purjekaga merele

Tervist, on siin tripis "hängitud" juba omajagu aastaid. Seekord siis teen ka oma suu lahti...

Plaan on aasta, maksimum kahe jooksul ookeanikõlbulik purjekas soetada ja sellega mööda ilma kondama minna(sihtkoht, kui selline, vastavalt oskustele). Idee on juba mõningad aastad peas tiksunud, sai siis raha korjatud, realistlik miinimumeelarve ei ole enam mägede taga, ehk siis purjeka ost, ajakohastamine ja ühe aasta jooksvad kulud esialgu näiteks.

Kuna trip.ee on minu teada siinmail üks väheseid aktiivseid reisimise alaseid kommuune, uuringi et kas on äkki kellegil veel sarnaseid mõtteid peas mõlkumas. Seltsis oleks segasem. Oma sõprusringkonna peale mõeldes on valdavas osas on kõigil pered, lapsed jne. Pole väga neid Nipernaadisid kusagilt võtta.

Endast niipalju, meesterahvas, 37a vanust, purjetamisalased oskused vajavad veel omandamist, ei ole ego trippi ega mingeid illusioone, aga alustama peab kuskilt igaüks. Kogemust on ca kuu aega Kariibi merd(Belizest Rio Dulcesse Guatemalas). Ehk siis mingi ettekujutus purjekal elamisest on olemas.

Reaalsed sammud hakkavad toimume kevadel/suvel, ei ole piibu-uni. Juhul kui keegi samasuguse unistusega tahaks jõu, nõu, või seltskonnaga toetada, andke märku. Mis vormis täpsemalt meie edasine koostöö toimiks on hetkel mul veel läbi mõtlemata, aga kedagi üleval pidada ma ei suudaks :) ja kuna purjekal on küünarnukiruumi minimaalselt, siis ilmselgelt peab omavahel päris hea klapp olema.

Päikest, Tõnis.

Hei  hei .Kui plaanid jäävad oktoobri ja märtsi vahele miks ka mitte.(pean suvel tööd tegema ) Olen ka kunagi unistanud  et ostaks laeva ja läheks hulkuma .olen m 47 .Kui kui kunagi trehvame või näeme miks mitte suhelda.

Ok eks näis, pisut varavõitu on aga, kevadel väikelaevajuhi kursustele, sealt edasi reaalselt müügipakkumisi üle vaatama. Eestis on praegu talvel suurusjärk üks sobiv kuulutus, navigatsioonihooajal oli rohkem. Asi oleneb ka sellest mis seisus jne.


Aga annan teada kuidas asjad kulgevad