Viimased kommentaarid

Need  pikad koduõpped ja laste kuuks-kaheks või suisa terveks veerandiks koolist ära võtmised reiside tõttu on kujunenud koolidele päris suureks uuema aja peavaluks.  Küsimus on vastutuse hägustumises ja määratlemata lisatöös - kuigi lapsevanem kinnitab koduõppele võttes, et vastutab sellel perioodil ise õppimise eest, on kooli tagasi jõudes(kooliaasta lõppedes, kooliastme lõpu vajalike  oskuste ja teadmiste läbimises)vastutajaks siiski ikkagi kool, kes peab siis vahepeal katkenud ühise sõiduga kiirelt uuesti edasi minema ja käigu pealt suutma teha kontrolli, diagnostika, vajadusel järeleõppe ja  vahepeal äraolnu kooli ree peale tagasi aitama. See ei ole lihtne õpetajatele ega pruugi lihtne olla ka lapsele.

Saab siis imet näha tõesti. Sattus näppu üks novembri lõpust pärit, jällegi üsnagi turundushõnguline artikkel, mille esimeses osas kiidetakse taevani uue lennujaama poodlemisvõimalusi ning mille lõpuosas mainitakse moka otsast ka, et lennujaam on sattunud "päris suure kuulujuttude laviini" alla, mis puudutab töötajate proteste ja õnnetusi, lennujaama piirkonnas valitsevaid valdavaid karme tuuletingimusi ning jaama üsna eraldatud asukohta(18km jooksul kiirteed mööda jaama sõites ei pidavat tee ääres olema ühtki bensiinijaama, poodi ega üldse kaubandusasutust); paraku vastati esitatud kolmest probleemist vaid kahele ja sedagi üsna poolikult.

Kui ei hiline, siis ilmselt peaks jõudma ka Vantaas, Riias kindlaminigi tõesti. Aga üldiselt mina jälle erinevalt kasutajast vatseest olen pigem vaadanud, et täiesti mõttetu on pigem higistades pakkidega terminalis slaalomit joosta, oma reis närviliseks ajada nende 20-30 minutiliste vahemaandumistega ja tõmmelda ja teenindajaid tülitada, et kas nüüd jõuan veel väravasse või ei. Jäta omale see rahulik 3-4 tundi, naudi elu, logele või loe, tukasta või vaata inimesi ja mine rahulikult oma lennule. Mis võit on elulises plaanis 3 tundi?

Mina jälle planeerin tavaliselt Singapuris just nimme pikemad vahepeatused kui vaja oleks, et lennujaama nautida.  Vaid mingi väga koleda sunni tõttu suudaks sealt lihtsalt läbi joosta. Aga eks igaühele oma muidugi!

No näed, saab küll! Infot juba rohkem ja esimesest variandist arusaadavamalt.Mina kindlasti ei tule, aga loodan, et leiad huvilisi.

Mitte midagi ei saa aru. Räägi palun eesti keeles!

Ikka võib ka 22aastane naine üksi reisida ja rännata, miks mitte, kohtab ju taolisi rändureid üle ilma üsna paljudes kohtades. Siiski julgen soovitada, et mõistlik oleks oma soovides täpsem ja konkreetsem olla - "mööda ilma rändama" - kõlab nii hoomamatu tegevusena, et selle kohta ei oska midagi arvatagi.
Kuhu täpsemalt, mis piirkond ja kultuur huvitab, milline on eelarve, milline on varasem reisikogemus jne? Ohuhinnang sõltub kõigist neist ja tegelikult veel mitmest muust vastusest, mida peaks enne arvamuse avaldamist teadma.

No ei tea jah. Võimalik, et too Estraveli konsultant "lobises" kogemata midagi välja, mida päris ametlikult veel öeld ei tohi. Aga mis ma panin ka just eile tähele, et kui näiteks Tln-Arlanda pileteid mõne otsingumootoriga püüda leida, siis isegi novembris Estonian Airi enam ei paku, isegi SAS lende, mis ju aastaid olnud Estonian Airi vedada, opereerib nüüd Nextjet või leedukate Dot LT.

Oktoobris on ju seal mussoonvihmade lõpuaeg, vahelduv pilvisus, veidi veel võib sadada, aga pigem juba rohkem päikesepaistet. Niiske ja kuum muidugi ka. Mina olen seal käinud novembri alguses, selge see, et päris lämmatav tundus see põhjamaalase jaoks. Jaanuaris-veebruaris peaks niiskustase madalam olema ja ka ööd veidi jahedamad, seega ilma mõttes parim aeg oktoober vast ei ole. Samas, kui troopiline vihmahoog vähegi meeldib, siis jällegi oktoobris on suur tõenäosus seda veel näha, jaanuaris enam mitte. Kusagilt lugesin ka, et vihmaperioodi lõpuks on tekkinud palju ju igasugu veesilmasid ja malaariasääskede levik seetõttu lihtsam ja nakatumine tõenäolisem, ent kui piirduda vaid Mumbaiga, siis nakatumisoht siiski väga väike.

Jah. Kui küsid nii üldise küsimuse, "vaid sooja ilma", ja muud ei täpsusta, on vastus sama üldine: +-30 kraadi ekvaatorist. On soe. Oktoobris põhja pool ehk isegi veidi rohkem. Sõida kuhu pähe tuleb, maailm on valla.

Kaalun mis ma kaalun, et poliitika on poliitika ja ja minu isiklik reisimine hoopis midagi muud, aga siiski - lennufirmale, mis 51% ulatuses kuulub Putini-Venemaale, oma isikliku raha praegu ülekandmine tundub kuidagi.....moraalselt lödi, ja ma ei saagi sellega hakkama(Kuigi kasvõi näiteks mõte kuu aja pärast 418 euriga Tallinnast Hong-Kongis ära käia paneb esialgu vaimustusest keksima).

Kaur Riismaal on luuletus:

........

ärevail päevil unustas eesti mees lesbipornoga veedetud tunnid ja tuiskas barrikaadidele homod on loomad ja kahtlemata ohustavad temagi lahutatud abielu pühadust

millal kirikus käis ei mäleta aga suu tuleb võõraid sulgi täis võtta mis siis et „patt” ja „kristlikud pereväärtused” ajavad tavalisel reedeõhtul läkastama

keegi tokerjas tädi ütelnud kusagil intervjuus et eesti keel sureb välja ei mäleta millise raamatu viimati ostis aga tädile pasunasse tuleb anda ikkagi

kuidas see king nii väga pigistab just sealt kus on keel ja perekond oleks nondega me vabas riigis kõik korras egas ajaks hüsteeriasse egas ajaks rusikaid viibutama lööb see kes enim kardab

kui ma mõtlen eestlaste peale näen ma väikest hirmunud last kes püsib iseseisvalt savijalgadel parema jala king vasakus vasaku jala king paremas jalas ning nutt kärmelt varuks

Mis sa siin veel mõtled - selliste soovidega ja eelarvega ilmselgelt Tai Kuningriik. Moslemimaades pole ilmselt piisavalt palju tšikke ja möllu(noh, Balis vist mitte, aga jääb vist selle eelarvega ka pisut püüdmatuks) India subkontinent tundub sulle liiga karm, ja ka mujal Indo-Hiinas võid esimese ehmatusega oma snorgeldamised-jorgeldamised sootuks unustada kui kogu seda intensiivsust, lärmi ja kaootilisust korraga tajud. Aga ka Taid ei maksa alahinnata - esimest korda võib ka vähe ehmatada, ent tähtis on meeles pidada, et tegemist on kõige muu möllu kõrval ka rikka kultuuritraditsiooni, uhke ja väärika riigiga, mis pole erinevalt paljudest naabritest olnud näiteks kunagi eurooplaste koloonia ja mida tasub ka selle pilguga hinnata. Head puhkust!

Üle kogu Poola ei tea, aga kui Saksamaalt tulles läbi Poola sõita, siis Poznani ja Varssavi vahel oli kolm korda tõkkepuu ees kiirteel, kus tuli kinni pidada ning iga kord maksta vist 12?? zlotti(üle kümne see oli, aga täpselt ei julge ölda). Nii oli see siis selle aasta märtsis, hiljem pole sõitnud.

Selle aasta jaanuaris tulin transiitnumbriga läbi Läti, Riia lähedal pidas politsei kinni, kuna mul tagant numbrituli ei põlenud(kusjuures see hakkas tööle kui selle pihta lõime). Siis ikka uurima ka, et kust tulen, ahah, Saksamaalt-ja sellise viletsa autoga? (olin ostnud vana Opeli sealt) Ja sellise raha eest? Toond parem mõni parem auto, kolmas golf näiteks! No ja siis edasi, et ikka naed tuli sul ei põlenud ja kas sul raha on? vähe? kuivähe? kümme eurot? no sobib. Sõitsingi edasi. (Kogu vestluse esimene lause politse poolt oli inglise keeles, niipea kui vastasin ja nad nägid, et mul sellega probleeme pole, läksid üle vene keelele, lootuses, et see mul nii hea pole ja ei pidanudki pettuma. Ühesõnaga, vaja leida keel, milles vestluskaaslane on nõrgem, siis on lihtsam domineerida)

Omast kogemusest võin märkida(mis küll juba varsti kolme aasta tagune), et Perthis oli pigem keerulisem tööd leida kui idaranniku menukohtades. Aga, samas kui töökoht käes, oli see tihti parem kui seal. Perthi olid siis vist nagu tulnud tõesti veidi tõsisemad seljakotimehed, ja seeõtttu oli ka tööandjate suhtumine vist veidi parem.

Aga muidugi, kes tahab tõelist ekstreemsust, nii töö tegemise kui ka ilmastiku ja looduse osas, peabi ikka põhja minema. Ja soovitavalt, just mööda läänerannikut, Perthist üles. Sinna vahele(Perth - Darwin) jääb ikka sellised kohti, et...

Kantri-Frankfurdi lennujaamas magamiseks on kõige paremad kohad nn korideorid eri terminalide vahel. Seal on hämaram ja vaiksem kui keset saali. Pingid on seinte ääres, ei mäleta, minu mäletamist mööda olid koguni pehmed, ilma käepidemeteta, nii et kui vedas, sai ka sinna pikali visatud.

8 aastane võib lennujaamas 12 tundi vabalt vastu pidada, oleneb kõik, kuidas talle seda serveerida, mida rääkida ja näidata ja kuidas on üldse olnud varasemad reisid, kas on pigem rahulikum laps jne. Kindlalt väita, nagu reyimos, et ei pea vastu, kindlasti ei saa.

Wagner - magan nii kuidas parim tundub. Tihti on magamiskott kaasas. Kui pole, otsin paremaid toole, pinke. Päris põrandal on külm jah lihtsalt pikali viskamiseks. Soojemates piirkondades ilma kliimaseadmeta ei pruugi samas olla. Kui on talv ja põhjamaa, on üleriided soojemad ju seljas, otsin puhtama nurgakese ja võin ka otse põrandal magada. Tihti on see lihtsalt psühholoogiline probleem, mis laheneb kui oled kord juba pikali visanud, peale seda ei tundu kuidagi imelik ega nõme.Lisaks veel hommikul lähed ja lubad omale kümnendiku kokkuhoitud summa eest midagi eriti head söögipoolist. Muidugi, kui tulemas on tegus ja pingeline päev täis tööd, siis ma nii ei tee. Siis peab olema puhanud, aga me räägime puhkusreisist, eksole, päevadest, mille saad sisustada nii, kuidas tuju tuleb(tukud päeval linnas pargis murul oma une täis näiteks).

Kulude kokkuhoiu mõttes ööbin tihti reisist näiteks viimase öö lennujaamas, eriti näiteks kui lend väljub hommikupoole, siis hea kohe varakult check iniga alustada.

Olen ööbinud-Singapuri, Sydey, Hong Kongi, Mumbai, Frankfurdi, Helsingi, Tallinna, Riia, London Stansteadi, Zürichi, Jaipuri, Dubais, Stokhlolm Arlandas. Vist kuskil veel, ei tule meelde rohkem.

Omad kirjutamata reeglid seal muidugi on: peab magama nii, et kellelegi jalgu ei jääks, samuti tervet laagrit pole viisakas lahti lüüa jne.

Natuke oleneb ka, kas ööbid transiitsoonis või päris avalikus ootesaalis, kuigi mõlemas on võimalik, on avaliku ootesaali võimalused tihti piiratumad(külmemad põrandad, vähem ruumi, valgem, lärmakam, enamasti kõik letid ja müügikohad kinni).

....suuda sellist juttu uskuda euroopas.

Hea teeninduskultuur saab kujuneda terve, enesekindlate inimeste olemasolul.

Olen nõus, et Eestis on teenindusega halvad lood, aga siin see uba ongi, et elades Eestis, ei sa ennast siit täielikult välja "kirjutada" või "mõtelda".

Ja et ei tekiks vääritimõsitmist - asi ei ole rahas, vaid selle kasutamises või vääritikasutamises. Jah, oma rahaga teeb igaüks, mis tahab, aga kuidas?

Küündimatult? Lapsehaiguslikult? "Laiasilmaringilikult"?

Rauli juttu on natuke piinlik lugeda.

Kui kõik see kapitalimsi mütoloogiline üleinterpreteerimine kokku segada snobistliku enese sisekompleksidega(mis väljendub siis "nõudlikus" ja "kriitilises" suhtumises maailma asjadesse), siis ei oskagi muud nõu anda kui mõtelda tõesti eralennuki soetamise peale.

Väliselt liberaalne, sisuliselt nomenklaturset ilmakorda tagaõhkiv maailmavaade ei ole mujal tsiviliseeritud läänemaailmas asi, millega eputada. See on aafrikas või kagu-aasias moes, keegi ei