Vahetusaasta USA-s (Southern või Western?!)

Tuleb siis valida jaa võimalikult kiiresti lääne- ja lõunaosariikide vahel kuhu minna. Mõlemas piirkonnas on oma lemmikud nagu Florida, California ja seal naaber- osariigid tunduvad ka täitsa põnevad.. ülejäänud aga..? pole elusees Põhja- Ameerikas käinud aga kuna ma ei tea kuhu osariiki mind paigutatakse ja häält sekka ööelda ei saa siis tahaks vähemalt parima võimaliku piirkonna valida. ! Palun aidake ja ja tooge välja ka põhjus(ed) miks te selle variandi valiks, sest eelistsued võivad minu omast piisavalt erinevad olla. Niipalju siis veel, et eelistaks sooja kliimaga ja põneva ümbrusega linna/eeslinnaelu jahedamat sorti farmielule. Ilm võibolla polegi nii tähtis kui see, et ümbruskonnas oleks tegevust+ inimesi ja pikk sõit tasuks ennast maksimum ära, :)

Täpsustan ka osariike, mis piirkondadesse kuuluvad:

*LÄÄNERANNIK (California, Nevada, Arizona, New Mexico, Texas, Colorado, Utah, Wyoming, Montana, Idaho, Oregon, Washington)

*LÕUNA (Florida, Georgia, MIssissipi, Louisiana, Arkansas, Tennessee, Kentucky, Virginia, West Virginia, South Carolina, North Carolina)

et tegelikult võite kirjutada sellest ka et kuhu ei soovitaks.. äkki annab häda korral veel enne sõitu läbirääkida kui vaja . aitäh ja palun vastake kiiresti kui saate :)

kui eelistad sooja kliimaga ja põneva ümbrusega linna/eeslinnaelu jahedamat sorti farmielule, siis mine loomulikult californiasse. ülejäänud osariigid on ju põhimõtteliselt teada-tuntud farmimaad:D:D:D noh, floridas kasvatatakse ehk krokodille lisaks tavalistele aiasaadustele:):) colorado on ok, oregon samuti - tsiviliseeritud paigad. teiste kohta eriti seda öelda ei saa (kui suurlinnad välja jätta loomulikult) :):):)

Need piirkonnad on nii laiad ja mõlemas on nii huvitavamaid kui vähemhuvitavaid osariike, nii et raske soovitada. Mina ise valiks kindlasti lääneranniku, tore oleks, kui satuks Kaliforniasse, aga ka New Mexico, Utah, Arizona oleks minu jaoks super, sest seal on fantastiline loodus. Samas, kui oled rohkem linnainimene ja pidutseja, siis ehk sulle ei sobi need piirkonnad. Samas, ega vist kuskil Tennesees või Arkansases maakohas passida huvitavam ei oleks...

kuigi mõlemas pooles on head ja halba siis äkki kirjeldate veidi neid vähemkuulsaid osariike.. küllaltki võimatu on valikut teha missest, et see kõik on sisuliselt lihtsalt loterii :P ..valikul läheks kohe LA-sse :D

Ei ütle sulle muud, kui et lõunast hoia heaga eemale ja täiesti raudselt vali läänepool.

Soovitan Coloradot. Sai seal peaaegu 3 a elatud. Denver on euroopalik ja huvitav linn! Kaunis ja metsik loodus peale selle.

aga palun ütle ikka! Paar sõnagi vähemalt :) Kas lõuna osariigi väiksed osariigid on siis Lääneosariigi suurtest ja tühjadest igavamad? Sest kui ka loodus on kole aga tegevust on rohkem ja ilmad on soojad siis ma elan üle ma pakun, kuigi ega ilus loodus oleks muidugi ka suur pluss ja lisaväärtus .

north ja south carolina on minu jaoks täiesti OUT! lõunas elab vist 90% mustasid(vähemasti selline mulje jäi küll) ja põhja(mu ämm ja äi elasid seal) on koondunud väga palju vaeseid. igatahes jätsid need osariigid küll masendava ja trööstitu mulje, aga loodus oli muidugi ilus. samas elasin ise floridas ja sinna läheks iga kell tagasi. californjas jättis hea mulje san diego. väga ilus ja puhas linn.

north ja south Carolina out on? ja mustade vastu mul iseeneesest midagi pole ka.. niiet lõuna on küll soe aga enamus kohad on väga farmid ja läänes on halvaljuhul ilus aga külmem ja masendav?

:D raske valik

Kui sa igavusest surra ei taha, siis ikka kusagile suurlinna kulje alla. Floridas on pikapeale suht igav ja autot peab ka koguaeg kasutama. Kui saaksid naiteks pealinna Washingtoni, siis see oleks hea koht idarannikul, sest seal on metroosusteem ja New York ka samas piirkonnas. Ei soovita selliseid kohti nagu Tennessee voi Carolina'd. Seal pole mitte kui midagist teha. Eestis olles tunduvad huvitavad, aga kui siia jouad, siis hakkad peagi kahetsema. Floridas on suvel talumatult kuum. Nii kuum, et sa ei kujuta praegu ettegi. Ma uldiselt jataks lounaosariigid mangust valja. Laheks kas laande rannikuosariikidesse voi pealinna.

Seattle on mõnus;)Oregon (portland ntx) ka lahe;)California ka

Georgia ;) tean tüdrukut kes sai sinna vahetusõpilaseks ja ta elab Külllluses ja luksuses ;) saaab kõike mida sooovib + jaaa tegevust küllaga :D

Olen elanud nii Georgias kui Californias (elan siin praegugi) ja viimane on ikka hulka maad huvitavam. Olen ka suht palju reisinud (umbes 35 osariiki)ja minu arvamus on selline: Lõuna osariigid ei ole pahad, aga nad on sellised aeglased ja vaiksed ja kliima on suvel hirmus palav ja niiske, õues on raske olla. Lääneosariigid on samuti ilusad, aga mitmeid kordi ilusamad minu meelest looduse poolest. Näiteks meie elame Sacramentos, California pealinnas (mis iseenesest ei ole mu lemmiklinn), ja siit umbes 1.5 tundi on nii San Francisco (mis on lahe linn, aga jahe ka aastaringselt), Lake Tahoe (väga populaarne puhkusepiirkond) ja mäed, kõrb , ookean ja jõed on siinsamas. Ooelu poolest LA loomulikult, samas ka Atlantas oli ööelu. San Francisco on ka normaalne. Seattle on ilus ja huvitav linn (kuigi seal sajab enamuse ajast vihma. Aga nagu ma aru saan, lähed sinna suvel ja suvi on parem). Portland, Oregon pole paha ja kui lõputut pidu tahad siis Vegas muidugi, aga samas muud seal polegi nagu kõrbes... Mina isiklikult valiks lõuna California kui Sul seal mingitki sõnaõigust antakse. Miami pole ka paha pidustamiseks ja rannaks, aga seda detsembris. Good luck!

NAgu ytleb pealkiri elan Los Angelese , CAlifonias- nyyd juba elatud tsipa yle 1 a asta. Seega soovitan kindlasti Califoniat. L.A on nii tohutult massiivne et siin igav ei hakka...Samuti on Sacramento, Las Vegas, San Fransisco j.t huvitavad linnad tahtmise korral soidu kaugusel. just hiljuti votsin abikaasaga ette road trip'i pohja- Califonia poole Sacramentosse...vahva oli kuidas L.A palmidest sai jarsku kanjonid ja maed kiirtee molemal poolel olid lummavad ning hiljem juba suured viinamarja istandused ning muud troopiliste viljade istandused. Veel yks pohjus miks soovitaksin Californiat ( ja Los Angelest) on see et siin on see paik kus maailma koik rahvused elavad yhe "kaalne" all :) Sort of speaking :)Nii et kohtad palju erinevaid rahvusi ja palju valismaalasi kes on kas oppimas, tool, voi emigreerunud siia. Minule vaga meeldib siin, koduigatsust ei ole siiani tundnud- heehe...ongi ju see paik siin mu kodu, peale kalli Eesti kodu!

Edu sulle oige otsuse tegemisel!

H...

Heei, Ma lähen aastaks OREGONI! Kuhu sa siis otsustasid lõpuks minna ?

mina (mitte teema algataja) lähen aastaks Coloradosse!!

minu unistus on peale kooli lõpetamist ameerikasse minna ja selle unistuse ma ka täidan ;)mina läheks läände

Tereeee elan Georgias, tapsemalt Atlanta lahedal. On siin eestlasi ka?