Yunnan motikal...

Nii umbes nadala parast on plaan tsikliga veeta aega Yunnan-is. Kord on seal provintsis kaidud, aga siis kondiaurul. Nahtud on>

  • Tiger Leaping Gorge
  • Lugu Lake
  • Lijiang
  • Jade Dragon Snow Mountain

Aga seekord oleks soov rohkem loodusele ja vaikestele kohtadele rohuda. Elik soovitage palun haid ujumiskohti(joed, kosed, jarved), odavaid hosteleid, haid soogikohti voi lihtsalt agedaid kohti.

Ja kui keegi soovib liituda, siis andke teada, ise alustan Guilinist no ma arvan, et kas jargmine voi ylejargmine nadal.

Mina Hiinas ujuvaid inimesi ei näinudki kui just välja arvata väiksed lapsed Li jões Yangshuos. Võibolla tuleneb see nende päikesevältimise hullusest. Päikselise ilmaga käivad ju hoopis vihmavarjudega, et heledat nahka valgena säilitada. Aga kui Guilini kanti satud, siis tasub üles otsida Yangshuo lähedal üle Dragon Riveri (Yulong River) viiv Dragon Bridge (Yulong Bridge). See kant seal silla ümber on lihtsalt hingematvalt ilus. Isegi Li jõe kruiis ei suutnud sedasi muljet avaldada kui see koht. Kui liikuda sillalt nähtava 1 m kõrguse kosekese suunas, siis seal annaks ujuda küll. Vesi oli madal, selge, aeglase vooluga ja mõnusalt soe. Seal oleks tahtnud isegi ujuma minna. Kui Yangshuos juba oled ja tahad kogeda mis tähendab tõeliselt agresiivne müük, siis tasub läbi käia ka West Streetilt. Kõik muud Hiina müügimehed kahvatuvad nende kõrval.

Kui kose vaatamiselamust otsida, siis tasub külastada Yellow Fruit Tree Waterfalli (Huangguoshu Waterfall), mis asub Anshuni lähedal, Guizhou provintsis. Suurim kosk seal on 68 m kõrge ja 81 m lai. Samuti muljet avaldav vaatepilt. Päikselise ilmaga on alati vikerkaar väljas ja koske saab imetleda nii alt, ülevalt, külgedelt kui ka rippsillalt ning lisaks kõndida läbi kose alt minevast koopast. Kose piletiga pääseb sisse ka kahte mõne km läheduses asuvasse piiratud alasse - Heavenly Star Bridge Scenic Area (Tianxing Qiao Scenic Area), mis on nagu väike paradiis kusagil džunglis ja 100 m laiuse Doupotang Waterfalli aeda, mis on muuhulgas vabalt ringi liikuvaid paabulinde täis. Kose juures aga ära eskalaatori piletit küll ostama hakka. See trepp alla orgu on tühiasi. Me olime ennem all kui teised, kes sama bussiga tulid ja eskalaatori võtsid.

Tanud selle info eest, aga ma siiski tahan Yunnani kohta infot. Ja ma JUBA OLEN GUILINIS ja jaan siia kuni 2010 juuli vahemalt. Ujumiskohti on magedega kantides kyllaldaselt, aga neid on raske leida, sest igast lonley planetid jne eriti infot ei jaga sellistse asjade kohta. Seetottu mootorrattal Yunnani kanti avastama lahengi. Ise olen juba ka Guanxi provintsis yhes joes ujumas kainud magede vahele ja see oli supper...

Käisin mullu novembris nii Põhja- kui Lõuna-Yunnanis. Lõunas, Xishungbannas ja täpsemalt selle pealinnas Jinghongis (kohvikus Meimei) juhatati meid Mandiani joani, mis asub paarkümmend km linnast loodes. Tee sinna on kehvapoolne, kant kõrvaline. Motikas tuleks ilmselt Mandiani küla serva jätta ja sealt jalgrada mööda edasi, u 2 km joani. Joa all on looduslik bassein, kus ujusime. Vesi oli novembris umbes +16 kraadi. Meie läksime sinna vihmametsa otsima (teel joani) ja seal ta tõepoolsest oligi, ehkki mitte kuigi laiaulatuslik.