Suvel Aasiasse

Aasia

Hei!
Suvi on küll meeletult kaugel ja ausalt öeldes ei ole ma ise ka 100% kindel, millega ma siis tegelen - kas olen tööikkes või vaba kui lind... Aga kuna ühe variandina mõlgub mõttes ka natuke suurejoonelisem reisiplaan, siis alustan juba vaikselt eeltööga.
Nimelt tahaksin rännata elus esmakordselt Euroopast väljapoole ja hetkel mõlgub mõttes Aasia. Mõistagi ei riskiks ma noore tütarlapsena üksi minna, vaid eelistaksin kaaslaseks inimest, keda usaldan ja kellega sobin koos rändama. Siit ka põhjus, miks nii vara reisikaaslase otsinguga alustan - kuna mulle on oluline ka usaldus, siis pean teda enne ikka näinud olema ja teadma, millise inimesega tegemist. Lisaks olen senise kogemuse põhjal avastanud, et parem on reisida üksi kui kaaslasega, kellega on liiga erinevad huvid (a la üks tahab päevitada, teine vaatamisväärsusi vaadata; üks eelistab hotelle, teine Couchsurfingut jne). Ma teen niipidi, et kirjeldan end rändurina ja kui keegi tunneb, et talle sobiks samal ajavahemikul minuga teekonda jagada, võtke ühendust. ÜKS VÄIKE AGA! Turvalisuse kaalutlusel eelistan kaaslaseks meest ning huvide sobivuse kaalutlusel enam-vähem endavanust, st kuni 30a.
Nii.
Ise olen 23-aastane naine.
Reisisiht. Aasia, aga ma ei oskagi öelda, mis kohad täpsemalt, oleneb ka kuhu kuidas odavalt & mugavalt saab.
Reisiviis. Tõenäoliselt mingi osa lennukiga, kuid edasi hääletamine, matkamine, rongid, parved, misiganes kohalik ja eksootiline ja lahe on :) Tähtsad on kaks asja: low-cost ja fun!
Ajamäär. Vähemalt 3 nädalat, ma usun, sest lühikese ajaga väga ei saa vist midagi teha ega näha... Ise lõpetan ülikooli ja ongi väike ummik, et mida edasi teha - praegu küll sellist tunnet ei ole, et tahaks õppida, pigem seigelda, nautida elu ja noorust, kuni veel ei ole nii suurt kohustusekoormat, kui normaalsetel inimestel :) Ühesõnaga kui kõik klapiks, siis ei välista ma ka mitmekuust maailma- ja eneseavastusretke.
Ressurssidest. Raha ei kasva puu otsas, aga Aasia riigid on sellised, kus ma meeleldi prooviks Workaway erinevaid tööotsi, nii et ei peaks muretsema öömaja ja toidu eest ja saaks teha mingit meie jaoks eksootilist, nende jaoks võib-olla tüütut tööd, nagu siidiussikasvatuses kookonite puhastamine vms.
Majutus. Hotellid mind ei tõmba, pigem oleksingi Coutchsurfingu, Workaway ja juhuse peal väljas. Armastan seiklusi ja ootamatusi.
Detaile on veel, aga piirdun esialgu sellega.
Jään ootama :)

Olen vahepeal natuke maad kuulanud ja tundub, et mitmed sihtkohamaad, mis mind huvitavad (Indoneesia, Tai, Nepaal) on päris turvalised ka kahel noorel naisel avastamiseks. (Ausõna, mu ainus põhjus seniseks sooliseks diskrimineerimiseks oli see, et ikka elusalt ja tervelt ka tagasi jõuda.) Ühesõnaga - kui mõni neiu on seiklusest huvitatud, siis andkem minna!

99+ idee muidu :D let's do it :D

2 neiut saavad hästi hakkama, kui üksi võõrastega igale poole kaasa ei lähe. Mõnes mõttes võib sul parem reisikogemus olla, saad huvitavate inimestega rohkem suhelda, noormehega reisides võib romantiliseks ja hõivatuks kergesti minna.

Tere
Kas reisi plaanid on ikka õhus ja palju selline reis maskma võib minna?
Silver! :)

Juulis peaks osa Indoneesiast ok olema aga näiteks Tai on liiga vihmane.. ehk et marsruuti valides tasub ka aastaaja peale mõelda.
Selles osas olen eelpool kõnelejatega nõus et Aasia hea turvaline koht kahele neiule ringi reisimiseks.

Plaan on üldiselt jõus, kuigi vahepeal mõtisklesin ka selle üle, et võib-olla alustan teekonda hiljem, nt septembris-oktoobris. Üheks võtmeküsimuseks on mul veel enne reisi raha teenimine, milleks mul suvel tõenäoliselt rohkem võimalust on. Seni üritan lihtsalt kokkuhoidlikum olla :)
Aga üldiselt jah, mida rohkem ma loengutes käin, seda rohkem tunnen, et palun, ruttu, kaugele siiiiit!!!

Kus see raha siis kasvab? Isegi Buratino pani puu kasvama. Kuramus, ma siis vale asjaga tegelen?

Punkel kui elu tahab muutmist pole ükski otsus vale..Tuleb leida lihtsalt algkapital ,et see muutus teoks teha ja edasi liikuda.Kõik edasine on juba oma teha .Ja ma arvan ,et tal on mingisugune plaan sellekohapealt ka välja mõeldud kui lugeda ta kirjutatud infot siis sellest loeb juba üht-teist välja.
Aga ma loodan ,et leiad oma Buratino puu edu:D

Ma ei saanud nüüd täpselt küsimusest aru...
Kui see seisnes selles, et kuidas ma suvel rohke raha teenida kavatsen, siis võtmekohaks on see, et esiteks on mul siis rohkem aega (st pole loenguid) ja paljudes kohtades just otsitakse hooajatöötajaid.
Kui küsimus seisnes selles, kuidas ma üldse raha teenin, kui nii püsimatu olen, siis ma ütleks, et olen veel piisavalt noor, et kui üks valik õige ei tundu, siis ma ei jätka sellega, hambad ristis, vaid muudan midagi - kas siis ala üldiselt või teen väikese hingetõmbepausi vm, kuidas aga vaja on. Rutiin pole minu jaoks.