Veneetsia - kuhu minna, mida teha

Sõidan mai alguses Veneetsiasse, aga kuna esimene kord, ei oska kuskilt alustada. Kas keegi oskaks soovitada, mida Veneetsias ette võtta - vaatamisväärsused, söögikohad jms. Võibolla mõni sait, kust infot leida [otsisin, aga ei leidnud eriti - kehv otsija :p] Võib olla ka inglise keelne sait. Aitäh!

Ega seal polegi midagi teha, päevaga kappab linnale ringi peale kui ei külasta muuseume ja kõik millegi pärast käivad Püha Markuse väljakul, mine ise ka, kui juhtud tõusu ajal saad jalad märjaks. Sõida ka gondliga ja külasta muuseume näit. Doodzhide paleed ja käi ära ka Lido poolsaarel paadiga. Kunsti on väga palju ja linnas saad imestada kunsti ning mustuse ja solgi kooslust. Prospektid saad kohapealt mida vaadata(inglise,saksa,prantsuse ja hispaania keelsed) ja valida maitse järgi. Proovi ka kiigata kohalike eluruumidesse, või sobita tutvust et Sind teed kutsutakse jooma. Kohalikud kodud näevad tõesti välja nagu kunstimuuseumid ja antikvariaadid. Ilusat reisi !

Osta Lonely Planeti Veneetsia raamat - paremat ei oskagi soovitada, see on üsna uus, 2004 vist. Linn on väike, meie saime nädalalga täitsa selgeks. Kui saabud lennuväljale, saad bussiga linna (2 eurot) ja pool tundi umbes, või valid veebussi, Alilaguna, see on 12 eurot üks reis ühel. Võid osta ka kohe 3-päeva või pikema transpordipileti, mis isegi on hea mõte, sest siis saad vabalt paatidega ühest linna otsast teise sõita, igal pool maha astuda ja ringi vaadata, ning siis jaksad rohkem ka linnas ringi traavida. Sest linn on imeline, aga ka selline, et seal võib käia ja käia ja vaatamisest isu otsa ei saa. On kolm tähtsamat punkti: Rialto sild, Markuse väljak ja Accademia sild - ja kanal Grande teeb sellise S-kujulise looke, mis on kokku u 3,5 km pikk. On kümneid kirikuid, mis on täis veneetsia koolkonna maale, Markuse väljakul on katedraal, ja on Doodzide palee. Muuseumide üldpiletit pole mõtet osta, kuigi reisijuhid soovitavad, sest katedraali saab sisse ilma rahata ja altarit vaadata 3 euro eest. Ning sa tegelikult ei jõua kümmet muuseumi läbi käia, sest linnas on nii palju vaadata. On olemas ka eestikeelne itaalia reisijuht, väike raamatuke, kus on alginfo Veneetsia kohta olemas. Rialto ümbrus on kauplemise ja turu asukoht, sellest nn ülespoole jääb kohalike elanike tänav, kust nad oste teevad. Sealkandis on ka kuangine juudi keto. Linnaosad on eirneva, näevad erinevad välja, muljed on väga erilised. Õhtuti on elu ainult turistikohtades, mujal jääb vaikseks juba pool kaheksa, linn sureb välja. Veebussidega saab Lidole, Muranole (klaasi valmistamise koht) ja Buranole (pitsimeistrid) - me jätsime saared järgmiseks korraks. Loe raamatut "1000 päeva Veneetsias" - ühe ameeriklanna muljed elust seal. Turist on veneetslase jaoks nähtamatu. Sind ei võeta seal ülevoolavalt vastu, kuid kõik on väga kena. Ilmselt on nüüd juba väga suured rahvahulgad. Veneetslasi on 250 tuhat umbes aga turiste käib aastas 6 miljonit...

http://maps.venicexplorer.net/venice-mapquest Sealt leiad üsna rikkalikku infot + vaporettode sõodugraafikud + linna kaardi ja tänavate kaardid jne.

käi ka San Marinos, see üsna lähedal mingi 150km sealt

40 min gondlisõitu - alates 80 eurost.

Ja kui tõesti lähed San Marinosse, siis teele jääb Ravenna külje all olev lõbustuspark ja loomulikult kuurortlinn Rimini. Sest minu arust on Veneetsiat max kolmeks päevaks.

Veneetsiasse minna, siis milleks veel rimini või san marino? Milleks loksuda rongis või bussis? San Marino ja Rimini võiks küll ühe reisiga läbida.

Rimini on väga ilus kuurort - seal mõnus rannal lebada ja ujuda. San Marino fantastiline väikeriik.

Lõbustuspargid on igal pool maailmas sarnased, aga Veneetsia on ainulaadne.

mina soovitaks just sõita veebussiga teistele saartele ka (nt Lido, Murano, Burano jne). Ja see veebussi (vaporetto) pilet oli ka enam-vähem ainuke asi, kus asi oli oma hinda väärt (ilmselt seetõttu, et seda teenust kasutavad laialdaselt ka kohalikud). Võta kohe mitme päeva pilet ja sõida ringi, kus põnev tundub hüppad maha, vaatad ringi ja kui ringivaatamisest isu täis, istud järgmise veebussi peale ja liigud edasi. Meie jõudsime ca 10 päevaga ära käia nii Roomas, Veneetsias kui veeta 4 päeva Bologna-Imola-Rimini. Ringiliikumiseks kasutasime rongi, väga mugav, mitte hirmkallis. Imola kandis sai näha rohkem sellist ehedat Itaaliat ja süüa väikestes külarestoranides imemaitsvaid toite (praegugi hakkab sellele mõeldes suu vett jooksma), proovida väikestes veinikeldrites kohalikke veine. Võib-olla oleks seda kõike saanud teha ka Veneetsias, aga ... Meie jäime ringreisiga rahule ja enda arvates nii väga ringi ei tormanud ka. Ilusat reisi!

Tere!

Mul oleks pigem kohe küsimus, sama teemat ära kasutades, et kuidas saab lennujaamast (marco polo), Murano saarele? On keegi niiviisi liigelnud? Kuna hotell on murano saarel tahaks kohe kiirelt ja turvaliselt kohvriga kohale jõuda ja alles siis seiklema hakata veneetsias. oleksin tänulik, kui keegi oskaks kogemustest rääkida. Et palju laevapiletid maksid, kust leida vastavad sadamad, kust läheb murano saarele jne.

Tänud. Reisin koos teemaalgatajaga :)

Õige täpsustus! Aga suured tänud kõigile vastanutele - saime kindlasti palju huvitavat, millele tähelepanu pöörata ;)

Olen kuulnud erinevaid jutte gondli hindadest. Keegi oskab viimaseid muljeid-hindu komenteerida?

Tänud,

Karl

2005 aastal taheti juulis (turismi tipphooaeg) 6 inimese gondli eest saada 90 EUR (45 min). Suutsime selle kaubelda 80 eurile. Soovitan vaadata gondleid kõrvaltänavaltelt (väiksematelt kanalitelt). Otse Marcuse väljaku juures taheti sama sõidu eest 100 EUR-i. Tänaseks võivad olla hinnad pisut muutunud, kuid arvan, et mitte eriti.

2005 aastal taheti juulis (turismi tipphooaeg) 6 inimese gondli eest saada 90 EUR (45 min). Suutsime selle kaubelda 80 eurile. Soovitan vaadata gondleid kõrvaltänavaltelt (väiksematelt kanalitelt). Otse Marcuse väljaku juures taheti sama sõidu eest 100 EUR-i. Tänaseks võivad olla hinnad pisut muutunud, kuid arvan, et mitte eriti.

Aprillis 2007 40 min gondlisõitu kõrvalkanalist Markuse väljakult läände - alates 80 eurost. Doodzhide palee kõrvalt märgatavalt kallim.

Lennujaamast Muranole - sõida bussiga ( 2 euri) Piazzale Romale, samas väljaku teisest servast läheb vaporettoliin 41 ja 42 Muranole. Vasporettodega sõiduks osta 72 tunni pilet ,saad käia ka teistel saartel ja seigelda saarestikus, nautida erinevaid vaateid ja kõndida linnas, kus ei näe ühtegi autot

tänud. lõpuks muutsime ikkagi hotelli ja võtsime mandrile. ikka mugavam ja hea lähedal markuse väljakule. kondliga sõitu vist küll ei raatsi teha aga kindel plaan minna muranole ja buranole ning loodame et aega ka lidot külastada.

väga hea lehekülg - travel plan italy. seal erinevad itaalia linnad ning saab kohe guide välja printida. palju inffi kerge vaevata

www.travelplan.it

Juba eespool soovitatud, osta 72 tunni paadipilet ja lihtsalt seikle, vaheldumisi jala ja kanalitel. Kui päeva lõpuks jalad väsinud on hea niisama paadist elu jälgida, tuledega õhtul on see hoopis teistsugune. Minu üks ilusamaid hetki oli Ca d`Oros suure kanali ääres. Olin seal enne sulgemist, nati kartsin minna , et on ehk liiga palju turiste sees. Aga olin kogu majas üksinda ja see on väärt asi.

Kas seda 72 tunni vaporetto piletit saab juba lennujaamast osta? Kuidas üldse on mõistlik lennujaamast hotelli liigelda: kas vaporettodega saab üldjuhul? Kas taksod on väga kallid?

vaporetto pileti ka Eestist ära osta saama, vähemalt nii on Estraveli lehel kirjas.