workawayga Aafrikasse vabatahtlikuks

Kas keegi on käinud workaway kaudu Aafrikas või üldse kuskil? Soov oleks kevadel minna 2-3 kuuks, aga tahaks teada kas üldjuhul reisikulud katab host või tuleb see ise kinni maksta? Nii palju olen aru saanud et hostiga ühendust võtmiseks on vaja registeeruda (22 eurot).Pakkumisi on seal palju põnevaid, äkki kellelgi veel mõtted samas suunas ja saaks koos minna. Olen ise 25 aastane neiu Pärnust ja tahaks vaheldust ja uusi väljakutseid :)

Pikalt ei uurinud, aga tavaliselt on sellised vabatahtlike vahendused siiski tasulised. Läänes (eriti Skandinaavias) on päris pop mingi "Aafrika vabatahtlikuna" olemise asi CV-sse kirjutada. Ja kus nõudlust, seal pakkumist. Kirjuta neile ja uuri. Üldiselt kahtlustan tööstust. Aga vaata ka mondo.org.ee.

Olen käinud workaway'd tegemas Lõuna-Hispaanias ning veidi uurinud ka teiste riikide kohta. Host reeglina reisikulusid ei kata. Meil oli tasuta elamine omaette majakeses ja prii söök kolm korda päevas. Aga mõned hostid eeldavad, et peaksid ise ka söögi ostma, nii et ainult magamiskoht on tasuta. Hosti valimisel peaks kindlasti läbi lugema eelmiste workawayer'ite kommentaarid, et teaks, mida oodata.

Kohale jõudmine on sinu teha, söögi ja peavarju pakub host üldjuhul. Kui on mingid muud soovid hostil, siis kindlasti on see ka kirja pandud, muidugi alati võid ka ise üle küsida.

Aafrikas pole käinud, küll aga viibisin Austraalias ja kahes kohas sai workaway-ga käidud, üks kontakt siiamaani alles.

Workaway on üks parim leht mida mina tean, vahendades vabatahtlikke pakkumisi.. Registreerid kasutaja ära ja siis saad kaheks aastaks "vabad käed". :) Edu!

See Aafrika mõte oli lihtsalt idee, kas see Lõuna-Hispaania host otsib iga aasta vabatahtlike? Väga lahe oleks minna kuskile, kus mõni eestlane ees olnud et teaks mida oodata... Aitäh kõigile info eest ka :)

Usun küll, et see host vajab pidevalt abilisi. Aga soovitada teda ei julgeks, sest tegemist oli pehmelt öeldes raske iseloomuga ekstsentrilise briti vanahärraga, kes pidas loomulikuks, et workawayer'id olid 24/7 tema käsustuses ja rahul polnud ta kunagi millegagi. Samas elutingimused olid head, loodus vapustav ja töö üsna kerge. Kogu Hispaanias ja eriti just Andalucias on sadu hoste ja põnevaid pakkumisi. Nii et kindlasti leiaksid ka mõne parema variandi, kus ei pea kikivarvul käima ja lisaks füüsilisele tööle vabal ajal psühholoogi tänamatut rolli mängima. Igal juhul soovitan Workaway kasutajaks registreeruda ja siis on terve maailm avatud. Ise läheksin ilmselt Ibizale, Mallorcale või Kanaari saartele. Peruu, Tšiili või Mehhiko oleks ka väga vinge:)

üks koht veel, kus farmides palju keeli ja vähe tööd, vabatahtlikuna. wwoof.net

aitäh kõigile kes aitasid mind :) hetkel jäi silma hispaania ja järgmine kuu hakkan hostidega ühendust võtma. Plaan on minna Märts -Mai lõpuni. Kui keegi tahab minuga ühineda siis kirjutage siia käin aeg ajalt vaatamas. Koos oleks julgem :)