Vaktsineerimine Türgis

Tere,

plaanis mais esimest korda Türki minna ja reisifirma soovitas vaktsineerida A-hepatiidi vastu. Tuttavatelt olen aga kuulnud et Türgi on tsiviliseeritud koht ja seal ei ole see tegelikult vajaliik. Kas kellelgi on kogemusi? Kas see oleks vajalik või mitte?

Mis sorti kogemusi? "Käisin Türgis, ei vaktsineerinud, aga jäin terveks"? See on selline Perekooli stiilis statistika - mis see andma peaks?

Aga kui sa kogemusi tahad, siis ma olen Türgis ilma vaktsineerimata käinud küll (Ala mäed, Erciyes, Istanbul, Kapadookia) ja jäin ellu.

Su tuttavatel on õigus, Türgi on tõesti tsiviliseeritud riik. Kui kavatsed piirduda tavalise turistimarsruudiga kuurordid-linnad-vaatamisväärsused-ekskursioonid, ei juhtu küll midagi. Muide, ka Eestisse reisimiseks soovitatakse vaktsineerida. Ja samad soovitused on ju meil ka siinsamas kodus - on ikka kõik gripi-, hepatiidi- ja puugisüstid korralikult tehtud? Ehk siis Türgit selle koha pealt karta pole vaja.

Ma leian ka, et mingit erilist vaktsineerimist Türgi külastamiseks küll vaja ei lähe. Ise elasin-õppisin seal pool aastat ja selle aja jooksul reisisin ka palju ringi, mitte midagi hullemat või ohtlikumat kui muudes Euroopa linnades, ma leian.