Viimased kommentaarid

Peaks täpsustama, mis riigi kodanikuga tegemist on. EV kodanikele kehtib selline regulatsioon http://reisitargalt.vm.ee/riigid/ukraina/

kavanejakole, sa vist tõesti lugeda ei oska, kirjutasin ju Tallinnast ja Tallinnasse. Viimasehetke reisid on sul põhimõtteliselt sama nagu need X -ajal saabuvad lennupiletid.  Taid on juba aastaid alla 1000€ saada olnud, vaata praegu kasvõi Novatoursi lehte.

Karvanejakole, seda ma räägingi, et kui sa võtad enamvähem analoogse reisi turfirmaga, siis kokkuhoid on suht minimaalne. Loomulikult võrreldes turfima luksreisi enda poolt kokkupandud säästureisiga, saad hinnavaheks kordades. Võrdleks siiski võrreldavaid asju. 

Äkki te Ninatark ja karvanejakole toote siis hinnad välja. Ja teeks nii, et võtame normaalsed lennud ja sama taseme hotellid. Enamus Aasia reise saab reisifirmaga 2k sisse, Pattayat pakuti lausa alla 1k. Pane mulle siia näiteks, Tai, Malaisia, Indoneesia ja Vietnami näidishinnad. Vähemalt 2 nädalat, lennud, hotellid, transfeerid Tallinnast lendudega mitte üle 20h ja hotell 3 tärni suht rannas, vähemalt hommikusöögiga ja seda siis alla 1k inimene. Alles hiljuti pakuti Bali reise ca 1300€ 10 päeva, 700 peaks teile lõdva ülesanne olema.

No oleneb mida kasutada ja milleks, mina näiteks kasutan Tripit ja TravelTracker(see on nüüd juba peaaegu surnud). Saab kõik reisid sinna sisse toppida ja kuskile hiljaks ei jää :)

Inkognito, kuidas saab kordades odavama reisi? Ma olen planeerinud umbes 15 reisi ja hea on kui 10-15% kokkuhoidu saad, kuid siin ei ole sisse arvestatud mu enda aeg, mis ilmselt teeks selle reisi siis kallimaks, kui büroost saaks.

Loll küsimus aga kas see lendamine on kuidagi seotud kellaaegade ja jätkulennuga? Bangkokki saaks muidu autoga ka päris edukalt, meie ka lolli peaga raiskasime oma aega selle Trati lennujaamaga(kusjuures lennuhind oli ka kallis)

Kas see Vietnam või Kambodža on valitud rahakoti seisukohast? Ma läheks üldse Borneole, rahulikum ja kõik asjad on olemas, samas eluolu natuke kallim.  Aga jah, nii lihtsat puhkust kui Tais, mujal väga ei saa.

Õlle hind on kohalike poes 10 kohalikku, turistile orienteerutud poodides on õlle hind alates 13kohalikku kuni 20(Vietnami tooted), kurss on umbes 27 kohalikku 1EUR. Nii et keskmine on kuskil 0,5EUR ja see on lihtsalt umbmääraseks orientiiriks, et õllesõber oskaks mingit hinnataset arvestada. Politsei peab täitma seadust ja kui endale kindlaks jääda, siis ma ei usu, et politsei sulle protokolli teeb, pigem on tema huvi altkäemaksu saada. Sama hästi võib sinu loogikal Eesti passiga ka puu taha saata? Ja ei tasu unustada, et konventsiooni põhiselt ei tulnud kehtivaks Eesti juhiluba vaid üle poole maailmast. Gruppides kirjutatakse päris palju ka seda, et neil seda suurt rahvusvahelise juhiloa raamatut pole. 

Kui juba Gilil käisite, siis oleks võinud mõne päeva ka Lombokile planeerida.

No las maksvad, mind ikkagi huvitab, kuidas asi reaalselt välja näeb. 

JanarS, mis moodi see pagasi liikumine peaks välja nägema? Keegi JetStari töötaja läks saabunud Turkishi pagasilindi juurde, otsib välja õige kohvri, viib selle tsoonist välja ja toob uuesti tsooni tagasi ja saadab õigele lennule? Kus nad nii palju töötajaid küll võtavad, kes mööda lennujaama pagasit otsimas käivad? Ja kuidas nad läbi tolli jalutavad?

Tavaliselt need kes arvavad, et AI teeb hotelli orjaks, siis on kinni ikkagi puhkajast endast. Kui sa saad 2 või 3 hotelli AI-ga vs 4 hommikusöögiga, siis tegelikkuses tasuks AI võtta. Väljas söömine ei ole keelatud, kui sul on AI, vastupidi, see annab sulle võrdluse, mida sa hotellis saad. Samas aga saab AI-ga nii hommikuti(alates 10.00) juba õlut trimbata, nii et kui vähe kehvem ilm, siis väga mõnus AI-ga ennast turgutada. Õhtul saab ka enne magama minekut pisikese kokteili segada.  

Ma ei pidanud üldse silmas äriklassi PhuQuoci, vaid et kui Qatar tuleb, siis võibolla hakkab ka Finnairilt korralikke äriklassi pakkumisi tulema.

No kui arvestada, et lähiajal kinnitab kanda Tallinnas väga kõva tegija, siis ma usun, et Finnair peab hakkama päris kõvasti rabelema, et mitte kaotada Eesti turiste, nii et võimalik, et järgmine aasta on üldse lust ja lillepidu ning eestlane reisib businessklassis :P

augusti lõpp ja septembri algus peaks olema üks kallimaid aegu Euroopas puhata, osa seltskonda on küll juba kooli ära läinud, kuid rikkam kiht võtab nn viimast. Kui sul asjad endal veel suht segased on siis võta parem paketireis Odessasse, need hinnd olid sellel ajal suht mõistlikud 400+ ooli juba norm hotell ja lennud(ma ei saanud aru kas transfeerid olid sees või mitte). Siis jääb sul igasugu sehkendamine ära ja saad nii kultuuri, kui ka randa.  Horvaatiasse minekuks pead siis leidma norm hotelli ja lindlasti liivaranna, kuna üldiselt on seal rannad kivised ja jube tillukesed ning mõnu sa sellest ei saa. Variant on muidugi veel Kreeta reise piiluda aga minuarust olid nad selle ajahetkel suht kallid. Variant on muidugi natuke ise eeltööd teha ja suunad ning rahanumbrid selgeks teha(saada).

Väidetavalt Phu Quocile charteriga pole viisat vaja. Helsinkist käib otselend sinna.

Mul oli eesti keel pehme kolm aga ma leidsin 6 viga :P

Casade teema on nii ja naa, ühest küljest odav, kuid kokkuvõttes kallis, eriti kui tegemist näiteks paariga. Kõik hinnas hotelle on leida umbes 100EURi eest, see annab sulle 3 söögikorda, snäkid, ja alko. Kuuba söök kriitikat ei kannata, paras kolhoosisöökla lobi, vähegi popim söök maksab samapalju kui eestis või rohkem. Üldiselt oskavad Kuubakad päris hästi turisti nöörida(kuna usa on asja peeti keeranud), nii et jootraha ootavad igal sammul käsi pikalt ees.  Vett oli minuarust igaspoes, kui kehtis kohalik raha, siis turistikäest võeti ikka valkat. Tomatimahl oli Kuubal ainus asi, mis mujal maailmas paras löga on. Minu arvamus muutus peale Kuubal käimist 180 kraadi, parem poleks käinud ja oleks siiani kommunistlikut Kuubat noolinud.

Aa, kuramus nüüd sain aru :P Sa räägid Phan Thiet linnast :P No siis mine juba MuiNesse.

Kuhu Vietnami sa lähed? Rannapuhkus või mingi ajalookursus? Saigonis on täitsa hea hotell Duc Vuong Hotel, asub walking streetil ja kõik on käejala juures. Toad on normaalsed, teenindajad ka, katusel asub baar. Meie oleme oma hotellid ette võtnud, ei viitsi oma kottidega mingit hotelli otsima hakata. Puhkusepakette leiab suht OK(kui oma aeg rahaks arvestada) hinnaga Bergerreisidest.

Kui sellise küsimustiku põhjal tehakse lõputööd ja see ka ära hinnatakse, siis ma ei imesta üldse, miks meil riigis kõik sassis on. Puudu on ju küsitluse elementaarsed osad, ehk sotsiaalne grupp(sissetulek, elujärg jne). Samuti puudub pakettreisi üldiseolemuse filosoofiline lähenemine - miks üldse sellist tüüpi reisi valida. Samuti ei eristata kaugreise ja lähireise, mis on pakettreiside AO. Lasteteema oleks ka hea sisse tuua. Viimasel ajal on üha popimaks saanud laevakruiisid, need on ka üldjuhul pakettreisid, mis võiks märkimist saada. Puudu on ka maksmisega seotud aspektid(reisilaen). Ning torisemise lõpetuseks: pooled pakettreisijad valivad hotelli basseini olemasolu põhjal ja seda küsimustikus üldse pole.

Soe soovitus, mine käi viimasehetke pakettreisil kähku ära ja tee küsimustik ringi juba kogemuste põhiselt.

maunu, hea teada, me jõudsime just Da Nangi ja siin kallab nii et vähe pole, sooja on ka kuskil 22 kraadusnikku, saab näha, mis homne päev teeb, igatahes ennustavad 3 lausvihmapäeva. Vietnami rong oli päris hea elamus omaette aga nii pikalt ei vitsiks korrata.

Põhimõtteliselt võid neid 25 kaupa kokkukeeratud torusid osta, need maksid mu arust 50 CUP(kohalik peeso, see ilge odav). Või siis ilma märkideta sigareid(tavaliselt 1-3CUC tk). Põhiliselt peab sigar olema sirge(va erandid) ning pealt suht sile, katsudes peab sigar olema kergelt pehme(muljutav), värvid on piirkonniti erinevad aga heledamad on üldjuhul nn tavalisemad, mida tumedamaks seda popimad olla võivad. Pikkus võiks olla min 12cm ja mida paksem seda uhkem. Kui rohkem osta, siis tasub sigarit proovida, kuidas maitse on ja kuidas läbi tuleb, mida kergemini läbi tuleb seda kvaliteetsem sisu on. Tasub erinevates baarides "tobakot" küsida ja siis vaadata, mida nurgatagant pakutakse, vältida tuleb Kuuba brändnamesid(põhilselt pakutakse Cohiba, Romeo y Julieta, Partagas) mida puukarpides(väidad, et ehtne seeder) pakutakse. Kui Varaderole satud võin konkreetse baari juhatada, kust kvaliteet kaupa saab. Kui on soov ainult mõned osta, siis ma soovitaks neid nn cigarshoppe - kus nad käsitsi keeravad, hind on muidugi kallis aga võid valida, mis meeldib. Tavaliselt on neil seal pakkuda erinevaid mudeleid erinevate pikkustega(pikkus siis maksab). Väga pikka ma ei ostaks, kehva transada ja pärast annab paar tundi tõmmata. Ostetud sigarid peab Eestis paari nädalaga ära suitsetama, muidu kuivavad ära. Kui on plaan pikemalt säilitada, siis peab panema kas humidori või näiteks 1L kaanega purki(või õhukindlalt suletav karp), milles on paar silmapuhastuslappi, mis on kergelt vesised(ei tohi sigaritega kokku puutuda), sigarid peab siis võimalikult otse seisma panema.