Viimased kommentaarid

üks mu unistuste sihtkohti, paraku on seal praegu katkuepideemia, juba on prantsuse turiste katku surnud, väga nakkav variant.

Käisin 2015 Sulawesil, unustamatud mälestused pôhjapool asuvast Lembeh saarel sukeldumisest (igasugused imelised elukad on seal, teadlased avastavad uusi iga kuu) ! Tana Toraja - väga omapärane arhitektuur ja fotogeeniline maastik riispôldudega, palju ilusam kui Bali!

Kui Spliti kanti minna, siis kindlasti ka Zadar, Sibenik, Trogir! Krka rahvuspargis on väga ilus astanguline juga, kus saab ujuda - väga fotogeeniline paik! Soovitaksin teha väike merereis Korcula saarele - imeilus väike saar ja superrannad snorkeldamiseks!

TO Andromeeda: tulime just Sulawesi'lt tagasi. Ilm oleneb kus piirkonnas oled, saar on suur ja palju mikrokliimasid. Suur vihmaperiood üldjoontes on läbi, aga nt saare keskel Toraja's vôib vihma rohem ette tulla. Togiani saartel oli ka mais suht kuiv. Väikse sabina eest pole kunagi kaitstud. Ma adopteerisin kohalike naiste näitel vihmavarju kasutuse - kaitseb nii päikese kui vihma eest! VIHMAKEEPI küll ei soovita - kuumuse ja niiskusega oled selle all läbimärg viie minutiga ka siis kui vihma ei saja!
Sulawesi rannapuhkuseks eriti ei sobi - ilusaid valge liiva randu on väga vähe ja nende vahel liikumine vôtab metsikult aega. Soovitaks pigem Togiani saari - Kadidiri eriti (väga rahulik) (Sulawesi keskel), aga seal ettevaatust laevade graafikutega, iga päev ei ole ühendust emasaarega ja kui peate erapaadi vôtma, tuleb väga pingeliselt hinna üle vaielda, see on suht kallis, aga väärib kindlasti!
NB ettevaatust saare kesel: Poso järve, Tentena ja Ampana vahel on suur teederemont käsil ja teed on suletud paiguti 9-11 hommikul ja 14-16 pärastlôunal. Autojuhid oskavad infot jagada, enne teeleminekut igal juhul kontrollida!

Head reisi;)

Käidud! ^Kôige odavam on küsida inimestelt tänavalt, kas keegi tunneb kedagi, kes saab öömaja anda. Ei maksnud kunagi rohkem kui 20 eur kahe inimese toa eest (muidugi vannituba ja köögi kasutamine hinna sees).
Soovitan soojalt ööbida muuhulgas Soufrière'is, kus vähem turiste ja imeilusad vaated vulkaanidele (Grand Piton, Petit Piton).
Eriti meeldib see saar reggae ja rastafännidele.

Oops Hostel,

olenevalt ajast vôib 20 € kanti leida.

http://www.oops-paris.com/ ,50 Avenue des Gobelins

Kas keegi siis lôpuks Sulawesil käis ära kah vôi mitte veel? oleksin peaaegu läinud, aga vihamahooaeg venib ja yleujutusi ikka aeg-ajalt..

Hihi, vôimalikult kiiresti lahkuda (vâlja arvatud juhul kui tahad paar muusemit läbi jalutada). Nii koledat ja reostatud linna pole ammu näinud (olin seal paar päeva tagasi). Liikluse suhtes vôib veel taluda, aga nii armetus seisus pealinna ei ole teist vist olemas. Hollandi pärimus (paar ilusat maja kesklinnas) on jäetud ilma igasuguse hoolduseta hollandlaste lahkumisest saadik..kurb vaadata. Ja kanalid haisevad! Nii et päris naljakas kogemus oli!

Hüperilusad pildid on!
Tekib kahtlus, et Valdek on fotograaf...