Cancun, Playa del Carmen, Tulum

Kellel oleks huvi Covid aeg Mehhikos veeta? Tundub, et viimane aeg on Eestist põgeneda.

Mina läheks kuhu iganes, pigem on takistuseks eelarve.

Tere. Millal läheks, kui kauaks, umbes maksumus, palun?

Mina võiks näiteks märtsi lõpuni ära olla. Kohta, kus kohapealne elu on odav.

Cancun, Playa, Tulum on üsna kallid muu Yucataniga võrreldes. Playa rand on sogane ja sageli haiseb, sinine on vesi reaalselt Tulumis ja Cancunis. PdC-s võib-olla Playacari rand kannatab kriitikat, aga seal on kogu PdC kõrgeimad üürihinnad. Lisaks on elektrihinnad üle mõistuse - 2 kuu eest võid rahulikult kolm-nelisada dollarit maksta (kui on DAC tariif), olenevalt sellest, mis elektritsoonis sinu korter on (sõltub eelnevast tarbimisest, kalendrikuust jne).

Cancun on suurlinn ja rannast (zona hotelera) eemal olles suhteliselt mittemidagiütlev, nagu Tallinn või Varssavi, ainult et kümme korda palavam ja tolmusem ja vaesem. Aga rannapiirkonnas poolsaarel on alla 900-1000 dollari kuuüüriga elamiskõlblikku korterit raske leida; kesklinnas ja äärelinnades leiad vabalt midagi 300 dollariga, aga mis elu see on, kui randa tuleb tund aega ühistranspordiga sõita. Minu meelest soojas piirkonnas talvitumisel on mõtet siis, kui randa pääsemine ei ole väga komplitseeritud.
Tulum on üsna keskpärane küla, hotellitsoonist eemal asulas ei toimu midagi. Rand on ilus ainult hotellitsoonis.

Kui oled aktiivne ringisõitja, siis logistiliselt (kompaktsuse, vaatamisväärsuste ja meelelahutuse osas) on sinu loetelust Playa del Carmen siiski vast parim valik, aga sealne rand ei ole üldse see ilus sinine kariibimere unistuste rand, mis näiteks juba mõniteist kilomeetrit ühele või teisele poole minnes tegelikkuseks saab.

Samas Mehhiko on üsna hea mõte soojuses talv üle elada. Aga elamist soovitan vaadata mujale, nt Akumal, Puerto Morelos jne. Või hoopis Merida. Saartel on ka muidugi ilusad rannad, aga hinnad on laes ja ega seal midagi teha ka eriti ei ole. Kohati pole nüüd koroona ajal saartel suurt süüagi osta peale igavesti säilivate snäkkide.

Soodsamalt saaks hakkama näiteks Ecuadoris või mujal Mehhikost lõuna poole. Nt Colombia elustandard on juba nii kõrge, et odavalt seal (kahvanäona) enam läbi ei saa. Sama ka Panama ja Costa Rica kohta. Aga madalama elustandardiga riigid nagu Nicaragua, Ecuador, Guatemala võiks päris hea alternatiiv olla oma siniste soojade randade ja heade hindadega. Muidugi, kui "euroremondiga" korterit soovid, siis neid väga ei leia või on võrdlemisi kallid.
Ise saaksin startida pärast jõule ja olla aprilli alguseni. Aga ei suuda otsustada, kas praegusel natuke hullunud ajal on mandritevaheline turism hea mõte - tundub, et ei ole. Mõni aeg tagasi juba jäin oma reisimistega lõksu, lende lihtsalt ühel hetkel enam polnud ja kõik. Seega ... kõhklen ja kahtlen. Aga soojust ja valgust ja vaheldust tahaks.
Paneme siis ühe korteritäie rahvast kokku ja lähme? Üürime kambakesi ühe 3-4 toalise korteri või maja? :)

Ma soovitaks kaaluda Kolumbia San Andresi saart. Rannast jalutuskäigu kaugusel asuv kolme magamistoa ja nelja vannitoaga 240 m2 korter 1.470.000 COP (350€) kuu: https://apartamento.mercadolibre.com.co/MCO-550726910-alquilo-apartamento-3-habitaciones-san-andres-_JM#position=12&type=item&tracking_id=85b77d69-7a05-4252-9740-ab5bb7a02078. Edasi-tagasi pilet Milanost Bogotasse pühadevälisel ajal 432€ (Air France üle Pariisi, nt minek 8.1 ja tagasi 8.3), sinna juurde Tallinn-Milano-Tallinn (ca 150€) ja Bogota-San Andres-Bogota (ca 50€). Test pole nõutav, 90 päeva viisavaba.  Ilm 30 päeval ja 23 öösel, merevesi 27: https://www.weather-atlas.com/en/colombia/san-andres-weather-february Elamuskulude hinnavõrdluses Tallinnaga pea poole odavam: https://www.numbeo.com/cost-of-living/compare_cities.jsp?country1=Estonia&country2=Colombia&city1=Tallinn&city2=San+Andres&tracking=getDispatchComparison

Buldooza, see on 1 öö, mitte kuu hind sellele korterile. Ära alahinda Kolumbiat, neil on viimasel paaril aastal tõsine majandustõus :) Ladina-Ameerika rikkaimate riikide top 3 seas ja turism õitseb.

Plaanis minna Cancuni Feb keskpaigast