Viimased kommentaarid

Rongiga on soov seetõttu minna, et natuke aknast seda Vietnami näha. Võtame hommikuse 6.00 stardiga rongi, siis peaks suurem osa päevast teekonda näha.

Huvitav, kuidas alittna sealt grupist rohkem abi oleks pidanud saama? See ju sama seltskond, kes seda livemuined teevad.

Ma loodan, et räägitakse mäesuusatamisest? Levi on "suurem" kui Ruka, samuti pole Rukal nii vingeid laskumisi(va see naiste MM nõlv). Veebruar on muidugi karm kuu, siuke -20 kraadi pole mingi ime ja siis küll laskuda ei viitsi :P

Kärakas on kallim ja peab otsima(üldjuhul baaritagauksest saad). Mulle meeldis Lombok isegi rohkem, kui praegusel ajal Bali. 7 päeva on nii ja naa, meie tahame vedeleda, süüa ja juua. Kui ringi ka käid, siis on paar päeva sellega läinud. Kui teed päevatripi Gilile(kuhu ma elus kohe kindlasti rohkem ei lähe), siis on jälle päev läinud. Kui surfad(ma ei mäeta kus karupees see oli), siis on jälle päevake läinud. Üldiselt mida rohkem aega seda rohkem sebida saad.

Majutuse saate suvalisse sinise ankruga tahvliga varustatud majja sisse astudes, kui ühes pole, siis teises ikka on. Selline 1500km on küll suht mõtetu roolimine, ilmselt tehtav aga mida sellega saavutatakse? Milleks te sinna üldse lähete?

Alexz, Trawangani ümbermõõt on ca 7km, et alla tunni tiir peale teha peab juba kerget sörki laskma hakkama ;)

Selle aasta kogemused Bookinguga tegid mind 60€ vaesemaks. Käisin see aasta autoga Horvaatias ja öösel oli vaja saada majutust Ungaris, Hevizis. Bookingu kaudu saime hotelli ja öösel saime isegi hotelli, kuigi terve linn juba magas ja hotellis ööpäeva ringset töötajat polnud. Hommikul mugisime oma kõhud täis ja maksime sullis hotelli eest(kuna broneeringus oli kirjas, et arveldamine toimub hotelis) ning lahkusime. Kodu avastasin pangaväljavõttelt, et Hevizi hotelli oli ka kaardilt raha maha võtnud. Bookinguga suheldes tekkis olukord, kus Booking ütleb, et nemad raha pole saanud ja see, et hotellile andmed on edastatud ei ole nende asi. Kuna tegemist oli puhkusereisiga, siis tšekki me loomulikult ei vajanud. Kirjutasin ka hotelli aga siiani on sealt poolt vaikus. Nii, et mulle see booking ei meeldi. Olen kasutanud Bookingut üle 10a vaid, siis kui kuskilt mujalt antud hotelli ei saa, kuna Bookingul tihtipeale puudub võimalus hotelli eest tasuda ehk see tähendab ka, et nad ei vastuta suurt millegiga. Kambodža hotelliga oli selline jama, et hotell oli küll olemas aga meie toad olid juba teistele antud ja pool ööd otsisime uut hotelli. Õnneks küll Booking kompenseeris hinnavahe aga õhtu oli rikutud(ja üljäänud puhkus ka mingil määral), eriti kui arvestada, et terve päev olime bussis loksunud ja kõrisõlm käis klõnks ja klõnks.

improved, sul kõik nii käpas, äkki teed ise oma reisifirma? Kui väga üle hakkab jääma siis võid SOS lastekülale annetada.

Ly22, mis asi võiks olla majutuse keskmine? Ma arvan, et selline 200USD kisub ära :)

Cebult paadiga Boholile küll mõtet sõita pole. Parem vaadake eelnevast kohast lendu Boholile (Tagbilaran) See Cebu sadam on paras hullumaja ja paat samasugune, eriti kui arvestada paatide ohutust, siis mina jätaks vahele. Boholil olge ettevaatlikud rolleriga sõites. Ma ei tea, mis ajal nad seal oma riisi kuivatavad aga tihti tekivad sellised kohad teele väga ootamatult ja möödsaamine võib päris raske olla. Aga see krdi Palawan mulle ka ei istunud.

Käisin Horvaatias läbi Bosnia ja Bosnias keevitati korralik arve, kuna rändlusvärki neil pole, nii tasub jälgida kas on EU või mitte.

Galahotelsiga oli minul selline teema, et bronnisime Kuubal hotelli südalinna aga pärast paigutati hoopis linna serva(kohti ei olnud) ja väideti, et sama keti hotelliga saab nii teha. Jauramisest kasu ei olnud.

Vabandust, kirjutasin valesti, mõtlesin siiski Zadar(Horvaatia)

Mida te seal Zarda lähistel tegite? Mul on plaanis olla 4 päeva Rijeka - Split suunal, tahaks natuke Horvaatiat näha ja päevitada ning sooja vett :P Pmst tuleme Ungarist, läheme sööme Itaalias pizzat ja siis ööbime Rjieka ümbruses, edasine 4 päeva aga on suht tume.

Ilmselt see Trawangani piltide jagaja olen mina ja panen käe südamele, siis nii si..asid randasid ei ole mina kuskil mujal kohanud. See kas nad on prügised või mitte, on omaette teema aga et seal pole võimalik normaalselt ujuda, on ikka BS kuubis. Põhimõtteliselt on terve meri koralle täis, kuni rifini. Kui kalosse kaasas pole, siis vette saada on paras vägitükk. Liivast rannariba, kui sellist, seal praktiliselt pole. Ja olen teistega sama meelt, et Filipiinide rannad on paremad, kuid enamusjaolt puudub seal rannaservice.

Mine tee tiir Varnas, loodust seal küll pole aga seeeest väga huvitavad arhitektuuri šedöövrid, osta suveriideid endale(kleite, pluuse, seelikud). Kasutavad nii kohaliku tooret, kui ka välismaist, ostavad sisse välismaist disaini ja ise õmblevad. Kvaliteet väga hea, hinnad odavad. Auto asemel kasuta taksot ja busse. Mida seal selle nädalaga ikka peale vee, päikese ja söögi suurt ikka saada. Võid ju hotellist ekskursiooni võtta, näiteks Nessebari.

Soovitan telefonis kasutada sellis appi nagu MotionX-GPS, selles programmis saate alati fikseerida oma asukoha ning selle juurde siis tagasi navigeerida. Olen seda kasutanud üldjuhul netiga piirkondades, kuid Kuubal on netiga nii nagu on, siis laadisin oletatava piirkonna suuruse mapi telefoni. Need Kuuba tänavad on kõik ühesugused ja hotelli tagasijõudmine sõltus suuresti meil sellest programmist.

Kui sa alguses kirjutad, et essugi leida pole, siis miks sa otsa lahti ei tee ja oma kogemusi avalikult foorumis ei jaga? Kirjuta põhiline kondikava valmis ja kui tekib küsimusi, eks siis küsitakse juurde.

  1. Kus Kuubal viibiste
  2. Kuidas liikusite
  3. Millised olid ohud/probleemid
  4. Kas kasutasite erilisi teenuseid(seoses lapsega)
  5. Kas pidite millegist loobuma
    Jne. Võid ju kirjutada ka seda kuidas kohale saite ja tagasi. Võid kirjutada näiteks lapse tarbeks tehtud kulutuste detailidest. Kirjuta mees ;)

Rolleril on olemas selline asi nagu gaasirutchka, seda keerates tuleb kiirust juurde või läheb maha, siis on veel olemas kaks pidurit, esimene ja tagumine. Kui nüüd neid kolme asja mõistlikult kasutada, ei juhtu üldjuhul midagi. Tundub, et see kellel juhtub, ei oma A kategooria juhtimisõigust ja A kategooria kogemusi.

Peale hobukaarikute ei ole seal suurt mingit ilu. Ilu on kõrval saarel Lombokil oluliselt rohkem, elu odavam, käimist rohkem, liigelda saad mopeediga. Gili saared on puhas haip aga eks igaüks ise teab, kus käia.

Miks on vaja Gilidele üldse sõita?

saare_merka, kuidas seal lood internetiga on? Kas on juba paremaks läinud? Ja kas on ka moblasse nn 3G kaarte?

Kus te seal Holguini kandis pesitsesite? Räägitakse et kohalikud tahavad lennupiletite pealt teenida ja tänu sellele on piletid "otsas". Kui maksta mõni CUC juurde siis pidid piletid nagu jalaga segada olla? Te ei proovinud altkäekat pakkuda?

MadliP randade illustreerivad pildid olid siia pandud selleks, et enamus inimestel on ettekujutus Gili (ka T) saartest, kui paradiisist, kus on ilus valge liiv ja sinine meri. Kahjuks on enamus GiliT just selline nagu mul piltidel oli välja toodud. Puudub liivane rannariba, vette minna ei saa, kuna põhi on kivistunud koralle täis ning vett on vaevalt põlvist saadik, selleks et ujuda pead oma 50-100m merre minema aga kuidas sa sinna saad, kui jalanõusid(veesussid) kaasas pole. Mõned hotellide rannaribad on tõesti puhtad aga kahjuks puudb ka seal liivane merepõhi. Ainuke liivasem rand on seal, kus sõidavad paadid.
Kui ma esimene kord Balil käisin, siis mul olid sussid kaasas ja vaja läks neid ainult Nusa Dua rannas, et mõõna ajal jalgsi rifile jalutada, rohkem pole viitsinud tassida. Lombokil on seda rannariba ja vett oluliselt rohkem ja snorkeldada saab seal väga hästi ka ranna lähedal, erinevalt GiliT, kus peab riffi taha saama, et natukenegi veeelu näha.
Loomulikult ei keela keegi saari ise avastada aga väga hea on, kui sul on teada, mis ees ootab.