Vietnamis lendamine ja rongisõit

Hei!

Plaan minna märtsis Vietnami. Tahaksime kohe Hanois maandudes Saigoni lennata. Kas peaksime lennupiletid ette ära ostma või on täitsa reaalne neid ka kohapeal saada? Kas märtsis öörongi paremate vagunite pileteid raske saada? Tahaks võimalikult vähe ette ära osta, sest plaanis selline vabakavaga reis.

Aitäh tähelepanu eest!

Lennuki piletid soovitan osta ette, tuleb kindlasti soodsam. Rongipiletid tuleks osta 2-3 päeva ette, samale päevale kohe ei pruugi saada. Kui soovid mingit täpsemat infot siis kirjuta mulle priva.

Juba oktoobris/novembris oli populaarsetele liinidele (näiteks Hanoi-Sapa-Hanoi) võimatu saada samal või eelmisel päeval piletit rongijaamast 4 inimese kupeese (koditsioneeriga istmekohti jätkus). Turismiputkadest sai, kuid seal oli hind umbes 1,5x kallim tegelikust (nad ostavad vist pileteid kokku vms). Oktoober on suht madalhooaeg, kuid Märts tipp.

Lennupileti saad osta lennujaamast (mina ostsin Saigon-Phu Quoc-Saigon lennujaamast), kuid varakult ostes on ta oluliselt odavam. Minu piletid maksid umbes 500eek ots, kuid varakult ostes oleks hind olnud 300eek ots. Uuri Jetstari kodulehelt hindu (odavaim, kuid 1,85m pikale mehele äärmiselt kitsas istmevahe) - paar päeva ette ostes oli oktoobris Hanoi-Saigon hind ~1000eek. Vietnam Airlines on kallim, kuid nn "kvaliteetfirma" - kuigi ka Jetstari lennukid on korralikud.