udu1

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

5 meeldimist
0 postitust
31 kommentaari
 

9 külastatud riiki, 5% maailma 195st riigist

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Pole sharmis näind ühtki püsdimeest hotellialal. Olaviga nii ja naa... merepäeva tutvustas js müüs aga ise laevas ei olnud. Bv lihtsalt meiega ei jõudnud vb ongi nii plaanitud. Ei tea. Igatahes hetkel väga mõnus nii ilm kui inimesed. Oleks vaid võimalik jääks kohe edasi, paraku asjatoimetused nõuavad tagasitulemist. Tuleval aastal igatahes jälle siia.

Vaatasin, et ajakirjandus ikka tõsiselt imeb seda egiptuse ebaturvalisuse lutti. Pm-s pilt juutide piirist kommentaariga et teiselpoo piiril lendas koreakate buss õhku. Deem... teiselpool leedu piiri on poola kus lasti rongitäite kaupa inimesi maha, see sama Israel on Palestiinaga sõjajalal niikaua kui mäletan... samas sinna mineku eest ajakirjanik ei hoiata kuigi seal lausa rakette lennutavad ja tankid tänavatel. Kellel tulekuplaan- tulge rahus. Kõik o n väga ok ja rahulik.

Ok. Teemasse siis niipalju, et täna sai hommikul u kaks h snorgata ja siis läks sajuks. Pmst sadas päeva läbi ja hetkel likvideerivad tagajärgi (domina söögmaja lagi ei ole eriti vettpidav... erinevalt territooriumi teekattest) läbepakke ei ole ja besi kipub osadesse tubadesse ja kauplustesse. Aga rahvas on rahumeelne :) vahelduseks päris hea toas raamatut lugeda ja muidu taastuda. A ja osa maju kannatab elektrinappuse all. Ilmeslt mõni juhe ligunes ära.

Oasise market. Fix hind 40LE. Kohalik kurss hetkel 50€=475LE

Suitsetajatele- pakk marlborot siin üle 4€, seega oma varud kaasa. Hetke temp 33 ja vesi 26. Hommikune vihm täpselt selline kaks tilka oligi nagu yr.no lubas... üks tilk kukkus söökla ette ja teine randa :). Poliitikast ei ole siin sees miskit kuulda.

Hetkel kohapeal, kell 7.50 pilved hajuvad vist, igatahes päikest juba paistab. Hommiku tuli mõni piisk vihma. Domina kompleksis sees on rahulik. Eile lendas miski kummaline kopter paar korda mööda aga tundus pigem merepatrull olevat. Hommikusel briifil hoiatati ainult niipalju, et kõrbesafaritele ei maksaks väga panustada. Ainuke kes neid veel eile pakkus oligi seesama Tez. Sharm ise olevat rahulik... linnast välja ei soovitata liikuda. Kes tahab lihtsalt lebopuhkust päikese, sooja vee ja minuarust täitsa ok toitlustusega, siis Domina oasis on selleks täitsa õige koht. Isegi kui on vajadus miskit osta, siis territooriumil on kõike. Ennast hotelli territooriumilt välja ei kisu- oli kohe algusest peale plaanitud vedelemise-ujumise puhkus... seega minujaoks isiklikult ei ole vahet.

Lihtne loogika ütleb, et kellele raha andsid, sellelt seda ka tagasi küsid ja see ka peab maksma...mööblipoodi maksad ka enne ära ja kui vahepeal valmistajafirma hingusele on läinud või miskil põhjusel sinu tellitud mööblitükki ei tee, siis sa ju ei lähe ka vändrasse otsima milline saemees keeldub lauda sulle sobivasse mõõtu saagimast ja temalt raha tagasi nõudma- ikka sellelt kellele maksid e. kauplusest, milleks antud juhul siis bookinghouse. Oma arvamuse sellest ettevõttest hoian omale, eks igaüks arvaku ise :)

Sellest on siin juttu olnud. Isiklik arvamus, et kui min.3k lennupeale kulutada, siis see 15 USD maksta ei ole probleem (õigemini on väike hind, et enda reis lihtsamaks teha).

Ja ei viitsi otsida, aga minu mäletamistmööda peaks olema isegi riiklikult seatud miski tagatisenõue turismibisnistele. Seda just selleks puhuks, et oleks natuke rohkem võtta kui nõuded tekivad...mitte ainult jalasolevad kulunud püksid ja kõik muu on ei tea kelle nimel ja kokkuvõttes teevad samad klounid juba uue nimeall sama skeemiga järgmist tünga. Et soovitus oleks siis enne uurida kas lahkesti soodusreise pakkuval "reisiettevõtjal" on ikka tagatisenõue täidetud ja ka mujalt tausta uurida, kui pakkuja enda hallatavast foorumist. Natuke teemast mööda aga ntx. ise tellinud omale ka auto varuosa margi esindusest ja taheti, et ma sõidaks 70km kohale ja maksaksin ettemaksu- sõnasin, et kui te ajate seda bisnist juba nii piiripeal, et ettevõttel pole niigipalju oma raha (või siis ei olda nõus investeerima), et 1 poritiib oma esindatavale margile ilma ettemaksuta kohale tuua, siis leian kindlasti ka usaldusväärsema koha ostmiseks. Igatahes nagu 90-ndategi paiku...kes tahtis kokku hoida,see sai..kes aga tahtis veel rohkem kokku hoida see sattus pahatihti just selliste kokkuhoidjate lüpsmiseks loodud bisniste otsa. Kui ikka miski firma pakub väga soodsat reisi (antud juhul siis reisima.net) siis uurige, kellega ja kuidas teid kohale viiakse jne. paluge saata endale info meilile ja siis küsige või väidetavalt vedajalt üle kas reisi pakkujal on üldse miski koostöövorm nimetatud vedajaga olemas (nagu antud juhul selgub, siis Ryanair ei tea sellest reisimast miskit).

Pigem võib (aga ei pruugi) tekkida probleeme halli passiga. Meie käigu ajal igatahes keegi korjas neid miskipärast teistest eraldi. Omal sinine pass, viisa ostmine nägi välja sedasi, et tuterdasime sinna putka juurde, ulatasime passid koos maalesaabumise kaartidega (mis meile tagasi anti ilma vaatamata) ja 30 usd-d (2 viisat). Sellepeale putas istunud asjamees kleepis kummasegi passi kleepsu ja ulatas need meile tagasi. Ajaliselt vb kokku 2 minutit ja kuna samal ajal käis telekast miski neid huvitav saade, siis minuarvates see asjapulk isegi ei vaadanud kelle passi ma temale andsin (ja ega see hilisem kontroll ka oluliselt karmim ei olnud. Ainult maalesaabumise kaardid võeti ära passivahelt).

Mul Trafic 1.9 turboga, pikakereline ja küttekulu kisub vähemalt hetkeilmadega ikka 9 kanti. Ja eks ma arvestan pigem varuga, kui et reisiajal peaks hakkama leiutama ja "kartulikoori sööma"

Tundub, et kõikjal Hrg-s on juba kasulik ennast identifitseerida, kui "mitte venelast". Nood on saavutanud sellise taseme joomises ja käitumises, et isegi nende raha himustavad teenindajad neid enam ei salli. Igatahes oli huvitav täheldada, et kui kohalik kaupmees sinuga juttu tegi vene keeles ja sa talle mainisid, et ei ole seda mitte, siis vabandati kiirelt ja kui veel mainisid, mida neist üldiselt arvatakse, siis juba 50% hinnast kohe alla kukkus. Päris tõsiselt ja rohkem kui ühes kohas. Vaene rahvas on isegi Aafrikas oma nime ära lagastanud. Pole ka ime- ise sai 09-16.01 ikka ka korduvalt imestatud nende pillatud käitumispärlite üle. Aga lõbus oli vähemalt... ja ka hotellipersonali tuju paranes, kui neile "asju lahti seletada". Aga tüüpiline slaavi turist= 24/7 rummikoola ja õlle mõju all, pool tundi enne söögiaja algust koguneb söökla (muidu resto aga peale nende sisenemist muutub sööklaks) uksetaha ja enamalt vallutab söögisaali 15 minutit enne ametliku söömaaja algust. Kuhjatakse kõike ja valimatult ja palju taldrikutele ja laudadele nagu kardetaks näljahäda (ilmselt Leningradi blokaad on geenidega edasi kandunud) kuid lõppkokkuvõtteks süüakse 1 saiake, maitstakse kahvliga vb ka mõnda muud asja ja seejärel...baari rummikoola ja õlle järgi

Estour. See on firma milline otsustas aasta lõpus tühistada 08.01 reisi Hrg-sse. Aga info selle kohta edastati mulle kas 06 v 07... pmst siis kui juba pakkisime. Minu õnneks olin võtnud paketi Baltic Travelist ja nendega oli lihtne-"Teie saite raha, mille eest lubasite meid viia sellisel ajal sellisesse kohta. Võime raisata aega nii telefoniotsas kui meile vahetades aga kokkuvõttes ei ole minu mure millise reisikorraldaja kassast mulle lennujaamas voucher antakse". Muidugi eks neil oli ka probleem, et Estour pakkus asendust Sharmi aga ma põhimõtteliselt olin plaaninud Hrg-d ja kohtuda seal mõne konkreetse inimesega. Pealegi pole mul sellest miskit kui edasimüüjad lõpetaksid selle kontori, kui ebausaldusväärse, pakettide pakkumise. Ise igatahes oma edasisi puhkusi nendega seostada ei plaani. Kazikesel soovitaks heita pilgu Võlaõigusseaduse 44. peatükile ja Estouril tänada Baltic Traveli asjaajajat, kes leidis võimaluse meie toimetamiseks lepingujärgsesse sihtkohta. Kuigi päev hiljem. Aga mitte 2p hiljem ja mujale nagu Teie pakutud. Kuna ise tegelen transpordialal, siis pakuks Estourile, et läheme Kuutsemäele suusatama, see nädalavahetus. Aga peale raha kättesaamist teataks, et nädalavahetus Kuutsekal jääb meie juhatuse otsusel ära ja asenduseks pakume kolmap-neljap Aegviidus. Lumi on, mägi on, suusarajad ja majutusvõimalus on ka- mis vahet sel on kuskohas lumes sumbata? Mis tähendab, et Teile sobis ainult sel ajal-meie juhatus otsustas, et sel ajal ei toimu reisi ja kõik. Lisaks veel, et Estour sunnib vaatamata Tarbijakaitse väljaöeldule siiski ostma neilt viisat, samas kui viisa on märgitud eraldi tasu eest saadava lisateenusena. Ei lähe neile korda, et ei ole mul vaja nende kaudu seda kleepsu. Olgu siis põhjuseks kas juba olemasolev viisa või soov viisa kohapealt osta. Igatahes ainus kord ja arvatavasti ka ainsaks jääb kui nende korraldatava reisi kasuks üldse otsustasin.

Eks see olene ikka ka masinast, millega plaanite minna. Ise rehkendasin oktoobris kokku, et Malagasse ja tagasi + ca nädal kohapeal (kokku siis tripp 2 nädalat) Renault Trafic'uga tulnuks sõidukuluks ca 25k (arvestuslik läbisõit 10 tuh. km ja km keskmine omahind 2,5 eeku). Kui järjepanu roolida (loomulikult ikka vahepeal ka ennast ja masinat tankida ja hooldada), siis u 2,5 kuni 3 ööpäevaga rooliks kohale. Iseenesest saaks lennukiga rutem ja võimalik, et ka odavamalt kohale, kui 4,2k nägu aga roadtripp on ise juba omaette elamus ning kui jagada see 2,5 eeku/km masinas olevate in arvuga, milleks Trafic'u puhul oleks optimaalne 6, siis teeb see 41 senti/km. Muidugi on selline "yhe soojaga" roolimine mõeldav kui on vähemalt 3 roolimisvõimelist persooni seltskonnas ja seltskond ise peab ka olema 1 paras kamp edumeelseid masohhiste. Minu seltskond kahjuks vajus erinevatel põhjustel laiali, mis paraku viimasel ajal vägagi tavaline, et algul palju trummilöömist ja londipõristamist...aga kui läheb reaalselt asjaks, siis tuleb erinevaid asju, haigetest lastest- õela ülemuseni, vahele. Aga kui Teil reaalselt minekuks kisub ja ei ole miskit ühise mineku vastu, siis on ka selles osas ettepanekud oodatud. :)

A mis vaev neil on nende "vedelikega"? Maailm tahket keemiat täis, mis eraldivaadatuna igapäevakasutuses aga kokkusegatuna ei vaja isegi mitte ylitäpset doseerimist, et korralik kõmakas tekitada...lihtsamaid koostisosi suisa pardal pakutakse aga kui 4-se kambaga lennukile minna siis pmst saab iga mees võtta kahtlust äratamata kaasa piisava koguse erinevaid tahkeid aineid. Seega eks see osalt ükst teater on, sest ei ole ju loogiline, et isikud kellel puuduvad eementaarsed teadmised lõhkeainete koostisest, suudaksid pidada võitlust suht hästi organiseeritud, varustatud ja üsnagi inteligentsete liitlasvägedega. Seega see vedelikupiirang on küll "kummaline~".

Aastatepikkuse ÜRO töökogemusega tegelane ja kui ära "huiatakse", siis ei tea kuidas asjad käivad? Endisi töökaaslasi UN-ist peaks ju ikka seal olema ja nendekaudu eneselegi abi ei suuda korraldada, siis mida ta seal üldse tegi? Oli niisama ilus poiss? Mõte selles, et kui aastatepikkuse töökogemusega UN-is inimene ei saa selgeks kuidas võõral maal rahata ja dokumentideta käituda, siis tegu ikka eriti "lennuvõimetu" organisatsiooniga, kui selliseid aastaid palgal peetakse. Miskit (ja päris mitmest kohast) ei klapi kogu selles loos. Räägiks äkki nüüd ausalt ära- keda ta sinna esindama kippus ja kas mitte ei ole ta miski kohaliku seadusega vastuollu sattunud ja sellepärast lennukile ei lasta. See umbisikuline ja umbmäärane umbluu kogub küll kõvasti postitusi aga informatiivses mõttes pole suurt miskit lisandunud. On teada et on tegelased "laanekas", "lätlane" "sõber", "sõbra tuttav aga mitte sõber", "kohalikud võimud" ja "emegrency paper"... keegi neist püüab SL-s palmiall kala, keegi on saanud Londonisse, keegi on seotud "mitte asukohamaa organisatsiooniga", keegi on jamas jne. P.S. Tiina Wilder, vihjekorras- lase laanekal endal seletada- areneb ka väljendusoskus, muidu tänab sind viisakalt "tõlke eest" aga kokkuvõttes pole tema ise miskit öelnud- kõik on sinu seletus-tõlgendus :)

Ei saa aru mille üle nagu kurdetakse? Kapi uks ei sulgu 100% (kui sulguks, siis võiks seal olla hais, millist ka vb saaks isegi pildistada)? Või et kapis seest värv lahti(aga palju on sinna kappi vaja vaadata?). Ehk minibaar viltu (pane miski kivi nurgaalla ja ära lase ennast häirida)... jne. Muidugi eks me kõik taha ikka täiuslikkust ja võimalikult madala hinnaga (8500.- näkku polegi nii väga madal- ise lähen 08.01 ja 7500.- nina...eks näis mis selle eest pakutakse). Tüngaks seda kindlasti ei saa nimetada. Mitut kohalikku korterimüüjat-üürileandjat tead, kes teeks pilti asja puudustest? Pigem ikka reklaamitakse häid külgi ja kindlasti olid nimetatud kohast ju ka kataloogi pildid (iseasi millal tehtud ja milliest toast) Ise ka waves resortis väga rahule jäänud- sain just selle toa mille pilt oli reisikataloogis :) aga samas oli grupis inimesi kes said toa "vaatega põõsasse või seina", kel polnud kas üht või teist vett või mitte kumbagi või mitte korraga, kellel oli sipelgaid toas kellel miskeid muid loomi. Vedamise asi ja sellele ei anna garantiid ka see kui omal käel matkad. Aga omapäi kindlasti huvitavam eriti inimesel, keda häirib lõunamaises äriajamises lubatu ja tegelikkuse erinevus ja mõned kosmeetilised möödalaskmised :)

Vahe oleks ilmselt kui tahetaks sellest hiljem miskit ainepunktisarnast asja endale tekitada mõnda kõrgemasse kooli. Siis loeb õppejõu pädevus ja koolitusload jne. Aga kui tahta lihtsalt "keelt kui suhtlusvahendit" õppida,siis olegem õnnelikud, kui keegi viitsib oma teadmisi jagada.

Kui asi "õige" on, siis on kõik hästi (mitte, et oleks hästi kui kaasmaalased kusagil jamas on). Mis puutub sms laenu väiksusesse, siis trikke on tehtud ka palju väiksemate rahadega seoses ja rahapesu miljonite jaoks oleks iga kell parem ja ohutum teha ülekandeid alla pankadepoolt jälgitava piirsumma, seega vaja mitmeid vastuvõtjaid nagu ka plastikraha(igasugu kaardid) tüngade puhul. Lihtsalt seoses tööga ikka igasugu trikke ja nippe näinud ja kindlasti palju veel nägemata/teadmata jäi. Nüüd küll juba teisel elualal aga näe- kahtlustamine jäi külge :) Kahjuks ise ei saa aidata, kuna sugulane elab küll Inglismaal juba aastaid aga tuli hetkel kodumaale käima ja tagasi alles jaanuari keskpaiku läheb. Igatahes pidage pühi ja aidake siis kes ja kuipalju saab.

Häid pühi ka minupoolt kõigile. Aga teemat jälgides tundub asi ikka järjest ja järjest kummalisem. Said teada, et sõbrad jamas annad edasi VM-i nende andmed ja viimase teadaoleva koha ja niipalju või vähe kui sa siia oled hämanud ka muud juttu juurde. Aga, et inimesed piiritaga laske endale raha kanda ja andke siis kellelegi kellel pole dokumenti- paneb mõtlema. Ei tahaks umbes süüdistada, seepärast ütlen kohe, et lihtsalt fantaseerin võimalikel teemaarendustel. 1. Tegu miski kahtlase päritoluga rahaga ja mida rohkematele adresaatidele seda kanda, seda kirjum on pärast pilt ja keerulisem eristada juhuslikke adresaate "sihtgrupist". 2. Kui hiljem võataksegi teiga yhendust, et saite "musta raha", siis mis oskate öelda- võtsin välja ja andsin Londoni lennujaamas ühele ilma dokumentideta tegelasele :) Sama juttu ajavad ka "sihtgrupi" liikmed ehk kaasosalised. Kuidas asi üksikasjaliselt toimub ei hakka seletama, muidu mõni saab veel uueks aastaks "äriidee" aga vb olen liiga paranoiline, kuid ise oleksin vägagi ettevaatlik enne kui lasen kellelgi kanda omale miskit raha (eriti veel piiritaha) ja siis see välja võtta ja anda kellelegi, kes lihtsalt väidab olevat ennast keegi "Jaan või Jüri". Ilmselgelt annab neid "ajutisi pabereid" genereerida sama lihtsalt nagu emaile mis räägivad kellestki Mr.Late Nate'st ja sellest kuidas ta alaska airlainiga olla kunagi elevandiluurannikul alla kukkunud ja ilge pärandus nüüd ripakil (ka muideks Londoni pangas). Lisaks on veel võimalus, et teie kontole see raha tuleb ntx. sms-laenuna (Teie nimel ja kui ülekannet ootate, siis ilmselt teisel poolel on ju teada nii teie nimi kui telefon), siis veel võimalus, et miskiaja pärast hakatakse seda raha teil tagasi kysima...teile kanti, teie võtsite välja...aga saatja väidab, et pole jõudnud sellele kelleni pidi jõudma jne. Vabandust kui ülekohtune olen laaneka suhtes- aga mulle tundub see teema igatahes järjest kummalisem. On keegi saanud ka mõne konkreetse vastuse mõnele küsimusele? Suhteliselt häma käib, ka riik pakuti välja peale siin kellegi väljahõiget, et seal võib nii juhtuda, aga muidu ju kõigele vastatakse et "ei tea" ja "ei saa ühendust" ja ametlikke abikanaleid nagu ei taheta kasutada või siis mingil põhjusel siia sellest ei kirjutata.

Nu samas 32" LED LCD televusseri saad u 1500.- eeku odavamalt, kuid kas see ka kokkuvõttes nii saab olema on iseküsimus. 1. sõit sinna ja tagasi, seega peaks mitu ostma, et 1 katab sõidukulud. Aga kui juhtub garantiiremondi vajadus? Sikupilli prisma ei võta isegi Õismäe Prismast ostetud vigast asja vahetada või remonti saata, seeag arvata on, et ka seljuhul selle telekaga rõõmsalt Lätti sõidad ja siis kunagi võibolla ka sellele järele. Samas: jänesed shampust ei joo :)

Seda hea kuulda. Saigi just bürooga ära arveldatud- niiet, kes veel samal ajal sinnapoole, siis lennujaamas näeme ja kohapeal tähistme!

Selline küsimus tõstatus,et kui lend saabub HRG-sse u 01 öösel, kas siis ka keegi seal viisat müüb? Eriti arvestades, et reede-laup neil puhkepäevad ja äralend siit reede õhtul, seega saabumine täpselt kahe puhkepäeva vahelisel ööl.

Teil plaan minna 19 okt. meil esialgu 20 +- mõni päev plaan alles toores). Tekkis aga selline arutelu, et kuigi meil sinna ja tagasi kulu 3000.- eeku nägu on arvestatud, kuna mööda maad väikebussiga plaan minna, siiski tahaks teada mis ilma sealkandis selajal loota võiks? Et kes on vanad Hispaaniahundid andke teada, mid võiks oodata okt lõpus-nov alguses. Keegi hirmutas, et võib ju olla et ongi veel ca 20 soojakraadi aga ilmselt sajab juba vihma. Plaan siis paikneda Malaga'sse nädalaks.