Tai-Laos-Tai

Aasia

Olen oktoober, noveber Tais seejärel ühe kuu Laoses ja siis jaanuar, veebruar taas Tais. Varasem kogemus on olemas, tore oleks leida reisi ja majutuse kaaslast. Olen mees 45

Mõned nõuanded Tai- Laos- Tai reisumeestele. Saabusin äsja samalt marsruudilt (1 kuu), liikusime Chongqing- Bangkok- rong Chiang Mai, buss Ch Mai-Chiang Rai- Huai Xay- Laos põhjast lõunasse- Bangok- Chongqing.

-Helsingi saatkonnast 2 entry viisat ei anta mingil juhul, kui ei ole sisenemised-väljumised lennukiga. Ka palvekiri ja rongi-bussipiletite koopiad ei aita. Küll aga lugesin enne reisi kuskilt, et Stockholmi saatkonnas suhtutakse mõistvamalt ja on väljastatud 2 entry viisasid ka bussi-rongipiletite väljatrüki alusel.

  • Ära raiska oma kuldaväärt 1 entry Tai viisat ära esimesel sisenemisel BKK-s, jäta see näiteks Pakse kaudu tagasitulekuks ja võta esimesel sisenemisel “visa on arrival”. Saad kokku hoida 1–2 väärtuslikku päeva ja need 4000 saarel maha vedeleda. Meie olime lollid ja nii ei teinud.
  • Kuigi KÕIK turismiohvised Laoses ja ka ka Pakses väidavad, et KINDLASTI saavad ka eestlased Paksest piirile minnes “visa on arrival” (kõik saavat!) ja pole mingit mõtet minna tagasi põhja, et ületada piir Savannakethis, siis meie seda ei teinud. Savannakethis vastas Tai piiriohvitser mulle konkreetselt, et meid ei oleks sealt üle lastud, EESTLASED “visa on arrival” PAKSEST üle minnes EI SAA.
  • Erinevalt BKK lennujaama “visa on arrival” 15 min-lisest protseduurist (kui on vähe rahvast), võttis Mukhadanis värk aega 1h, kusjuures olime ainukesed, kellega tegeldi ja kogu aeg tegeleti aktiivselt- sada paberit, tempilt, koopiat jne, aega ei raisatud.