Lapimaale virmalisi ja loodust pildistama, veeb-märts 2012

Lapimaa

Tahaks minna kaugele Põhja-Soome, kuskile Saariselkä kanti või miks mitte ka kaugemale. Tegevuseks looduse pildistamine, aga lisaks võib planeerida ka murdmaa- või mäesuusatamist sobivas lähiümbruses, muuseume jne.

Satelliidipildid näitavad, et Rovaniemist ülespoole on suht igal öösel praegu võimalik virmalisi näha. Samas, selgeid ilmasid pole kahjuks alati saadaval, seega peaks minema vähemalt nädalaks. Suured külmad saavad loodetavasti läbi nii Eestis kui Lapimaal, kuni -20C elab vast üle.

Projekt on esialgu alles idee tasandil, pole paigas täpset ajakava ega ööbimist, kuna üksi ei tahaks minna, läheb kulukaks. Seega otsin huvilisi, kes aitaks kulusid jagada. Igasugune abi tripi planeerimisel samuti teretulnud. Kuna ma ise soome keelt ei oska, siis olen veidi hädas odavamate öömajade väljapeilimisel.

Omalt poolt on pakkuda transpordiks 5-kohaline auto koos katuseboksi ja GPS-ga, kuigi võin vabalt ka kellegi teise autos sõita (minu masin võtab palju kütust). Sõidaks vahetustega kohe lõppu välja, et ei peaks mitut öömaja sebima. Nii saab ehk kiiremini ja odavamalt.

Huvilised võtke ühendust! Vanus ja sugu pole eriti oluline, ise olen 34a mees.