Velo Bleu

Kas keegi on selliste ratastega sõitnud?

http://en.nicetourisme.com/velo-bleup

Siit ma uurin ja puurin google translate abil ja päris sotti ikka ei saa.
http://www.velobleu.org/nice/nicecms.nsf/x/ED3465C4BCD5D454802575C00059F47A?open&lang=fr
siit järeldaks, et 24h maksab 1 €...?
A kuidas see maksmine toimub? Sain aru, et nagu telefonis tuleb kuidagi midagi aktiveerida? :D

Ja kas ratta peab sammasse kohta tagasi tooma...või sõidad nt teise punkti ja jätad ratta sinna?

Igasugune info selle kohta oleks tore:)
(oli mõte, et võiks sellisega tiirutada Nizza vahel)

Selleks, et saaksid velobleu' teenust kasutada, pead end netis (nende kodulehel) kasutajaks registreerima. Täidad formulari( pr.keelne), sisestad oma pangakaardi andmed ning mobiili numbri.
Igal rattaparklal on oma tel. nr. Kui soovid ratast laenutada, helistad mobiiliga sellele numbrile. Numbri abil tuvastatakse kasutaja ja laenutuspunkti aparaadi ekraanile ilmub sônum 'tere 'kasutaja nimi' ja seejärel valid ratta, saad avada tabaluku ja vôid sôita.
Rattalaenutuspunkte on linn täis. Vôtad ratta ühest kohast ja vôid jätta ükskôik, missugusse teise punkti.

Analoogne süsteem oli vist ka Barcelonas,kuid meile seletati et väljaspoolt hispaaniat tulnud inimesed seda kasutada ei saa:S Küsisime mitmest kohast ja vastus oli sama. Hindki sama 1 eur 24 h. Iseenesest huvitab see rattavärk meidki,kuna ülimalt hea oli Barcelonas rattaga kihutada,kahjuks oluliselt kallimast rendifirmast saadud rattaga. Kui keegi oskab teemat veel asjalikult kommenteerida, siis paluks.

Nizzas saavad ka turistid neid rattaid kasutada. Lihtsalt tuleb end enne netis registreerida. Ankeedis on terve rida välju, mis tuleb täita (riik, kust tuled, mobiili nr jne). Ainus raskus vôib olla see, et kogu lehekülg on vist ainult pr. keelne.
Kui oled saanud end kasutajaks registreerida, siis pole enam tähtsust, kust riigist tuled, sest Su tel. nr on olemas, krediitkaardi andmed samuti. Nii et firma jaoks on garantii olemas, et kasutaja selle sinise rattaga teise maailma otsa ei pôgene:)

Aga kuidas toimub maksmine? Kas siis kui võtad ratta, läheb krediitkaardilt see summa kuidagi maha? Ja kas ühe tel. numbriga saab nt 2 ratast ka ikka võtta?