trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Pole vaga vahet kas EUR voi USD vahetavad molemat. EUR hetkel Delhis tanaval 60 ja USD 45. Lennujaamas oli USD 42,5 kui aga automaadist votta siis hetkel EUR oli 59,midagi.

Lennuki piletid soovitan osta ette, tuleb kindlasti soodsam. Rongipiletid tuleks osta 2-3 päeva ette, samale päevale kohe ei pruugi saada. Kui soovid mingit täpsemat infot siis kirjuta mulle priva.

If-s. on igatahe selline asi, et kui võtad kaks kindlustuskatet (tervis-pagas) tuleb kallim kui kolmega (tervis-pagas-tõrge). Kolmandaga pidi rakenduma kompleks allahindlus :)

Langkawit soovitaks kindlasti, lennukiga tuleb enam vähem sama hind mis rongi; takso-ja laevaga(rongijaamast sadamasse saab minu teada ainult taksoga) aga ajaliselt võit korralik. Lennuk u. 1,5h aga rong-takso-laev u.14h

  1. Miks teed Thai viisa kui lendad kohe edasi ? Kui sain õigesti aru siis lendad edasi Vietnami. Vietnami lend läheb ju rahvusvaheliste lendude tsoonist ja kui saabud euroopast siis miks üldse sealt tsoonist välja ronid?
  2. Sinu arvamine, et su 15 päevane viisa lõpeb siis kui jõuad uuesti Thaisse on väär, kuna viisa lõpeb sul juba siis kui lahkud Thaist ja saabudes ei ole sul ei kehtivat ega lõppevat viisat. 3.Kui just tahad või pead millegi pärast 15 päevase viisa tegema siis kindlasti ei teki sul hiljem probleemi kui tahad 15 päeva pärast riiki sisenedes uue 15 päevase viisa teha.
  3. Rahaliste vahendite kohapealt võid näidata ametnikule krediitkaarti või tee panga väljavõte eurodes.

Eestlastele oli aastaid tagasi Thai viisavaba, aga eestlased ise natuke nägid vaeva ja viisavabadus tühistati. Kuna Eesti riik ei pidanud kinni lubatustest ja võetud kohustustest, siis viisavabadus lihtsalt tühistati.

Kas sa saad sellest aru, et 14.04 postituses üritasin ma anda teistele infot transpordi kohta. Kui sinule seal info puudus siis miks on vaja läbi foorumi kirjutada minule, et mis see maksab dollarites! Normaalne on, et jagad infot dongi kursist teistega aga miks kirjutad avalikult läbi foorumi sellest minule !? Kokkuhoiu poolepealt mõtlesin ma üldisemalt selliseid "ainult 5 dollarit" ja nn. "takso" teenuseid, mitte ainult transporti.. Jägmine kord kui tahad mind isiklikult teavitada siis saada sõnum. Olen tänulik igasuguse info eest mis võiks edaspidi minu elu lihtsamaks teha :)

Ma ei saa aru mis tähendab ca 5 dollarit. Mina kasutan enamasti pangakaarti sularaha hankimiseks! Kui juba nii tark oled siis äkki tood ära kursid eurodes-ja Eesti kroonides, et ka nende valuutade kasutajatel oleks selge pilt :). inimesed võiksid endale selgeks teha, et mis ühe jaoks on "ainult" see võib teise jaoks olla liig ja selle kallal näägutada pole ilus. Minu reisid kestavad tavaliselt kuni 90 päeva ja kui ma teen korralikult ära kodutöö ja mul õnnestub selliseid minujaoks mõttetuid väljaminekuid vältida teeb see lõppkokkuvõtteks pärsis korraliku summa (olen arvestanud, et 90 päevaga säästab selliseid "takso" teenuseid vältides ca.18000.- eeku!). Mailinhist: olen nende bussidega korduvalt sõitnud ja mingeid erilisi probleeme pole minul küll ette tulnud. Nemad on ühed vähesed kes osutavad bussi teenus uksest-ukseni st. hommikul korjab sind takso hotellist peale ja bussireisi lõppedes viivad nende taksod sind sinupoolt eelnevalt öeldud kohta TASUTA. Seda pead muidugi ise nõudma, niisama keegi sulle seda ei paku. Kes reisib sellel ikka võib ette tulla ebameeldivusi aga asju tuleb võtta paraja huumoriga siis endal ka kergem.

Päikest,

Sai jargi proovitud lennujaamast Pattayale ja Bangkoki Pohjaterminalist Pattayale. Esimene varjant taiesti ok, ohtune 21.00 buss 124 bahti ja soidu aega 1h 30 min.(buss vaga lux ja hea) teine, pohjaterminalist 114 bahti buss suht kehvake ja soit kestis pea kolm tundi.

Shaigoni lennujaama minekuks soovitan soojalt uhistransporti. kesklinnast laheb sinna nr. 152 A/C buss ja maksab see lobu ainult 3000 dongi (takso maksaks ca.90000) ! Veel lahevad lennujaama ligidale nr. 147-ja 28 Soitsin paeval kell kaks kesklinnast lennujaama ja aega vottis soit 35min.

Tasuta viisat ei ole hetkel olemas, kogu see jutt tasuta viisast ei vasta toele. Tanase paeva seisuga Bankokis jargi kontrollitud!

Sai tehtud paar paeva tagasi Kambodzas, Sihanouk Villes saatkonnas viisa ja seinal suur kiri alates 29.01.2010 viisa 45 dollarit (uks sisenemine ja kuni 30 paeva) protsetuur ise vottis aega koos taotluse taitmisega 7-8 minutit.

Teab keegi kas kiirviisa Soomes India saatkonnas tehakse jooksvas järjekorras samal päeval?

Oled õigesti aru saanud, et neid dokumente ei ole vaja saata.

vaata siia saad mingi pildi ehk... aga minu arusaamist mööda peaks need hinnad ka kaubeldavad olema (kliendi vahendajale maksavad nad igatahes tasu). http://www.destinationbeauty.com/cosmetic-surgery-prices.html

Aga jäta kuskile pileti firmasse oma kontaktid maha ja oota soodukaid :) Kindlasti tuleb poole aasta jooksul mingeid kampaaniaid.

Finnairiga praegu ostes 11 tuh. Tallinn - Bangkok - Tallinn pole halb hind mugavuse eest :) aga natuke otsides saab kindlasti veel odavamalt.

Kui loed minu eelneva postituse uuesti läbi siis ehk loed sealt välja, et ma ei väitnud, et kõik naised saavad 15tuh. kuus vaid, et nad saavad tavaliselt mitte rohkem kui 15tuh. Lühiajaliselt 1000.- minu arvates ei ole palju! Kui aga võtta lapsehoidja pikemaks siis küll võiks hind olla odavam (sama on ka rollerirendiga, mille hind 50-500 ). Sinu väide aga mis puudutab võhivõõrale lapse andmist: osaliselt olen sinuga nõus (minu arvates tuleb lihtsalt leida inimesega eelnev kontakt või soovitaja) aga lapsehoidja puhul võõral maal päris tuttava leidmine suht võimatu. Kui peab kindlasti juba tuttav inimene olema siis pead ta Eestist ise kaasa võtma :)

Konkreetseid allikaid Pattayale ei ole, aga kohalikud tibid on lastega väga sõbralikud ja kannatlikud (nad jumaldavad väikseid valgeid lapsi). Tuhat bahti peaks päeva eest olema täiesti piisav, sest naiste palgad seal tavaliselt ei ole suuremad kui viisteist tuhat kuus. Kui arvad, et ise otsimisega hätta jääd (milles kahtlen, sest kohapeal keegi ikka teab kedagi kes teab kedagi), siis on võimalus küsida abi kas Lulult või Innarilt, kes elavad kohapeal ja küll leidub mõni tuttava tuttav, kes tahab natuke lisa teenida.

Võtke lapsehoidja 1000.- kohalikku raha ja murest prii.

Tagasilennu piletita on jäetud ukse taha küll, sõltub suuresti ametniku suvast. Kui aga oled juba lennujaamas ja tekkinud probleem siis on olnud ainukeseks lahenduseks vahetsooni tagasi ja kõige odavama pileti bronn teha. Soovitan sulle tee enne internetist broneering kuni maksmiseni, pridi see välja ja loobu maksmisest. Ka sellise lehe ettenäitamisest on abi olnud :) Aga elu on nädanud kui oled kõik asjad korralikult ette valmistanud ei taha keegi midagi näha :)

Ega üle paari päeva KL-is. midagi teha eriti ei ole. Langkawi oleks rannapuhkuseks ja saare avastamiseks hea valik kuni nädalaks. Singapuris minu arust poleks lapsega küll midagi põnevat teha. KL-i. ja Langkawi vahel on täiesti korralik lennuliiklus :) rongiga mööda maad on umbes 12 tundi sõitu ja läheb kokkuvõttes kallimaks.

Kui piiril väidad,et vahepeal lahkud riigist ja on ka ette näidata bronn ei tohiks küll mingeid probleeme tekkida. Ka saab piirilt teise 15 päevase viisa. Kuigi ma ei saa aru miks sa ei tee praegu pikka viisat ära ja poleks mingit jamamist piiri viisadega. Hoiaksid kõvasti kokku nii aega kui ka raha isegi kui oleks plaanis vahepeal Taist ära käia. Ah ja seda ka veel, et mitte iga viisa runniga ei saa teha piiri viisat (oleneb piiripunktist).