Veebruari lõpus või märtsi alguses kõrbe oopiumipõlde vaatama

Tere! Olenevalt hindadest lendan kas veebruari lõpus või märtsi algul Sharmi. Kuulsin (ja nägin ka pilte!) sealt äsja saabunud tuttavalt, et sel aastal kasvatatakse kõrbes enneolematus ulatuses oopiumimooni. Ise sellist kraami ei tarbi, aga õitsvaid põldusid tahaks näha küll. Teejuhi hind olla minimaalselt 150 dollarit ja selle eest saavat kaasa kuni 3 inimest. Tore oleks, kui seda summat õnnestuks kellegagi jagada. Endal seni kambajõmme veel pole, seepärast otsingi siin. Pilte põldudest näitas mulle eesti naine kes oli seal käinud koos kohalikust eestlasest teejuhiga. Oopiumikasvatajad olid küll tulnud õiendama, et mis te siin pildistate, aga teejuht oli neile öelnud kohalikus keeles paar krõbedat sõna ning mehed olid seepeale tööle tagasi läinud ja nad rahule jätnud. Pärast oli tulnud mingi pealik ja neile teed keetnud ning polnud üldse pahane olnud, et lilli pildistati. Nägusid paluti mitte pildistada. Suured mooniväljad keset kõrbe jätsid pildil küll võimsa mulje. Ilmselt on nad ehedana veel võimsamad. Kui on kellelgi huvi palun meilige kottjakaabu@yahoo.com

Eks muidugi igal mehel on oma riskilävi, kuid on arvatavasti täiesti reaalne võimalus sinna moonipõllule väetiseks jääda.

Ei oska öelda... egiptlastel on oopiumiga teine suhe, praegu on ta küll illegaalne, aga ajalooline traditsioon on tugev ja ta on tegelikult ikkagi lihtsalt üks levinud rahvalik mõnuaine. Umbes nagu alkoholi tarbimisega Eestis "kuivadel 80ndatel" oli. Ei ole sellist kohutavalt kuritegelikku assotsiatsiooni, õhust on ju Siinail kõik tõepoolest nagu peo peal, kui keegi asjaga tõsiselt tegeleda sooviks.

Kuid päris ilusat moonipõllu pilti nägin ma ise eelmisel suvel, Eestis Nõva kandis üles võetud, puhas rikkumata loodus. Natsa rukkilille oli ka sees. :D ja riski ei mingit.

Käidud, nähtud! Võimas vaatamisväärsus ja lahedad põllumehed!