Viimased kommentaarid

Ma ei tea kui kaval plaan see nüüd on, aga kui ei lubata kahte võtta, siis sõlmi kotid kokku või kui ruumi on topi üks teise sisse. Belgias, Brüsseli lennujaamas, ma kunagi sidusin magamiskoti seljakoti külge ja sain läbi ainult käsipagasiga;););)

Mina lendasin ryanairiga Stockholmist Barcelonasse juunis ja siis sai reisikaaslane küll ilusti nii et seljakott oli ja läpakas ka. Polnud mingit probleemi. Pool maailma lendab läpakatega ringi, suht kahtlane oleks kui ei saa. Ainult turvakontrollis tuleb läpakas kotist välja võtta ja ette näidata..;)

Tere. Ma käisin Hispaanias juuni kuus, et täpselt seda ilma värki ei tea siis. Aga nagu netis ringi surfates aru olen saanud, on august seal palav. Samas lõpp peaks juba okei olema. Ja suvehooaeg lõpeb poolest novembrist, et oktoobri lõpp mahub ka. Aga millegi pärast arvan, et august on siiski mõttekam.

Meie tegime Hispaaniale ringi peale ja esimene peatus oligi Tarragona, et siis iseseisvalt rendiautoga. http://www.kawan-villages.com/en/ Ööbisime üürides sealt bungalow. Hästi ilus/puhas ja mõnus koht. Triikraud ja mikrolaineahi ning potid/pannid kõik sees olemas, uued ja normaalsed. Telekas oli ka. Bungalow ise suht väike (1 tuba, kus on kahe inimese voodi ja teises on köök+ söögilaud ja diivan, kus saab kolmas inimene magada ja kolmas ruum siis wc/duss). Bungalow ees on ka väike terassiosa, kus on aiamööbel (laud ja toolid). Samas selline vaikne koht on , et öörahu tuleb ja et pidu väga püsti panna ei saa. Aga grillõhtud on väga okeid (Ehk siis oleneb, mis eesmärk on puhkusel).Karavanpark on kõrval. Aga superlux koht, väga meeldis meile.

Tarragonast, endast ei arva midagi väga, st siis linna osast. Kõik linnad sellised Hispaanias. Aga meri on väga lähedal ja ilus pikk rannajoon. Samast sellest ööbimiskohast rentisime rattad ja läksime mägedesse sõitma. Seal oli mingi kindlus ja kirikuid ka väiksed. Aga väga raske oli sõita mäest üles koguaeg, alla oli muidugi mõnusam veereda:=):):)..Mäed on ka ilusad;)

Teil isegi vedas, et trahvi saite. Meil Hispaanias lihtsalt teisaldati ära (kuigi polnud otseselt ees, lihtsalt tasuline ala aga ei märganud) ja siis maksime mõnusalt 1700 krooni, et auto üldse kätte saada. Ja see kätte saamine polnud üldse lihtne..;)

Ja selline asi tuli ka meelde, kui Easyterra letti ei leia, siis Europcar-i omast võib ka küsida. Ma ei tea , miks see nii on, aga meie läksime oma paberitega Europcar-i küsima , kus Easyterra on, aga aeti sealt kõik asjad korda ilusti;)

Me vist saime ka umbes 3500 krooniga 10 päevaks Skoda Roomsteri..;);) Ruumi oli autos palju ja pagssi sai ka ilusti asju panna. Selg jäi kangeks natuke pika sõidu peale aga kui sa just limus ei maga, siis 15-tunnise sõidu peale jääb igas autos selg/jalad haigeks..;) Ma ei mäleta seda deposiidisummat, aga kui autot broneerida, siis saab sinna küsimusi ka saata, et kui kuskil kodulehel ei ole, saab sealt uurida. Igaksjuhuks, kuna te esimest korda rendite siis 2 tähtsat asja: 1.)Saab broneerida/rentida/maksta AINULT krediitkaardiga, 2.)Kui auto kätte saate, siis lepingus, mis te enda kätte ka saate, on kirjas, kas autol on kuskilt kriibitud või midagi ei tööta jne. Kontrollige üle, et pärast midagi enda kaela ei peaks võtma ja selle eest maksma. Meil oli küll kõik korras aga siinkohal parem karta kui kahetseda.

Vot, ja parkige siis ilusti, sest meil teisaldati viimasel päeval Hispaanias auto ära. Jama, kui palju..Õnneks sai kõik korda ja nüüd on see ainult tore reisiseiklus;););)

Tere! Mina tegin Hispaaniale ja Portugalile ringi peale rentides autot sellisest kohast: http://www.easyterra.com/ Sellega saab ilusti võtta ühest riigist ja jätta teise, ei löö küll mingit eritasu ette. Loe veel muidugi nende tingimusi ka täpsemalt. Selles suhtes hästi normaalne firma ka, et meil olid lennujaamad sassis (Barcelona ja mingi väiksem selle lähedal, mis mõtles et pole vaja täpsustada, et ta pole põhilennujaam, oli ikka Barcelona nime all. Tagant järgi ei tea, kas siis tõesti ise ei märganud. Suht kahtlane, ei tahaks uskuda, et selline ummamuudu olen;);)) aga mis ma öelda tahtsin oli, et nad ei sundinud seda 60 kilomeetrit sõitma, et võtta sealt oma broneeritud auto, vaid organiseerised sealt samast kohast uue, ilma eritasuta!! Jipiii;) Hind oli ka kõige soodsam, mis leidsime ja auto oli ka ilus/uus/puhas kui kätte saime. Deposiit tuli suhteliselt kaua tagasi pärast, mingi kaks nädalat, AGA see pole nende vaid panga teema;)

Pane oma vaim valmis kuskil 30 000...;)

Põhimõtteliselt sa saadki kaasa võtta ainult , kas eurosid v dollareid vm suuremaid /tähtsamaid valuutasid. Selle kohaliku rahaga on mingi teema , et seda ei või üle piiri viia (täisidiootsus ja ma ei tea kuidas seda kontrollitakse ka, meie puhul ei tehtud midagi, aga reisifirma nii ütles igaljuhul..proovima ei hakanud, kas tekib mingi jama;);););):) Mina vist paar aastat tagasi , kui käisin, vahetasin ümber ka seal dollarid aga sõber käis nüüd alles, siis sai poodides ka hakkama eurode/dollaritega!;);)

Minul on tuttavaid, kas suve või aasta jooksul kogunud piletite raha ja natuke tagavaraks ka. Elamisraha ning muud kulud katavad seal jooksvalt töötades. Aga see muidugi tähendaks, et sa lähed sinna pikemaks ajaks. Kui ainult mõnenädalane turistireis, siis tuleks Eestis enne raha ikka kokku ajada. Laenu küll ei soovitaks, ei tuttavatelt ega kindlasi mitte pangast. Ma ise ühekorra nii reisinud, et laenasin reisiks raha. Tagasi tulles pidin siis maksma hakkama ja see mõnes mõttes tühja töötamine, käib ikka ajudele. Mine pigem pool aastat hiljem reisile koos rahaga, tuled tagasi on palju lõbusam seiklusi rääkida, kui võlgu kaelas pole...

Kui raha on otsas ,siis kõige lihtsam lahendus on minge sammuge enesekindlal sammul mõnda kohvikusse/restorani vms sisse ja rääkige ennast abitööliseks/teenindajaks vms , kuidas õnne on. Töötate päeva kaupa, õhtu raha kätte ja siis on vabadus vähemalt natukeseks otsustada, mida edasi teha. Turismi piirkondades suhteliselt lihtne tööle saada ingliskeelega (loomulikult sõltub ka iseendast, olge rõõmsameelsed ja aktiivsed). Kui kohe tööd ei saa, ärge andke alla, proovige järgmises kohas uuesti. Töö ongi väga jooksev seal, paljud teevad nii..Töötavad natuke ja siis reisivad edasi. Teine võimalus on Eestist kellegilt raha laenata (selle täenäosust teate muidugi ise, kuidas teil vanemad/tuttavad on)

Edu teile...;)

Kuigi peaks vist olema, sest kui ma googeldasin "The kissing bridge in Venice", sain samasugused pildid. Arvan, et see Suudluste sild (Kissing Bridge) on rahvapärane nimetus ja see Ohete sild (bridge of Sighs) on ametlik nimetus. Kusjuures nüüd tuleb mul meelde küll, et olen kunagi mänginud mingit lauamängu, kus tuli ära arvata, miks selle silla nimi Ohete sild on. Põhimõtteliselt vastus oli see, et selle kanali ääres hoiti vange kinni ja nende ohkeid oli kuulda..Millest võib järeldada, et see sild on piisavalt kuulus, et kuhugi filmi panna;)... Loodan, et oli abi minust;)

Ma leidsin sellise info. http://en.wikipedia.org/wiki/Bridge_of_Sighs Aga ma ei tea, kas sa mõtlesid sama filmi (A little Romance, 1979) ja sellest tulenevat ka sama silda.. Sest neid sildu on seal nii palju;);)