WiFi Uus-Meremaal?

Kas leidub?

muidugi on!!

Tavaliselt on Starbucks'ides hotspot'id ja kohapeal müüakse kaarte (Telecom) millega saad enda arvutist internetti logida.. aga see ei ole just väga odav. Kui on pikem peatumine siis soovitaks otsida wirelessi pakkujat.

Ise olin Queenstownis pool aastat ja alguses sai Starbucksis käidud, aga siis leidsin kohaliku wirelessi pakkuja kes oli väga muhe ja tore sell.. tuli koju ja pani antenni püsti ja kui probleeme tekkis siis sai tema mobla peale kohe sõnumi saata et ta tuleks ja uuriks miks ei tööta. Siin on link http://www.queenstownhq.co.nz/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1

Mis on Starbucks'ides hotspot'id?

Plaan on jah minna oma arvutiga. See kohalik wirelessi pakkuja, neid teenuseid saab vaid siis kasutada kui oled kauem ühe koha peal, eks? Mul plaanis ringi rännata. Mõtlesin, et äkki on selliseid kohti nagu Eestiski kus saab tasuta netti ilma mingi kaardita jms

Trehvi, kas töötasid ka Queenstownis, ja kui, siis mida tegid? Ise olen õunu korjanud sest siis ei saanud eestlased veel WH viisat, nüüd ehk aga leian mingit muud tööd kui viljakoristamine. Oskad Sa öelda, kas Queenstownis on kerge tööd leida ja mida pakutakse?

Starbucksi hotspot tähendab et seal on traadita interneti piirkond. Kui on plaanis ringi reisida siis soovitan vaadata kas saad mõnes kohas ehk kellegi teise traadita ühendust kasutada.. seda saab siis kui kasutaja ei ole turvakoodi peale pannud ning see oleks tasuta. Mäletamist mööda tasuta internetti küll kusagil ei näinud... Selles suhtes nad ikka nii arenenud ei ole ;) . Teine variant on minna turistide infopunkti ja küsida traadita interneti kaartide kohta.. äkki oskavad odavamat varianti soovitada. Ja kolmas variant, nagu mainitud, osta traadita interneti log in kaart mida saab osta Starbucksist (ja ka kindlasti mujalt), aga ma olen kindel, et suuremates linnades ei pea just kohvikusse minema vaid enamus linnast on traadita internetiga kaetud. Neljas variant (viimane!!) ja vast veel lihtsam on see kui teed laptopi lahti ja püüad internetti minna.. siis lööb tavaliselt teenusepakkuja lehe lahti ja sealt saab valida kas päeva piletit või kauemaks, aga eeldab krediitkaardi olemasolu. Ise ma seda ei kasutanud sest leidsin lahenduse mis sobis mulle paremini :)

Ma õpin Hollandis hotelli juhtimist ja läksin Queenstowni aastal 2006 pooleks aastaks praktikale.. minu mäletamist mööda tööviisaga sest hotell tegi pakkumise ja ajas enamuse viisa asjadest ise korda. Kohapeal vaadates on vast kergem saada hotellides tööd.. lihtsalt peab CV laiali saatma ja enamus kohtades saab täita ka avalduse ankeedi mida saab teha hotelli sisse astudes ja küsides. Tavaliselt pakutakse toateenijatele kohta, aga eks iga hotell on erinev. Mis muljet avaldas oli see, et inimestele antakse võimalus. Kui ikka oled valmis töötama ja näitad, et sul on tahtejõudu siis niipalju kui ise kogesin, on uksed valla.. ka nendele kellel ei ole vastavat haridust (seda juhul kui inglise keelt suudetakse rääkida nii, et kliendid aru saavad :) ) . Üks asi mis oli boonuseks.. kui töötad hotellis vastuvõtu laua taga (reception) või külastajatele ajaveetmise võimalusi tutvustavas ametis (concierge) siis on võimalus vast kõik ekskursioonid ja ekstreem sprodialad tasuta järele proovida sest iga firma tahab, et sina just tema toodet pakuksid :) Accor hotellikettides saab peale aastast töötamist ka omainimese kaardi millega saab üle maailma omahinnaga ööbida. Seega kui külastasin Fidzi saari siis 5 tärni hotellis maksis tuba kahele pluss hommikusöök 45 eurot... . Teiste ametikohtade kohta ma ei oska miskit öelda sest ei puutunud selle teemaga kokku. Puuvilju ja viinamarjakasvatustesse on alati abikäed oodatud ja internetis oli isegi miski leht kus sai pakkumisi näha, aga mul ei ole enam seda aadressi kahjuks.

Aitäh, Trehvi, vastuste eest!