Väljasõit Roomast mere äärde

Kas oskate soovitada mõnda mereäärset toredat kohta kuhu sõita Roomast ühe päeva tripile? Või tasuks pigem veidi kaugemale sõita ja ka ööseks jääda? Rong/ühistransport oleks ideaalne. Rendiauto/roller on vist mõttetu tipptunni ummikute tõttu?

Meeldiv väikelinn mõnusa puhta liivarannaga on Sperlonga 120 km Roomast lõunas. Regionaalongid väljuvad Roma Terminist iga tunni aja tagant, sõit Fondi-Sperlonga jaama võtab 1h 11 min. Jaamast väljuvad kohalikud bussid otse randa (umbes 20 minutit sõitu). Ühe otsa rongipilet maksis eelmisel suvel 6.20 + bussisõit 1 €. Osa rannaalast on tasuline, nn. rannaklubid, aga tasuta rannariba on puhas ja korralik Igati mõnus daytrip, soovitan!

Kogu Odusseuse rannik on fantastiline ja pakub muinasjutulisi vaateid ja kohti. Kindlasti tasub minna Roomast uuritud autoga. Hea oleks ka uheks ooks seal peatuda, (naiteks armas B&B San Feliche Circeos), siis saab rahulikult, ilma kihutamata nautida koike seda, mida sellel alal pakkuda on. Kohti mida vaadata jagub. Olen Odusseuse rannikust kirjutanud ka uudistes, vaata siit: http://www.trip.ee/node/49974 Uudise lopus leiad ka viite lingile, kus uht teist kasulikku nii Rooma kui ranniku kohta.

Varuvariant on Lido di Ostia, kuhu rongiga sõidab umbes pool tundi.

Tänud heade soovituste ja kommentaaride eest!