Viimased kommentaarid

Juhul kui inimene kasutab pin kalkulaatorit, või on muul moel kontrollitud pileteid ostes, mitte mõni krediit kaart mis ei tee isiku tuvastamist, pole probleemi.

Ma ei tea, pole korraliku kõhutõbe tais kunagi saanud, kuigi söön kõike mida kohalikud, ning käsi ka iga minut ei pese. Ning kui midagi maha kukub, siis ikka võtan üles ja söön ära kui just mulla sisse ei kuku. Ning ega ikka kõike mis turult ostan ka pesta ei jõua enne söömist. Ennem on mul kõht lahti tagasi jõudes rasvasest toidust, siin kergelt olnud paar korda kui olen lasknud endale müüa mitte kõige värskemat meretoitu. Nagu igal pool proovitakse ka siin vanem kraam teadmatutele müüa, aga koos kohalikega pole kunagi probleeme.

Jah,2015 lahkusin mõned päevad enne, nii et selline külm mul esmakordne siin. Ega vihma praegugi pole, detsembrist aprillini siin üldiselt pole vihma. Kuigi vist nädal tagasi üks öö enne külma lainet sadas ja mu naine oli väga imestunud, kuidas see võimalik sel ajal.

Ja muidugi ,rohkem kui 10 aasta jooksul esimest korda pole öösel vaja ei konditsioneeri, ega ventilaatorit.

Meil Hua Hinis ka, viimased 5 päeva ikka suht jahe ja tuuline. Eriti öösel ja rolleriga sõites on fliisi kindlasti vaja, päeval saab nüüd juba ilma hakkama.

Tais hakkavad ka need päevad jooksma sisenemisest, ning kolm kuud aega ühekordse sisenemisega ja 6 kuud kahe vöi kolme kordse sisenemisega.

Kui taotled 60-päevast viisat saatkonnast, siis juba seal on vajalik edasi tagasi pileti olemas olu.

Liikluse pärast ma eriti ei muretse, olen Tais oma 50000 km aja jooksul maha söitnud, kaasa arvatud Bangkokk. Lihtsalt mötlesin, et kui meid viis inimest siis vast auto tuleb soodsam kui ühistransport. Ja taksosse ka väga ei mahu.

Tänud, kuidas seal kohapeal autorendiga on, mötlesin et vötaks vahepeal ka auto, ainuke tobe asi et ei möelnud sellele hotelli broneerides ja hotellis parkimis vöimalus puudub. Mötlesin siis et vajadusel äkki kohapeal ja lihtsalt hommikust öhtuni.

Postkontor, arvan et nadal umbes, vahemalt Norra kunagi tuli nii kaua Hind soltub kaalust, aga odav see pole, kilone pakk oli siis mingi 1000 bahti. Hiljuti Louna Koresse saates maksis pea 2000 bahti, aga see oli tunduvalt raskem.

Muidugi eeldusel et Euroopa kodanik on ikka ka Sengeni kodanik, ning ei vaja Shengeni viisat. Sel juhul on reeglid samad mis Shengeni viisal.

Keegi sul ei kontrolli kaua sa seal oled, passi templit ei lööda, nii et ole kaua tahad, kui väga pikalt olla siis vast peaks end ära registreerima.

Norra on Shengeni viisaruumis.

Siis saab 15 päeva viisa vabalt

Milleks kahekordne viisa, plaanis ju 1 kuu Tais, ning kuu aega on viisavaba. Ning kui tagasi tulek ka Taist, saab uue kuu viisa vabalt. 8 dollariga päev, see on nii ja naa, väga palju ölut lubada ei saa. Ütleme nii, et kui leida mingi tuba, mis maksab umbes 4 dollarit päev, üks söögi kord umbes 1 dollar, siis jääb veel ühe ölle jagu alles. Aga nii odavat elamist saab tavaliselt ainult pika ajalise lepinguga.

Lähed lihtsalt passi kontrolli, mingit viisat ei tee, kui on Eesti pass.

Samuil minu meelest üks kallemaid ost keskusi mida Tais näinud olen. Käisin seal oma autoga, ning ei ütleks et liiklus nii väga rahulikum, muidugi asi võib olla selles etoli full moon party aeg.

Ega seal neid polegi nagu, tuleb ikka edasi minna. Seal tulevad Samui jne. aga need turistikad.

Terve Hua-Hin on ranna ääres,ning hotelle basseinidega küllalt. Aga kui tahtmine ka linnas kolada jne, siis vast ikka kuhugi soi 45e ja market village vahele. Muidu ka khao takiapi kant normaalne, aga sealt pidi tuk-tuk linna olema 200 bahti. Mina pole kunagi taksot netist ette võtnud.

Vöivad hakata, kuigi minult pole kunagi küsitud, aga olen igaks juhuks teinud ikkagi mingi edasi lennu broneeringu, ning enne maksmist välja printinud, vöi teinud mõnes reisibüroos, ning pärast tühistanud.

Eestlasel on lennukiga minnes 30 päeva viisavaba, ning maad mööda 15 päeva. Mingit viisat sa ei tee, lihtsalt lüüakse tempel passi. Nii et kui lähed lennukiga siis saad kõigepealt 30 päeva, ning kui tuled kambodzast tagasi mööda maad saad 15 päeva templi, ning kuna sa tagasi tulles oled ka vast mõni päev, siis sa mingite viisadega jamama ei pea.

Jah, mul on seda juhtunud, ning viivad järgmise lennuga, kus juures on süü olnud tollil, mite lennu hilinemisel.

Black mountaini asemel on nüüd linnale lähemal uus ja suurem vanara, kui mäletan nime õieti, pole küll ise käinud, aga reklaami järgi aasia esimene mingi seiklus park.

Vöimalik, aga mitte nii mugav.