Seljakotireis Aasias, aprill/mai

Aasia
Hispaania

Hei!

Olen juba pikemat aega plaaninud osta üheotsapilet mõnda kaugemasse riiki, kõige rohkem pakub huvi Tai, Vietnam, kuid ära ei ütle ka teistest ideedest.
Väga suurt ettevalmistust ja uurimistööd veel teinud ei ole, oleks muidugi viimane aeg sellega alustada. Leian, et üksinda oleks seda retke natuke nadi ette võtta, seega äkki leidub keegi, kes sooviks siit hallist Eestist natukeseks minema minna - nii kuuks-kaheks.
Olen ise 22.a naine ja reisikaaslaseks eelistaks pigem naisterahvast, kuid pole ka nii oluline.

Kui aga ise ei soovi kaasa tulla, küsiks arvamust - kas 22.aastasel naisel oleks väga ohtlik minna üksinda mööda ilma rändama? On kellegil kogemusi endal, mida jagada?

Ikka võib ka 22aastane naine üksi reisida ja rännata, miks mitte, kohtab ju taolisi rändureid üle ilma üsna paljudes kohtades. Siiski julgen soovitada, et mõistlik oleks oma soovides täpsem ja konkreetsem olla - "mööda ilma rändama" - kõlab nii hoomamatu tegevusena, et selle kohta ei oska midagi arvatagi.
Kuhu täpsemalt, mis piirkond ja kultuur huvitab, milline on eelarve, milline on varasem reisikogemus jne? Ohuhinnang sõltub kõigist neist ja tegelikult veel mitmest muust vastusest, mida peaks enne arvamuse avaldamist teadma.

Hei, mul endal täpselt sama plaan. Plaanis on küll välja lennata veidi varem, Märtsi keskpaigas ja külastada Vietnam, Kambodža ja Tai. Olen ise 24 aastane naisterahvas ja praeguse seisuga ka reisimas täiesti üksi. Kirjuta, äkki saame mingis osas plaanid ühildada :)

Hei! Fantastiline plaan! Ise käisin Kagu-Aasias, üksi, olin 3 kuud ja armastasin seda! Olen 20 ja olin esimest korda üksi reisimas. Taist alustada oleks hea plaan, kuna Bangkok on selline backpackerite punkt, kus alustatakse või lõpetatakse, seega kindlasti leiad sealt sõpru/reisikaaslaseid/head nõu. Ah et veel ei tea kuhu minna? Lebo! Küll seal mõtled välja ja ehk on isegi parem, et sul plaani ei ole, siis saad vooluga kaasa minna. Ohutuse mõttes - siin Eestis küll kõik ahhetavad ja ohhetavad, aga reaalsuses tuleb seal olla sama ettevaatlik, aga ka rahulik, kui kuskil mujal Euroopas. Hea oleks ennast kurssi viia erinevate skeemidega, mida kohalikud võivad sinu peal kasutada, et teaksid neist targem olla. Et üldse kõige kohta infot saada oli minul kõvasti abi erinevatest Facebooki backpackimise gruppidest (neid on nii riigiti kui üldiselt Kagu-Aasia omi). Paljupalju edu ja kirjuta kui tekib veel küsimusi! :)