Viimased kommentaarid

Loll küsimus aga kas see lendamine on kuidagi seotud kellaaegade ja jätkulennuga? Bangkokki saaks muidu autoga ka päris edukalt, meie ka lolli peaga raiskasime oma aega selle Trati lennujaamaga(kusjuures lennuhind oli ka kallis)

Kas see Vietnam või Kambodža on valitud rahakoti seisukohast? Ma läheks üldse Borneole, rahulikum ja kõik asjad on olemas, samas eluolu natuke kallim.  Aga jah, nii lihtsat puhkust kui Tais, mujal väga ei saa.

Õlle hind on kohalike poes 10 kohalikku, turistile orienteerutud poodides on õlle hind alates 13kohalikku kuni 20(Vietnami tooted), kurss on umbes 27 kohalikku 1EUR. Nii et keskmine on kuskil 0,5EUR ja see on lihtsalt umbmääraseks orientiiriks, et õllesõber oskaks mingit hinnataset arvestada. Politsei peab täitma seadust ja kui endale kindlaks jääda, siis ma ei usu, et politsei sulle protokolli teeb, pigem on tema huvi altkäemaksu saada. Sama hästi võib sinu loogikal Eesti passiga ka puu taha saata? Ja ei tasu unustada, et konventsiooni põhiselt ei tulnud kehtivaks Eesti juhiluba vaid üle poole maailmast. Gruppides kirjutatakse päris palju ka seda, et neil seda suurt rahvusvahelise juhiloa raamatut pole. 

Kui juba Gilil käisite, siis oleks võinud mõne päeva ka Lombokile planeerida.

No las maksvad, mind ikkagi huvitab, kuidas asi reaalselt välja näeb. 

JanarS, mis moodi see pagasi liikumine peaks välja nägema? Keegi JetStari töötaja läks saabunud Turkishi pagasilindi juurde, otsib välja õige kohvri, viib selle tsoonist välja ja toob uuesti tsooni tagasi ja saadab õigele lennule? Kus nad nii palju töötajaid küll võtavad, kes mööda lennujaama pagasit otsimas käivad? Ja kuidas nad läbi tolli jalutavad?

Tavaliselt need kes arvavad, et AI teeb hotelli orjaks, siis on kinni ikkagi puhkajast endast. Kui sa saad 2 või 3 hotelli AI-ga vs 4 hommikusöögiga, siis tegelikkuses tasuks AI võtta. Väljas söömine ei ole keelatud, kui sul on AI, vastupidi, see annab sulle võrdluse, mida sa hotellis saad. Samas aga saab AI-ga nii hommikuti(alates 10.00) juba õlut trimbata, nii et kui vähe kehvem ilm, siis väga mõnus AI-ga ennast turgutada. Õhtul saab ka enne magama minekut pisikese kokteili segada.  

Ma ei pidanud üldse silmas äriklassi PhuQuoci, vaid et kui Qatar tuleb, siis võibolla hakkab ka Finnairilt korralikke äriklassi pakkumisi tulema.

No kui arvestada, et lähiajal kinnitab kanda Tallinnas väga kõva tegija, siis ma usun, et Finnair peab hakkama päris kõvasti rabelema, et mitte kaotada Eesti turiste, nii et võimalik, et järgmine aasta on üldse lust ja lillepidu ning eestlane reisib businessklassis :P

augusti lõpp ja septembri algus peaks olema üks kallimaid aegu Euroopas puhata, osa seltskonda on küll juba kooli ära läinud, kuid rikkam kiht võtab nn viimast. Kui sul asjad endal veel suht segased on siis võta parem paketireis Odessasse, need hinnd olid sellel ajal suht mõistlikud 400+ ooli juba norm hotell ja lennud(ma ei saanud aru kas transfeerid olid sees või mitte). Siis jääb sul igasugu sehkendamine ära ja saad nii kultuuri, kui ka randa.  Horvaatiasse minekuks pead siis leidma norm hotelli ja lindlasti liivaranna, kuna üldiselt on seal rannad kivised ja jube tillukesed ning mõnu sa sellest ei saa. Variant on muidugi veel Kreeta reise piiluda aga minuarust olid nad selle ajahetkel suht kallid. Variant on muidugi natuke ise eeltööd teha ja suunad ning rahanumbrid selgeks teha(saada).

Väidetavalt Phu Quocile charteriga pole viisat vaja. Helsinkist käib otselend sinna.

Mul oli eesti keel pehme kolm aga ma leidsin 6 viga :P

Casade teema on nii ja naa, ühest küljest odav, kuid kokkuvõttes kallis, eriti kui tegemist näiteks paariga. Kõik hinnas hotelle on leida umbes 100EURi eest, see annab sulle 3 söögikorda, snäkid, ja alko. Kuuba söök kriitikat ei kannata, paras kolhoosisöökla lobi, vähegi popim söök maksab samapalju kui eestis või rohkem. Üldiselt oskavad Kuubakad päris hästi turisti nöörida(kuna usa on asja peeti keeranud), nii et jootraha ootavad igal sammul käsi pikalt ees.  Vett oli minuarust igaspoes, kui kehtis kohalik raha, siis turistikäest võeti ikka valkat. Tomatimahl oli Kuubal ainus asi, mis mujal maailmas paras löga on. Minu arvamus muutus peale Kuubal käimist 180 kraadi, parem poleks käinud ja oleks siiani kommunistlikut Kuubat noolinud.

Aa, kuramus nüüd sain aru :P Sa räägid Phan Thiet linnast :P No siis mine juba MuiNesse.

Kuhu Vietnami sa lähed? Rannapuhkus või mingi ajalookursus? Saigonis on täitsa hea hotell Duc Vuong Hotel, asub walking streetil ja kõik on käejala juures. Toad on normaalsed, teenindajad ka, katusel asub baar. Meie oleme oma hotellid ette võtnud, ei viitsi oma kottidega mingit hotelli otsima hakata. Puhkusepakette leiab suht OK(kui oma aeg rahaks arvestada) hinnaga Bergerreisidest.

Kui sellise küsimustiku põhjal tehakse lõputööd ja see ka ära hinnatakse, siis ma ei imesta üldse, miks meil riigis kõik sassis on. Puudu on ju küsitluse elementaarsed osad, ehk sotsiaalne grupp(sissetulek, elujärg jne). Samuti puudub pakettreisi üldiseolemuse filosoofiline lähenemine - miks üldse sellist tüüpi reisi valida. Samuti ei eristata kaugreise ja lähireise, mis on pakettreiside AO. Lasteteema oleks ka hea sisse tuua. Viimasel ajal on üha popimaks saanud laevakruiisid, need on ka üldjuhul pakettreisid, mis võiks märkimist saada. Puudu on ka maksmisega seotud aspektid(reisilaen). Ning torisemise lõpetuseks: pooled pakettreisijad valivad hotelli basseini olemasolu põhjal ja seda küsimustikus üldse pole.

Soe soovitus, mine käi viimasehetke pakettreisil kähku ära ja tee küsimustik ringi juba kogemuste põhiselt.

maunu, hea teada, me jõudsime just Da Nangi ja siin kallab nii et vähe pole, sooja on ka kuskil 22 kraadusnikku, saab näha, mis homne päev teeb, igatahes ennustavad 3 lausvihmapäeva. Vietnami rong oli päris hea elamus omaette aga nii pikalt ei vitsiks korrata.

Põhimõtteliselt võid neid 25 kaupa kokkukeeratud torusid osta, need maksid mu arust 50 CUP(kohalik peeso, see ilge odav). Või siis ilma märkideta sigareid(tavaliselt 1-3CUC tk). Põhiliselt peab sigar olema sirge(va erandid) ning pealt suht sile, katsudes peab sigar olema kergelt pehme(muljutav), värvid on piirkonniti erinevad aga heledamad on üldjuhul nn tavalisemad, mida tumedamaks seda popimad olla võivad. Pikkus võiks olla min 12cm ja mida paksem seda uhkem. Kui rohkem osta, siis tasub sigarit proovida, kuidas maitse on ja kuidas läbi tuleb, mida kergemini läbi tuleb seda kvaliteetsem sisu on. Tasub erinevates baarides "tobakot" küsida ja siis vaadata, mida nurgatagant pakutakse, vältida tuleb Kuuba brändnamesid(põhilselt pakutakse Cohiba, Romeo y Julieta, Partagas) mida puukarpides(väidad, et ehtne seeder) pakutakse. Kui Varaderole satud võin konkreetse baari juhatada, kust kvaliteet kaupa saab. Kui on soov ainult mõned osta, siis ma soovitaks neid nn cigarshoppe - kus nad käsitsi keeravad, hind on muidugi kallis aga võid valida, mis meeldib. Tavaliselt on neil seal pakkuda erinevaid mudeleid erinevate pikkustega(pikkus siis maksab). Väga pikka ma ei ostaks, kehva transada ja pärast annab paar tundi tõmmata. Ostetud sigarid peab Eestis paari nädalaga ära suitsetama, muidu kuivavad ära. Kui on plaan pikemalt säilitada, siis peab panema kas humidori või näiteks 1L kaanega purki(või õhukindlalt suletav karp), milles on paar silmapuhastuslappi, mis on kergelt vesised(ei tohi sigaritega kokku puutuda), sigarid peab siis võimalikult otse seisma panema.

Käisin eelmine aasta Kuubal ja sain sealt selle "sigaripisiku" külge. Kuna lolli peaga tõin ma sealt ainult 10 käsitöösigarit(mõtlesin, et vaevalt ma peale Kuubat edasi suitsetan) ja ühe karbi fakesid. Asjalood aga kujunesid hoopis teiseks. Olen praegu väga aktiivne sigarisuitsetaja(aastaga olen läbi proovinud üle 100 erineva sigari) ja tean, mis on hea sigar. Kahjuks aga kuuled pidevalt kuidas inimesed arvavad, et nad saavad Kuubalt imeodavalt sigareid ja siis realiseerivad(ei tea küll kus) kulude katteks. Kui ma ise uuesti Kuubale satuks, siis ma tooks ka sealt karbi oma tarbeks mingeid kallimaid sigareid ja 20 käsitöö omasid. Neid ma siis mitte ei müüks vaid tarbiks ise ja see on hoopis teine teema. Fake sigarite ostjad on halvad, nii müüate armaadat toites, kui ka ise endale, need sigarid ei kannata tõmbamist.
Minul kripeldab see, et keegi võiks mulle neid odavaid käsitöö omasid Kuubalt tuua :) (sellega teeniks 50€ per 20 sigarit, abiks seegi)

Tunduvad suht adekvaatsed http://yulcigars.blogspot.com.ee
ElCato, ma ei räägigi sinust vaid nendest kes mõtlevad, et oh Kuubalt saan ilmarahata(a'la 30CUC) ja siin müün ilge kasuga(a'la 30CUC karbi müün siin 150€ ga)

arden25, kui sul RJ karp 25 maksab 30CUC, võib enamvähem 99% väita, et tegemist on fakega. Sellise hinnaga sa Habanosest osta ei saa. Kui need on mehe sigarid, siis ühe sigari lõikumine, et teada kas on tegemist õige asjaga või mitte, kannatab kindlasti teha. ElCato farmeritelt ei ole võimalik osta tehase toodangut, see on kõik hoax mida nad sulle hambasse puhuvad. Võimalik, et mingisuguses koguses neid sigareid seal smugeldatakse, kuid keegi ei hakka oma töökohaga seal riskima, et neid turistile müüa.
Tulles tagasi algse väite juurde, et sigarid on samas hinnas, siis seda ei pea võtma 100% hinnasamasusega vaid üldise loogikana, et Kuubalt poest ostetud sigareid sa siin müüa ei saa. See et paljud arvavad, et lähevad Kuubale ja ostavad sealt odavalt originaalsigareid, on puhas illusioon, sellist asja lihtsalt ei ole olemas. Kuubalt võid osta kohalike poolt tehtud sigareid ja "teenida" nende müügiga lihtsamalt kui originaalidega aga siis peab teadma, mida osta ja kellele müüa. Eesti sigarirahavas on Eesti odavate hindadega ära hellitatud ja paar euri odavamalt keegi niisama suvalt ostma ei hakka.
ElCato, sportlikust huvist võin sulle ütelda, et leidsin Partagase D seeria sigari Kuubal alla 7 euri(vist oli kas 6.60 või 6.40) ja siin maksab see 10-11("omadele" alla10) . Ja mis hinnaga sa neid saaks müüa ja mis hinnaga keegi ostaks?

Ok, CUC aga tagasi sigari juurde, siis Guantanamera on tööstuslikult valmistatav sigar, ehk siis masinatega, sellest ka odavam hind. Link mille mina panin, on Eesti hinnad. Kui sa ostsid need sigarid ametlikust poest, siis peab sul olema Habanose tšekk. RJ alla 4CUCi mina ei näinud, ehk, sinu karp saab olla ainult fake. Teeme katse, sina võtad oma puukarbist sigari ja lõikad selle katki nii nagu peab ja kui seal sees on nn puru, siis on sul fake sigar ja ma ei maksa sulle midagi, kui aga on õige, siis maksan sulle 10€ Lõikamise leiad siit http://cigarobsession.com/?s=Fake+cuba
Jutu mõte on selles, et sina Eestis ei ela, siis kuradi pärast sa vaidled teemal, millest sa midagi ei jaga?

Käisime mõned aastad tagasi sama tripi Vietnam-Kambodža-Tai. Ausalt öeldes võibolla olen peenutseja aga Kambodžat ei taha kaugelt ka näha. Vietnamis olime MuiNes nädala, siis Kambodža(Seanukas) ning lõpuks Tai KoChang. Chang mulle üldiselt ei meeldinud, venelased venelasteks aga ega seal suur teha peale rannas lebotamise pole. Saar ise on mopitamiseks suht ohtlik, nii et ettevaatust. Taksoga saab Bangkoki, me läksime lollipeaga lennukiga. Kambodžasse minekul on vaja viisat ja see bussiliiklus on seal ka paras piin.

arden25 räägiks sigaritest, Guantanamera võib ju tinglikult sigariks nimetada aga "õige" Kuuba sigariga pole sellel miskit pistmist. See sinu Guantanamera maksab ca 2CUK tuuris mis on ca 2EUR võid näiteks kasvõi avaliku infoga https://theoaklounge.com/wp-content/uploads/2017/12/Cigars-Price-List-2017.12.pdf või siis mõnest sigrailoungest Tallinnas läbi astuda. Normaalsed sigarid maksavad alates 10EUR ja kvaliteet asjad 20EUR, selles hinnas on nad ka Kuubal. Näiteks Romeo y Julieta Short Chruchill maksab meil üldjuhul ca 12EUR Varaderol 11CUK. Ühtegi RJ puidust karpi sa 30CUKiga poest ei saa, vaid saad käest fake sigarid. Need mida nad ise keeravad võivad olla head aga neid peab enne testima ja suvalt osta ei saa. Mina olen endale kaks tegelast leidnud kelle sigarid mulle sobivad ja kvaliteet on korralik.
Ehk siis minu mõte - sigarid on sama kallid, käib legaalsete poodide kohta. Pisike hinnavahe võib neil olla aga nii nagu mõned mõtlevad, et toovad Kuubalt sigareid ja müüvad nad siin kasudega maha, siis ei müü siin mitte kui midagi.