punkel

Rändur ja toimetuse liige, liitus Tripiga 10 aastat tagasi
154 meeldimist
114 postitust / 1595 kommentaari
39 (6.2%) külastatud sihtkohta
Viimased kommentaarid

Vabandust, kirjutasin valesti, mõtlesin siiski Zadar(Horvaatia)

Mida te seal Zarda lähistel tegite? Mul on plaanis olla 4 päeva Rijeka - Split suunal, tahaks natuke Horvaatiat näha ja päevitada ning sooja vett :P Pmst tuleme Ungarist, läheme sööme Itaalias pizzat ja siis ööbime Rjieka ümbruses, edasine 4 päeva aga on suht tume.

Ilmselt see Trawangani piltide jagaja olen mina ja panen käe südamele, siis nii si..asid randasid ei ole mina kuskil mujal kohanud. See kas nad on prügised või mitte, on omaette teema aga et seal pole võimalik normaalselt ujuda, on ikka BS kuubis. Põhimõtteliselt on terve meri koralle täis, kuni rifini. Kui kalosse kaasas pole, siis vette saada on paras vägitükk. Liivast rannariba, kui sellist, seal praktiliselt pole. Ja olen teistega sama meelt, et Filipiinide rannad on paremad, kuid enamusjaolt puudub seal rannaservice.

Mine tee tiir Varnas, loodust seal küll pole aga seeeest väga huvitavad arhitektuuri šedöövrid, osta suveriideid endale(kleite, pluuse, seelikud). Kasutavad nii kohaliku tooret, kui ka välismaist, ostavad sisse välismaist disaini ja ise õmblevad. Kvaliteet väga hea, hinnad odavad. Auto asemel kasuta taksot ja busse. Mida seal selle nädalaga ikka peale vee, päikese ja söögi suurt ikka saada. Võid ju hotellist ekskursiooni võtta, näiteks Nessebari.

Soovitan telefonis kasutada sellis appi nagu MotionX-GPS, selles programmis saate alati fikseerida oma asukoha ning selle juurde siis tagasi navigeerida. Olen seda kasutanud üldjuhul netiga piirkondades, kuid Kuubal on netiga nii nagu on, siis laadisin oletatava piirkonna suuruse mapi telefoni. Need Kuuba tänavad on kõik ühesugused ja hotelli tagasijõudmine sõltus suuresti meil sellest programmist.

Kui sa alguses kirjutad, et essugi leida pole, siis miks sa otsa lahti ei tee ja oma kogemusi avalikult foorumis ei jaga? Kirjuta põhiline kondikava valmis ja kui tekib küsimusi, eks siis küsitakse juurde.

  1. Kus Kuubal viibiste
  2. Kuidas liikusite
  3. Millised olid ohud/probleemid
  4. Kas kasutasite erilisi teenuseid(seoses lapsega)
  5. Kas pidite millegist loobuma
    Jne. Võid ju kirjutada ka seda kuidas kohale saite ja tagasi. Võid kirjutada näiteks lapse tarbeks tehtud kulutuste detailidest. Kirjuta mees ;)

Rolleril on olemas selline asi nagu gaasirutchka, seda keerates tuleb kiirust juurde või läheb maha, siis on veel olemas kaks pidurit, esimene ja tagumine. Kui nüüd neid kolme asja mõistlikult kasutada, ei juhtu üldjuhul midagi. Tundub, et see kellel juhtub, ei oma A kategooria juhtimisõigust ja A kategooria kogemusi.

Peale hobukaarikute ei ole seal suurt mingit ilu. Ilu on kõrval saarel Lombokil oluliselt rohkem, elu odavam, käimist rohkem, liigelda saad mopeediga. Gili saared on puhas haip aga eks igaüks ise teab, kus käia.

Miks on vaja Gilidele üldse sõita?

saare_merka, kuidas seal lood internetiga on? Kas on juba paremaks läinud? Ja kas on ka moblasse nn 3G kaarte?

Kus te seal Holguini kandis pesitsesite? Räägitakse et kohalikud tahavad lennupiletite pealt teenida ja tänu sellele on piletid "otsas". Kui maksta mõni CUC juurde siis pidid piletid nagu jalaga segada olla? Te ei proovinud altkäekat pakkuda?

MadliP randade illustreerivad pildid olid siia pandud selleks, et enamus inimestel on ettekujutus Gili (ka T) saartest, kui paradiisist, kus on ilus valge liiv ja sinine meri. Kahjuks on enamus GiliT just selline nagu mul piltidel oli välja toodud. Puudub liivane rannariba, vette minna ei saa, kuna põhi on kivistunud koralle täis ning vett on vaevalt põlvist saadik, selleks et ujuda pead oma 50-100m merre minema aga kuidas sa sinna saad, kui jalanõusid(veesussid) kaasas pole. Mõned hotellide rannaribad on tõesti puhtad aga kahjuks puudb ka seal liivane merepõhi. Ainuke liivasem rand on seal, kus sõidavad paadid.
Kui ma esimene kord Balil käisin, siis mul olid sussid kaasas ja vaja läks neid ainult Nusa Dua rannas, et mõõna ajal jalgsi rifile jalutada, rohkem pole viitsinud tassida. Lombokil on seda rannariba ja vett oluliselt rohkem ja snorkeldada saab seal väga hästi ka ranna lähedal, erinevalt GiliT, kus peab riffi taha saama, et natukenegi veeelu näha.
Loomulikult ei keela keegi saari ise avastada aga väga hea on, kui sul on teada, mis ees ootab.

Hea oleks teada mida te seal teha tahate. Siis peaks vaatama lennuaegu, millal tulek millal minek, kui lennud veel ostmata, siis mina ostaks Balile ja mineku Lombokilt. Arvestama pead, et Balilt Lombokile(või Gilile) võtab terve päeva. Isiklikult mina vahiks nädala+ Balil, siis läheks Lombokile ja seal olles käiks ära Airil. Travangan on siuke prahiurgas, et pole seal ei randa ega merd(ujumiseks). Lombokil peate arvestama, et alkoga on kerge probleem aga kas siis baarist või taksojuhtide käest ikka saab.

Gili Trawangani saare randade "ilu" näed nende piltide pealt https://www.flickr.com/gp/125747964@N08/a73390 kusjuures ei tasu unustada, et merepõhi on terav ja madalat osa on pea 100+ meetrit. Sellel saarel ujuda soovimiseks peab küll sussid jalga panema. Kui on kõrgvesi, siis saad äkki konna ujudes sügavamasse vette välja libistada. Enivei, Gilidele pääsemine ja tagasi tulek võtaks sult kaks päeva, mida sul ilmselt raisata pole.

luiterebane pakkus sulle ju terve reisi välja. Arvesta, et Nha Trangi minnes kaotad sa ka päris usinalt aega(minnes ja tulles päeva või öö).

Kui rannapuhkust ei taha, siis milleks Quocile üldse minna?

Bussiga küll loksuda ei viitsi. Terve päeva kuskil kuudis, kusjuures neil pole üldjuhul pellerit ka bussis. Odavlende enam ei leia?

mull21, kui sa saad norm hinnaga lennud(minul oli see aasta lend(Tallinn-Helsinki-Singapur-Denpasar-Singapur-Helsinki-Tallinn) Finnair 750EUR+100EUR AirAsia. Minnes oli Singapuris ümberistumine AirAsiale ja pilet oli eraldi, ooteaeg 3,5h. Tagasi oli kõik ühe pileti peale(et reistõrget ei peaks kindlustusega jagama). Valid omale norm hotelli, mitte üle 50€ öö, siis on muu nii marginaalne, et erilist vahet ei tunne, seda enam, et bati kurss polnud ju ka suurem asi. Aga jah, Balil on naistel päris palju võimalik odavat riietust osta ja ei ole ohtu, et keegi sama kleidiga Eestis vastu tuleb.

tsheburashka, no ei saa ju võrrelda Eesti hinnataset Raekojaplatsis asuvate asutuste hindade alusel. Selleks ongi ju vahemikud. Kui turist tuleb siia, siis talle jagatakse infot, et Eesti on üldine hinnatase odav aga Raekoja plats kallis :) Sama on Baliga, üldine hinnatase on vs Tai kallim.

gini hind oli toodu võrdluseks Taiga :P

tsheburashka
07.02.16
Gilbert gin
285 000,00 IDR
Ma arvan, et tegemist oli 1l pudeliga

Ok teeme selle teema natuke puust ja punaseks. On ilmselt väga palju erinevaid reisijatüüpe. Üks reisib kord, elus, teine käib üle kuu, kolmas reisib siis kui seljakotis on 10 euri. Hinnavõrdlused tehakse üldjuhul siukese keskmise Tambovi koefitsendiga. Kui üks asi on ühe kohas summa sumarium kallim, siis sellisena seda tõde ka paista lastakse. Tulles tagasi reisijatüüpide juurde, siis võtame selleks Tambovi koefitsendiks umbese sellise inimese - kes läheb hommikult tööle ja õhtul tuleb koju, vahel harva käib kuskil hobiringis või sportimas, sööki jooki ostab suvalisest poest vastavalt vajadusele, on käinud paketreisidga reisimas ja suudab kokku panna ka suvalise reisi kuskile. Ehk siis tavaline inimene kelle elu käib suhtkoht mööda ratast. Selline inimene on ka reisil stereotüüpne ja üritab puhkust puhkusena kasutada. Sellise inimese jaoks on Bali kallim, kui Tai ja ei ole vaja siia tuua PhiPhi näiteid, kuna ka see läheb tal puhkuse sisse, mida ta teab, et on kallim, kui muu Tai. Sellised 1-2eur söögid ei kuulu sellise puhkaja menüüdesse, va juhul kui sellist asja on umbes sõbranna või sõber rääkinud. Miks peab õhtul kuskile karupeppu otsima minema natukene odavamat sööki või jooki kui 50m kõrvaltänavas kõik variandid saadaval.

to: 6unauss, sinul ei saanud mitte kudagi 3x vähem raha minna, kuna hinnaskaalad tarbimise juures on Bali ja Tais suht võrdväärsed. Kui sul on ettenäidata terve reisi kogukulu, siis võime edasi rääkida. Minu tavaline Aasia reis on suurespiirdes 2k euri, see sisaldab tavaliselt kahte erinevat maad ja minimaalseid lennuaegu. Kestus on tavaliselt 3nädalat pluss, hotellide hinnad variaeeruvad suuresti asukoha vajadusest ja mugavusastmest. Oleme kasutanud 35eur hotelle ja vajadusel ka 100+eur hotelle. Tarbin suht palju lahjat alkot, 1-2 euri kohtasi väldin. Tavaliselt rendin endale pikemaks ajaks mopi. Igasugu eksursioone teen minimaalselt või siis omalkäel. Meeldib puhata ja hästi süüa.
PS! Naine on reisil kaasas
mull21, kui mu mälu nüüd ei peta, siis 0,6l õlut on kõik üle 1 euri, pigem sinna 2uri kanti, igasugu kauplemiskohtades(baarid jms 2eur ja up).

Sinu arust võib mõtetu olla aga inimese jaoks, kes nendesse maadesse reisib, on oluline, kumb maa kallim on. Kui Bali hinnad on 10-15% kallimad Tai omadest, siis nii ongi. Mind sinu rahakott ei huvita, mina võrdlen hindu kohapeal ja kogemust mul jagub - 5 korda Tais ja 3 korda Balil.