Viimased kommentaarid

Tekkis endalgi plaan Etioopiasse minna, veebruari teisel poolel. Kui ovolen1 selle loa kätte saab, siis võiks siin teada anda, kuidas see süsteem töötab. Praegu on kaks plaani kaalumisel - kas Egiptuse ja Sudaani kaudu maitsi või lennukiga otse. Sudaani piirilt selle loa abil vist viisat ei saa? Ja äkki oskab keegi asjaga tegelenud inimene soodsat lennumarsruuti Eestist Addis Abebasse soovitada?

Viibisin Delhis ja Rajastanis jaanuaris 2007 ja arvan, et need 2 päeva maksab Delhis veeta küll. Vaata ka mu tänast postitust reisiraamatu kohta.

Käisin mullu novembris nii Põhja- kui Lõuna-Yunnanis. Lõunas, Xishungbannas ja täpsemalt selle pealinnas Jinghongis (kohvikus Meimei) juhatati meid Mandiani joani, mis asub paarkümmend km linnast loodes. Tee sinna on kehvapoolne, kant kõrvaline. Motikas tuleks ilmselt Mandiani küla serva jätta ja sealt jalgrada mööda edasi, u 2 km joani. Joa all on looduslik bassein, kus ujusime. Vesi oli novembris umbes +16 kraadi. Meie läksime sinna vihmametsa otsima (teel joani) ja seal ta tõepoolsest oligi, ehkki mitte kuigi laiaulatuslik.

Viibisin selles hostelis äsja 3 ööd ja võin kinnitada, et eelöeldu peab paika. Mina suhtlesin põhiliselt hosteli keskealise peremehega - sõbralik, rahulik ja haritud mees, räägib üsna head inglise keelt. Samas, seinte ja uste läbikostvus on hea ning eluolu meeldivus sõltub ilmselt eelkõige teistest külastajatest ning enda ootustest. Mina sattusin sinna vaiksel ajal, nädala algul ning elasin üksi kuueses toas.