Viimased kommentaarid

Endal oli igaks juhuks pangaväljavõte välja prinditud ja krediitkaart näitamiseks valmis, aga ainuke küsimus kõlas: kus oma esimese öö Austraalias veedate? Vot.

mõned poed annavad sularahas makstes hinnast kohe alla. Endal on selline kogemus Good Guysist. Oma Canon Ixus 80IS'i sain põgusa taustauuringu tulemusel Harvey Normanist igatahes odavamalt kui Eestist, ca 800-1000 krooni oli vist kusagil vahe. Poodidest uuri JB Hi-Fi, Dick Smith's Electronicsi, Harvey Normani jms lehti.

Lisaks teevad osad poed siin sellist asja nagu cashback. Täitsa sajaga pihta ei ole veel asjale saanud, aga point on selles, et teatud aja (majandusaasta?) möödudes saad teatud osa summast tagasi. Sageli on kuulutuse peal suurelt olev hind tärniga ja seletuseks on after cashback. Asja õige hind on väiksemalt kõrval. Et siis see ka veel kõrva taha panna.

Korralikke läpakaid (eraldi videomäluga, terane ketas) võrreldes Eestiga võrreldes hinnavõitu ei täheldanud, dollar natuke tõusnud ka muidugi minu tuleku ajast.

Oleks huvitatud pingviinidest. Mis värvi on armastus?

Sama hea :)

to: emme Ma ei tea, see mighty soft küll neli korda parem kui woolworthsi white sandwich ei maitse, ei tea mis see 9 dollariline küll olema peab :D

Raxoga nõus täiesti! Odavam arst ei võtnud kunagi vastu/oli koolitusel ja suunas alati Karelli edasi, lõhnas kartelli järele :P Ja kopsupildi ja postikulude eest 810 võtta on ebainimlik..

Kui peale 28. märtsi taotluse esitasid, siis jah. Tundub nii.

Oppaa, hea uudis kõigile, säästab kohe miski 600+ krooni v palju Karell selle eest küsiski? :)

Huvitav et seda suurelt ei kuulutatud kusagil.

Lisaks siinkohal veel, et täiesti juhuslikult proovisin kuupäevi oktoobris uuesti ja Kuala Lumpur-Londoni hind on oktoobri lõpuks veelgi langenud :P Uskumatu.

  1. oktoober Kuala Lumpur-London Airasiaga KOOS lennujaamamaksude, 20kg pagasi ja söögiga on kokku 2122 krooni.

Bookimine siis www.airasia.com kaudu.

Lisan siia oma kogemuse eelmise aasta oktoobrist:

Tegin Salva kaudu aastase reisikindlustuse koos füüsilise töö riski, ent ilma mingite muude (reisitõrkekindlustus, pagasikindlustus) lisadeta. Poliisi suurus oli 500,000 krooni. Hind 4985EEK.

Seejärel küsisin tuttava soovitusel hinnatsitaati ka MIR Travelilt, Eesti Üliõpilaste Liidu all tegeleva reisiasutusega. Sealt sain tsitaadiks 2,300 krooni aastaks ajaks füüsilise töö riskiga. Poliisi suurus oli aga 100,000 krooni.

Kuna ma ei omista sellele nominaalsummale siinkohal suurt väärtust, siis tühistasin Salva kindlustuse (10% leppetrahv) ja tegin kindlustuse MIR'i kaudu. Nende partneriks Austraalias on samuti QBE, suur ja usaldusväärne kindlustusfirma. Seni pole (ptüi-ptüi-ptüi) haiglas pidanud käima, seega ei oska raha tagasinõudmise kohta nõu anda. Minu jaoks sai hinnavahe siiski määravaks.

PS! Ei ole firmaga ise kuidagi seotud, mõtlesin et jagan lihtsalt ise kogemust :)

Päikest!

Soovitan kindlasti hinnatsitaati küsida ka MIR - Minu Imelised Rännakud - nimelisest kindlustuspakkujast. Tegu on siis Eesti Üliõpilaste Liiduga seotud asutusega. Austraaliapoolseks kindlustuspartneriks on samuti QBE ehk suur Austraalia kindlustusvõtja. Ise sain Salvast hinnaks ca 5,000 ja MIR'ist 2,300. Erinevus oli tervisekindlustuse hüvitissummas - Salval oli see 1 miljon, MIR'il 100,000. Muud tingimused olid samad - Ei pagasikindlustust, ei reisitõrkekindlustust – sees ainult meditsiiniabikindlustus ja füüsilise töö risk (kuna plaanis oli teha farmitööd). Minu plaan oli muidugi teha võimalikult algeline, aga ka muude plaanide puhul tasub kindlasti MIR'ist küsida.

Veebileht www.mir.ee

Päikest!

Tore, et sain aidata. Loodame, et lennukitel ikka uksed-aknad ees püsivad, firma pankrotti ei lähe ja pagas ka alles jääb :)

Igasugustel netipõhiseid kaarte kasutavatel navigeerimissüsteemidel (wayfinder näiteks) on see jama, et seda välismaal läbi roamingu kasutades on ÜÜRATU rahakulu. Nii et kindlasti kasuta varianti, kus kaart on telefonis (või mälukaardil olemas). Bluetooth-vastuvõtja mure lahendaks see, kui GPS-chipset on telefoni sisse esitatud (a la nutitelefon). Kuna sellel on tavaliselt ka ekraan veits suurem, on see tõsiselt kaalutav variant. Ise kasutan Sony Ericsson P1I'd koos TomTom Mobile 5ga. Olen kasutanud seni ainult Eestis, aga suve lõpupoole ka sellega Soome minek. Juhatab eesti keeles kenasti kohale, kaart on 2006 aasta lõpust, nii et uuselamurajoonides oled mõnikord keset põldu :)

Aga edu, ise sai ka Vahemerd vaatamas käidud :)

Võta ühendust kui abi vajad

Applysin täna peale keskööd (nii et kuupäev viisale tuli 20.), tegin ära ka kopsuröntgeni. Järjekordselt olevat Sirje Linntam koolitusel ja pidin kallima Jaak Tälli juures käima (hinnavahe: 330 krooni). Kartell!! :)

Igatahes nüüd siis jääb üle oodata, mis Berliini suunalt vastatakse. Kirjutan siia, kui vastus tuleb, et teistele teada anda kaua läheb umbes. Ega seda online health service'it ei pea täitma nüüd, kus on valik Saksamaa radioloogiakliinikuid?

Endiselt otsin ka inimesi, kes oktoobris minna plaanivad :)