rivistused, riiklikud söjalised matused). Jäägrirygemendi södurid on auvalves nt siis, kui president on lossis. Peavahtkonna kvartal on jagatud södurite ja presidendilossi vahel. Kvartali paraadkyljel on komandandi kontor, Helsingi söjapealiku (sotilasläänin komentaja) nöupidamis- ja esindusruumid ning vahisödurid. Soome armee peastaap on Fabiani-tänaval. Löuna-Soome staap on Santahaminas.

0
0

tänud, Porilane ja Hyvää Juhannusta!

0
0

Ole hyvä ja Jussia sullekin :-))

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased