Etioopia-Sudaan-Egiptus seljakotireis Jaanuar-Märts 2019

Aafrika
Egiptus
Etioopia
Sudaan

Tervitus jälle üle paari aasta :)

Nagu juba mõned korrad tehtud, pöördun taas siia toredate reisikaaslaste otsingul :) Seekord on aeg nii kaugele jõudnud, et tuleb Aafrikas ära käia. Plaanin esimeseks seikluseks sellel kontinendil retke Niiluse-kaldaäärsete maade tsivilisatsioonide jälgedes. Alguspunktiks oleks Addis Ababa, kus ajaks korda viisad (Sudaani nädalaste transiitviisade saamisest Addises on internetis siin-seal positiivset kaja kuulda). Viisade ootamise ajal teeks retke Harari ning seejärel alustaks Etioopia põhjaosa ringiga, kõigepealt Lalibela kuulsad kaljukirikud ning seejärel Danakili ebamaine, roheliste järvedega ja laavajärvedega maastik, edasi Tigray spirituaalne maastik rohkete matkadega erinevate kaljukirikute juurde, järgmiseks Etioopia iidse tsivilisatsiooni kese Aksum ning peale seda kuni nädalane trek imelistes Simieni mägedes. Etioopia osa lõppeks Gondaris, kust edasi pikk transiit Sudaani. Sudaanis külastaks ka mõndasid vähemtuntud püramiide, nagu Meroe ja Jebel Barkal. Sudaani põhjaosast Wadi Halfast saab võtta praami Egiptusesse Aswanisse, kust retk jätkuks mööda Niiluse orgu kuni kulminatsioonini Giza püramiidide juures ning miks mitte ka edasi Vahemereni, Aleksandrias. Tee peal on plaanis vahetevahel ka kasutada couchsurfingut. Plaan pole loomulikult kivist ning kindlasti tuleb jätta ruumi spontaansetele seiklustele ja proovida võimalikult maalähedaselt tundma õppida kohalikku kultuuri ja inimesi. Huvi pärast võiks kaaluda Etioopiast ka väikest kõrvalepõiget Djiboutisse ja Somaalimaale.

Otsin niisiis sellele retkele 1-3 kaaslast, kas siis terveks kestuseks või ainult Etioopia või Egiptuse osaks. Sugu pole oluline, küll aga võiks olla olemas optimism, kannatlikkus, seiklushimu, ning arvestades et tegu on Aafrikaga siis soovitatavalt ka mingi reisikogemus "arengumaades". Ise olen 29-aastane meesterahvas, reisinud umbes 50 riigis, ning töötan hetkel Kanadas kuni reisi alguseni jaanuaris, nii et Eesti huvilistega peaksime enne reisi suhtlema Skype/interneti teel. Kel huvi olemas, võib esmalt saata sõnumi siin saidil, meili (stenaavel@gmail.com) või lihtsuse huvides muidugi ka messengeris kirjutada (nimi Sten Aavel).

Ootan potentsiaalsete seiklejate kirju! :)

Tere Sten,nägin su sônumit ja panen sulle paar sôna Etioopia kohta: olin mais Etioopias, väga raske riik külastamiseks, India selle kôrval on naljaasi! maastikud on super ja Danakil kôige kummalisem koht sellel planeedil , vôta hingamismask kaasa sest happelised pilved vôivad hinge kinni vôtta (kôige kuumem kah, nii 50-55 ringis aga ôhtul laskub 25 kanti, nii et elab üle, aga päeval sinna kanti ilma kliimaseadmeta ei ela üle.  Etioopias on jätkuvalt sôda Sudaani piiril ja 300 000 illegaalset pôgenikku seal ringi hulkumas, nii et turistina-reisijana on see tôeliselt ohtlik koht, isegi kohalikud ei taha sinnakanti minna. Sama seis Etioopia somaalia regioonis. Danakil - iseseisvalt ei saa sinna minna, pärast 2015 turistide tapmist saab sinna ainult kohaliku reisifirmaga minna ja relvastatud saatjad on kohustuslikud valitsuse poolt ettenähtud (nii et Danakili külastamiseks tuleb varuda kannatust ja umber 400euri reisifirmale maksmiseks). Olin ETT firmaga väga rahul (peakontor Mekele platsil Addis Abbebas, bussiterminalist paar sammu). Ahjaa, minu etioopia kolleeg ütles, et kui erinevate etniliste gruppide vahel rahutused puhkevad(ja seda on väga sageli) , siis tansport ja internet lôigatakse maha, nii et reisides tuleks pidevalt kohalike käest uurida olukorda enne reisi ettevôtmist. veel üks detail, etioopias on vaid bussiga vôimalik ühest linnast teise reisida ja iga kord tuleb hommikul 4-5 ajaks bussjaama minna ja varuda 10-12 tundi reisiaega (peatustega muiduigi lôunapausiks). Hommikul ei ole mingit transporti peale bajaj'i ja selle reserveerimisel peaks varuma kannatust, nad ei tule kunagi kohale ja kui tulevad siis 2 tunni hilinemisega... aga see käib aafrika reisi juurde, nagu mulle selgitati :) haha Kui üldisest meelelaadist midagi mainida, siis see, et iga vestlus lôpeb palvega osta mulle..päris väsitav. Etioopias on parim kogemus loomad - üllatused igal sammul, 6 meetrised krokodillid Chamo järves jneEks jutusta etioopia seiklusest hiljem kui tehtud, pônev jälgida.No head reisi!