Varastatud dokumendi politseitõendi tõlkimine

Tere!

Mul on küsimus välismaise politseitõendi tõlkimise kohta, äkki on kellelgil olnud varem samalaadne probleem. Langesin välismaal varguse ohvriks ning jäin muuhulgas ilma oma ID kaardist. Käisin kohalikus politseis ning nüüd on mul prantsuskeelne politseitõend selle kohta. Samas Eestis soovib politsei- ja piirivalveamet tõendit kas eesti, vene või inglise keeles. Ilmselt on vaja sellisel juhul tõend tõlkida, kuid kas see peab olema tehtud tunnustatud tõlgi poolt või võib ise ka ära tõlkida? Kui lasta kusagil büroos tõlkida, siis pole see ilmselt rahaliselt enam mõistlik ja võib samahästi ID kaardi täishinnaga tellida...

Üldjuhul soovitakse ametlikes menetlustes ja ametlike dokumentide puhul tõlge teostamist vandetõlgi poolt. Tavaline tõlkebüroo enamasti ei sobi. Millist tõlget täpselt soovib PPA, saad teadailmselt PPA-sse helistades. Ise olen seni kõik ametlikud paberid lasknud tõlkida vandetõlgil, sest seda on nõutud. Vandetõlgi tasu on kehtestatud seadusega.

Prantsuse keele vandetõlgi kontaktid: http://www.just.ee/34294

Minul varastasti 2005. aastal Peterburis rahakott ära ja oli ka vaja tõendit, kuna osadele dokumentidele on siis ette nähtud madalam riigilõiv. Venemaal aga tahtis miilits ilmselt varguste statistikat madalal hoida ja mulle öeldi, et nad saavad anda ainult paberi, et ise kaotasin oma asjad ära. Öeldi ka, et kui ma tingimata nõuan paberit, kus kirjas vargus, siis "tuleb neil delo avada ja sellega läheb nii kaua, et ma ei jõua järgmise päeva pealelõunal oma Tallinna bussi peale". Eestis läksin selle paberi ja jutuga politseisse oma muret kurtma. Seal öeldi, et Venemaal toimunud varguse kohta võin ma tegelikult avalduse esitada ka Eestis. Uurima nad seda mõistagi ei saa hakata, aga minu antud ütluste alusel paberi saavad küll anda, kus kirjas, et ma olen pöördunud politsei poole välisriigis varastatud dokumentide asjus. Ja nii toimiski.

Kui midagi muutunud ei ole, siis peaks ka sinu ütluste alusel (ja prantuskeelset paberit kõrval lehvitades) olema võimalik see asi Eesti politseis registreerida. Aga täpsema vastuse saad muidugi politseist.

Suur tänu vastamast! See Eesti politseisse avalduse tegemise idee on iseenesest väga väärt mõte. Ilmselt on mul siiski kõige lihtsam maksta see täishind ja eluga rahulikult edasi minna. Kui oleks vaja mitmeid dokumente uuesti taotleda, siis oleks see kindlasti kasulik.