Valgevene reis

Olen kindel, et pool Eestit on juba Valgevenes käinud, kuid jätan oma reisi muljed antud riigist.

Augusti alguses vaatasin kalendris, et lähenemas olid 3 vaba päeva (18-20.08). Eestis ei tahtnud niisama istuda ning otsustasin ära teha mingi lähima riigi kus pole veel käinud. Kõige lähim käimata riik oli Valgevene. Kui lennata kuni viieks päevaks läbi mingi Euroopa riigi Minski lennujaama ning tagasi tulla Valgevenest sama teed pidi siis viisat pole vaja. Lennujaamas paluti näidata reisikindlustus ja hotellibroneering. Lennujaamast Minski linna saab bussiga mis väljub iga tund (kui ei eksi) ning maksab 4 ruba = 2 eurot. Sõiduaeg linna 1 tund. Mina saabusin lennujaama 14:30 ning kohe peale passi kontrolli jõudsin bussile. Buss sõitis välja pooltühjana. Lennujaamas sõidavad linna veel ka maršhrutkad (hind sama), kuid väljumise ajad on hõredam.

Piletid Minski ja tagasi ostsin läbi momondo 200 eurot, lennud läbi Riia peatustega 2 tundi. Hotell Orbita Minskis oli broneeritud kolmeks ööks, hind kokku 70 eurot. Hotell ja ruum olid väga puhtad. Tuba oli mul 12-ndal korrusel, seega vaade linnale oli väga ilus. Magada keegi ei seganud ning lärmi ka pole kuulnud. Hotelli lähedal on 2 suurt toidupoodi, McDonalds ja metroo. Üks sõit metroos maksab 0,60 kopikat, ehk 0,30 eurosenti. Metroo on samasugune nagu Moskvas, ainult ca 4 korda väiksem.

Toit: poodides hinnad on enam vähem samasugused nagu Eestis, natuke odavam. Toidu valik väga suur ning toit väga maitsev.

Linn: Minski linn väga puhas, autojuhid jalakäiate suhtes väga sõbralikud ning lasevad alati üle tee. Ma ütleksin, et Valgevene autojuhid on isegi sõbralikum kui Eesti omad. Näiteks, Türkmenistanis autojuhid üldse ei peatu zebra juures, seega peab leidma momendi, et üle tee joosta.

Inimesed: ........ minu mulje: kui valgevene inimene sõidab autoga, siis ta austab inimesi, väljudes autost ta enam inimesi ei austa (see on ainult minu mulje). See mulje jäi teenindusinimestega suhtlemisest (poodides, metroos). Käisin magamisrajoonides ning silmadesse jäi palju narkomaane ja joodikuid.... Eestis ilma nendeta me ka ei saa, seega panin selle peale silmad kinni. Väga meeldis näha uuesti pilti kus magamisrajoonides maja eest kasvatatakse lilli, tomateid ja kurkiJ. Majade trepikoja uksed paljudel majadel ei panda kinni, näevad trepikojad väga jubedalt (v.a. need mis lähevad välja tsentraal tänavatele). Trepikodade eest on pingid ning väga palju nägin seal istumas maja elanike. Lapsi on ka palju mängimas õues. Ma väga palju käin jalgsi nii Tallinas kui ka mööda Eestit ning mängivaid lapsi nagu oli 80-90tes ma näen väga harva, praktiliselt üldse ei näe juba kuskil. Kõik istuvad nüüd kodudes arvutite eestL. Kui nädalavahetusel Eesti „sureb“ inimestest välja, siis Valgevenes on hoopis teistmoodi. See on ka positiivne Valgevene jaoks. mmmm....tüdrukud Minskis on väga ilusad ja naiselikud.

Üks päev käsin Mogiljovis. Piltid sinna-tagasi ostsin Minski bussijaamas, maksid 14 rubla = 7 eurot. Ühepoole sõit oli 3 tundi. Ümberringi on loodus samasugune nagu Eestis.

Kokkuvõte: max 2 päeva Valgevene peale võib kulutada, enam seal pole midagi teha.

Kaart teekondadega:

https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1uZUJf8Cl6fDZbb2aI-GmEoa0MyqNUu14&ll=56.497906298112866%2C24.847339000397824&z=6

Minsk ja Mogiljov pole veel terve Valgevene ning kui tahta, leiab tegevust terveks nädalaks: Bresti kindlus, lossid Bresti ja Minski vahel, Polotsk, Vitebsk, Belovežje, vanaaegsed külad, mõni sanatoorium..  Sama hästi võib ju ka Eesti kohta öelda, et Eestis pole üle kahe päeva midagi teha, tiir vanalinnas ja bussiga päevaks Tartusse ning ongi kõik nähtud. 

6
0

Käisime suvel Valgevenes 5 päeva ja aega jäi ilmselgelt väheks... Mir, Grodno, klaasitehas, Dudutki , Nesviži jne

3
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased