trip-krainetrip-ukraine-dark

Kribukarbu

Rändur, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

42 meeldimist
7 postitust
225 kommentaari
 

12 külastatud riiki, 6% maailma 195st riigist

Tahab minna

Viimased kommentaarid

@K@trin, meil olid koroona ajal ostetud piletid, mis vastasid @vatse poolt toodud reeglitele seega ühe korra saime tasuta vahetada

Siin varasemalt kirjutati:

Balti riikides tühistatakse lend, kui sihtriigi nakkuskordaja on üle 25. Samast põhimõttest lähtub ka Air Baltic. Seega seni kuni Hispaania nakkuskordaja on alla 25e lend suure tõenäosusega toimub, küll aga peab üle 16 karantiini jääma.

Ma/meie reisiseltskond peaks hetkel Horvaatias olema, kus nakkuskordaja on üle 25 aga lende AirBaltic ära ei jätnud vaid tõstsime ise lõpuks 48h enne äralendu uuele kuupäevale (nneks see võimalus oli olemas aga kuupäevad suht kehvad).

Meil oli broneeritud 04.06 TLL-ATH-CFU ja sama marsuut tagasi 12.06. Seni midagi ei toimunud st samad probleemid mis teistel. Saadeti kirju, et rebooki aga kuskile polnud broneerida. Vaatan nüüd oma broneeringut ja TLL-ATH ja ATH-TLL otsad on kuskile karuauku kadunud aga ATH-CFU ja CFU-ATH on veel alles :D

@minnumannu Kus see Aegeani kodulehel kirjas on et lennud on tühistatud kuni juuni lõpuni? Meil on piletid 04.06 TLL-ATH-CFI ja tagasi 12.06 ja veel pole tühistamisest kippu ega kõppu. Kui oma bookingut vaatan kodukal siis ka nagu kõik toimuks. Proovisin ka pileteid osta TLL-ATH samadeks päevadeks ja täitsa müüvad.

Inboxile aitäh lingi eest, selle olen juba läbi lugenud :)

Aga eile istusime ja mõtlesime, et võib olla tõesti teha nii, et olla paar ööd Kerkyras/Corfu vanalinnas, paar ööd siis Palaiokastritsas, sest sinna ma tahaks tõesti minna ja üks peatumiskoht siis juurde leida veel.

Käisin just septembris NYC ja ööbisime lõpuks Harlemis ühes üsna ägedas airbnb's, kuna see oli odavam kui hotell. Jäime väga rahule. Aga tõesti, klassikalisi mõistliku hinnaga dinereid on väga raske leida. Kindlasti on raske öelda, mis oleks mõistlikum sest see oleneb palju ka sellest, milline hotell valitakse ja millist hommikusööki seal pakutakse. Arvestama peaks kindlasti sellega, et Mannhattanil käivad inimesed eelkõige tööl seega lõunasöögi leidmine on oluliselt kergem. Hommikusöök süüakse tavaliselt kodus või on the go

No later than 40 minutes prior to departure tähendab ikka seda, et mitte hiljem kui 40 minutit st 40 minutit enne väljalendu on viimane aeg millal saab pagasit ära anda ning peale seda on lend juba suletud. Soovitaks ikka varem kohal olla

"kas on ka tagasilend tühistatud või on juhuseid, kus seda pole märgatud teha? Eriti Lufthansa puhul"Sellesmõttes, et ega seal ei istu mingi tädi, kes kontrollib, et kas sa tulid lennule või mitte ja kui ei tulnud siis tühistab su pileti ära. Me elame ikka IT ajastul ja eriti lennunduses on rõhk automaatprotsessidel seega, kui lennukile minek lõppeb ja sind lennule minejate seas ei ole siis oled sa automaatselt no-show staatuses ning x aja pärast käib automaatprotsess sinu piletist üle ja tühistab ka kõik ülejäänud lennud, mis selle piletiga seotud on. Kindlasti on olemas mingi võimalus, et süsteem eksib aga ma kahtlen, et sellepeale enda reisi tasub nüüd üles ehitada. Lufthansal oli vanasti enda arendatud süsteem, kus võib olla tõesti mingi tõenäosus oleks olnud aga juba paar aastat kasutavad nad Amadeusi teenused (mida kasutavad ka Finnari, British Airways, Qantas, Singapore, KLM jms) ning sellega see tõenäosus ka ilmselt vähenes.

Mina olen ka kõigega nõus, mis TIP eespool kirjutas. Ma pole mingisugune suur USA vahel lendaja ja Euroopas lendan paar korda aastas aga mõtlesin, et panen ka enda mõtted kirja, ehk on abiks.ESTAst nii palju, et ei maksa Estravelit süüdistada. Viimasel ajal ongi selline kummaline lugu, et alati ei tule kirja aga mõnikord tuleb. Ma tegin nt eelmine sügis vanematele ESTA-d ning neil tulid kirjad ilusasti, samas kui mehega endale selle aasta jaanuaris ESTA tegime siis mingit kirja ei tulnud.Ma küll viimati lendasin USA vahet 10 aastat tagasi aga sai läbi proovitud KLM, British, United ja Lufthansa. Lendasin Tallinnast (kui ka Helsingist) nii idakaldale (New Yorki) kui ka läänekaldale (Portlandi) ning sealt tagasi.  Esimest korda läksin Tallinnast laevaga Helsingisse, ööbisin seal ning hommikul siis Helsingist Frankfurti ja sealt New Yorki ehk siis lendude mõttes lühikesed otsad aga selline paras sõelumine. Olen lennanud ka kuskilt Euroopast (ei mäleta enam kust, äkki LHR-st?) läänekaldale ühe lennuga, mis oli kohutavalt pikk lend. Ma ütlen ausalt, et seda Helsingi varianti ma küll enam ei tahaks teha, sest see kõik tundus lihtsalt nii pikk. Ja ma veel Helsingis ööbisin tuttavate juures, kes tulid mulle ise järele ja viisid hommikul lennujaama tagasi :) Kõik ülejäänud lennud on mul alati olnud sellised mõistlike ümberistumistega ning ma ütleks, et ma ei mäleta küll, et ma hirmus õnnelik oleksin olnud, et sain Helsingis magada selle öö...see põhi pauk väsimust ja jet lag'i tuleb nagunii siis kui sa sinna jõuad või selle viimase lennu ajal ehk siis minu jaoks on alati olulisem olnud see, et USA-s saaks kiiresti kuskile voodisse magama. Ja no 13h lennukis ma väldiks küll, eriti kui on valida 3h vähem lendamist, sest sa nüüd kujuta ette, et sa oled rohkem kui tavaline tööpäev seal lennukis kinni ja istud...Me ise oleme nüüd minemas septembris TLL-HEL-JFK. Peale seda on siselend EWR- LAS ja tagasilend Eestisse on LAX-LHR-TLL. Kõik on bronnitud samal põhimõttel, et otsitud on pigem seda, et peaks vähem ringi istuma ja lennuaja pikkus oleks minimaalne. Tekist ja padjas ka nii palju, et üleookeani lendudel on see tavaliselt olemas. Mul on nüüd ostetud üks suur sall, mis on tegelt juba natukene sellise väiksema pleedi mõõtu, mille endale peale tõmban, sest mul on tavaliselt lennujaamas endas ka külm.

Mis tähendab, et muudab valeks?

Ma ei suuda meenutada, kas seal tunnistusel mõni inglise keelne sõna ka on aga kui pole ja rahast kahju pole siis ma laseks igaks juhuks mõnel tõlkebürool tunnistuse ka inglise keelde tõlkida.

jaanusm'ile kommentaariks. Loomulikult saab tellimusi teha aga ma sügavalt kahtlen kas see arendus ennast lõpuks tasa teenib. See, mis hbert kirja pani on kõik õige aga tegelikult jäämae tipp. See mis toimub arvelduste ja broneeringute kõhus, kuidas ja kuhu need andmed tegelikult liiguvad jms on väga keeruline ning ei ole lihtsalt muudatus 'ohhh laseme nime muuta' vaid väga-väga kallis arendus. Kas nende mõne inimese pärast, kellel selline situatsioon tekib on see seda väärt? Lisame nüüd siia juurde tõiga, et väga suur osa (ka LOT/Nordica) kasutavad Amadeusi sisseostetud karbilahendusi, mis ei ole mingi rätseptatöö vaid väga suur keskselt ülesehitatud süsteemide võrgustik siis mõte, et minna seal sõrme nipsutama, et tehke kogu oma core teenuse ülesehitus ringi on ikka jah... EL saab selle peale infarkti ilmselt.

Tagantjärele tarkus aga olen ise samas olukorras olnud. Ostsime piletid sügiseks kevadel ja pulmad olid augustis. Polnud tol korral päris kindel kas uue nimega dokumendid kätte saan reisik aga piletid ostsin ikka nii, et panin uue nime mitte vana.Aga jah, kui tegemist on odavate piletitega ja edasilennuga siis tõesti ei saa nime lihtsalt niisama vahetada. Nimevahetuseks peab reisibüroo v kes iganes piletid korraks tühistama ning siis uuesti pm müüma ning tõenäosus, et sama hinnaga pileteid veel on on väike (arvestades seda, et äralend on suht lähedal siis neid polegi ilmselt). Kui kapo311 soovitust kuulda võtate siis tasub arvestada sellega, et kui väravas "vahele jääte" siis teid ka maha jäetakse ja peate nii või teisiti uue pileti ostma. See võib juhtuda juba Tallinnas või minnes Brüsselis või tagasitulles Brüsselis jne. Kui väravas see välja tuleb siis seda kas sind pardale lastakse või mitte otsustab üldiselt konkreetse lennufirma esindaja lennujaamas (kui see olemas on).Infoks ka nii palju, et üldiselt mida värava dokumendikontrollis kõige rohkem vaadatakse on perekonnanimi (et see klapiks pardakaardil olevaga) ning dokumendi kehtivusaeg. Olen ise lennujaamas töötanud ja 2.5 aasta jooksul kehtetuid dokumente kinni püüdnud 12, palju läbi on lipsanud ei oska öelda. Kui tahtmis on siis soovitan otse lennufirmade poole pöörduda ja küsida, et kui sa tuled oma uue dokumendi ja ka vana dokumendiga (mis on kehtetu lendamise ajaks) ning võtad kaasa ka abielutunnistuse siis kas nad on nõus sind selle konkreetse vana perekonnanimega piletiga pardale laskma. Kui nad sellega nõus on siis ilmselt korraldavad nad ka selle, et lennujaamades kohapeal oleks info olemas, et on üks reisija selliste dokumentidega ning palun peale panna. Tasub arvestada sellega, et tegemist on siis nendepoolse võetud riskiga ning kui tõesti läbi läheb siis tasub aitäh ka öelda :)

834arr: Sa tahad öelda, et ESTAga sisenejatele on kaks järjekorda ehk esmakordsed ja mitmekordsed? Vaevalt küll..ikka viisaga ja ESTA-ga sisenejad.

Me tegime 01.01.2018 ESTAd ning vastus oli ESTA lehel olemas ca 30 minutiga. Eraldi kinnitust meilile ei tulnud vaid tuli ise sisse logida ning sealt saab staatust vaadata.

Ei maksa muretseda, minu printsiga on kõik väga hästi.

Tänud kõigile soovituste eest ja vaatasin, et Morningside Inn on tõesti odavam. Kuna vahepeal see üks korter, mis meile Harlemis meeldis läks juba ära siis panime ühe teise korteri hetkel juba igaks juhuks kinni. Rääkisin oma USA sõpradega ka ning rahustasid, et enam ei ole 80ndad ning Harlem pidi OK olema. Kahtlemata me oma kahvatu pale ja blondide juustega tähelepanu äratame aga eks see siis näha ole :)

"Korra oli Tallinna lennujaamas olukord, kus lampi kargas ligi meie enda tollitootaja, et kaalu suhtes paukuda aga ka siis oli Ryani enda töötajal savi." Tallinnas pole Ryaniairil töötajaid...üleüldse on Ryanairil väga vähe töötajaid.

Jah sellele ma üldse vastu ei vaidle, et tänapäeval on arvutis vm andmekandjal olev info tunduvalt olulisem ning seda rahaga ei hüvita kuigi noh kui sulle ikka midagi väga kallist on siis lae pilve või tee koopia. Mul nt varastati sülearvuti kott koos kogu krempliga ära ning päästiski lõpuks see, et mul oli lõputöö ühel mälupulgal kodus olemas tagavaraks (sest kõik ülejäänud olid ka eeskujulikult kotis). Küll aga ma ise leian, et ma pigem maksan pagasikindlustust ning saan hiljemalt mingisugusegi summa, et uued vidinad soetada kui et olen asjadest ja andmetest ilma ning saan ise kõik rõõmsasti ka kinni maksta. Samas jälle, kui sul on nt tööarvuti ja sa oled ärireisil siis sinu tööandja on ilmselt nagunii juba sülearvuti ära kindlustanud ning sinul on nullkulu ja see on juba hoopis teine lugu ehk stsenaariume on mustmiljon.

OT: Tegelikult mõtlesin seda lugu: http://www.dailymail.co.uk/news/article-2318990/Dozens-baggage-handlers-working-Italian-airline-arrested-crackdown-suitcase-thefts.html aga ma ei tea miks mul jäi meelde, et see oli hiljuti :) Eks mingeid paralleele saab lennujaamadega tuua aga mitte alati, sest lugu on ikka veidi keerulisem. Üldjoontes tegeleb pagasi lennukisse toimetamise ning mahalaadimisega lennujaamas kohapeal toimetav ground handling ning mida suurem lennujaam seda rohkem on ka teenusepakkujaid. Nt Tallinnas on lugu lihtne, tegemist on üheainsa ettevõtte töötajatega ning väikeste lintidega st poisid töötavad kõik koos külgkülje kõrval ning ka kõige parema tahtmise juures ei jää ükski töötaja sinu kohvriga nii kauaks üksi, et sellel kasvõi lukk lahti muukida. Nüüd suuremates lennujaamades on lugu natukene teine ning tihtilugu on mitu erinevat handlingut, kes tegelevad siis teatud lennufirmadega ning kui teenust ostetakse odava raha eest siis eks mingi hetk hakkab teenuse kvaliteet ka kannatama. Natukene segab veel vett ka tõik, et on lennufirmasi, kes lähevad samm kaugemale. Nt Ryanair ostab alati lennujaama handlingult minimaalselt teenuseid ning seetõttu pole ka tihtilugu nende lendude boardingute ajal trappe (sest nad ei maksa lihtsalt selle eest), kui su pagas juhtub kaduma minema siis ei saa üldiselt lost and found sind väga aidata, kuna Ryanair kasutab tasuta saadaolevat pagasi otsimissüsteemi, mis aga ei kannata mingit kriitikat jne ning ka enamus nende staff (piloodid, pardateenindus jne) ostetakse sisse rendilepingute alusel tööjõu vahendusfirmadelt jms. Ehk siis kõige lihtsam on teha pagasikindlustus ja kotile ikka lukk panna ja see ära kiletada, sest nii võtab sisuni jõudmiseni kõige kauem aega ning on mingisugune tõenäosus, et ei viitsita sellega tegeleda. Lisaks pärast on nii kindlustusele kui ka lennufirmale lihtsam tõestada, et kotis sees käidi.

Mis puudutab varastamist siis ma ei mäleta millisest lennujaamast (mõni Ryanairi oma oli igatahes) saadi kätte suurem jõuk, kes tegeles kohvrite tühjendamisega. Põhimõtteliselt hakkas mingi hetk muster välja paistma (ju siis läksid liiga ahneks) ning lennujaamast tüüpe kätte ei saadud. Kaamerad pandi hoopis lennuki lastiruumi ning selgus, et samal ajal kui kohvreid lennukisse laeti istus tüüp lastiruumis ja sorteeris pagaseid :) Ja kiletamine kindlasti aitab aga garantiid ei anna. Moskvast on üks lugu, kus lennujaamas kiletati pagas ära ning kui Tallinnas kätte sai siis ehted olid kohvrist läinud ja läbipaistva kile asemel oli kohver punases kiles :)

Meie käisime (mitte küll lastega) paar aastat tagasi septembri lõpus/novembri alguses. Vihma küll kordagi ei saanud aga oli selline keskmine Eesti suvi. Põhimõtteliselt lahesopis oli tegelikult soe, kui ei olnud tuuline ilm ning ujuda sai ka (ma üldiselt alla 24 kraadi vette ei lähe). Päeval käisin kleidiga aga õhtul tuli ikka pikad püksid jalga panna ja mingi kampsuni laadne toode selga. OT: Meie võtsime rendiauto ja ma ausõna ei mäletagi, et oleks ühtegi bussi näinud va Krka pargi parklas, sest ei tahtnud kuskil bussidega seigelda ja olla kuskile kohapeale seotud. Me üldiselt ööbisime ühes linnas 2-3 ööd ja sõitsime selle lähistel ringi ning siis liikusime järgmisesse kohta ja saime nii suht ülevalt alla sõidetud. Kui õigesti mäletan siis ööbisime Vodice's (see linn meeldis meile kõige rohkem), Splitis ja Makarskas. Aga sõitsime mereäärsed linnad alates Zadarist kuni Ploceni läbi ja mu arust oli väga vahva. Kui ma õigesti mäletan siis Vodices oli soojem

Septembris lendasme Tallinnast Münchenisse ja oktoobris tagasi. Siis oli küll koodijagajaks teine lennufirma aga lendas Nordica. Mõlemad lennukid jõudsid sihtkohta õigeaegselt ja mitte mingeid tõrkeid polnud. Aga nagu eelpool mainitud siis juhtub ikka aga sama hästi võib buss ka katki minna :)

Improved kommentaariga täitsa nõus. Lisaks sellele ei pruugi iga lennufirmaga saada sinna kohti osta. Üldjoontes kipub nii olema, et lennufirma blokeerib mingi x arv kohti endale nö varuks ning sinna ei saagi nt web check inni ajal endale kohta valida vaid need on hõivatud. Need kohad kipuvad olema ka needsamad kohad, mida sa ihaldada. Seda tehaksegi selleks, et hoiad mingi x arv istekohti nt lastega reisijatele, et tagada see, et pere saaks ikka kõrvuti istuma. Päris paljudel lennufirmadel on ka süsteemid üles ehitatud nii, et nt lastega peredele broneerib süsteem automaatselt juba siis kohad nendele blokeeritud kohtadele ning kui nad check inni jõuavad siis üldiselt neile ka need kohad antakse (kui nad just ise midagi muud ei vali). Teine põhjus, miks teatud kohti niimoodi blokeeringus hoitakse on see, et nt beebi ei või lennukis igal kohal istuda vaid neile on eraldi istekohad, kus on siis beebidele eraldi hapnikumaskid. Nüüd kui peakski nt juhtuma, et said endale koha selles imselises reas, kuid seal on beebidele mõeldud hapnikumask ning seda beebit enam mujale pole panna siis sind sealt ka jõuga ära tõstetakse, sest turvalisus ikka ennekõike :) Ühesõnaga mingit kindlat skeemi kuidas sinna istuma saada kindlasti ei ole.

Ei lase sind USA lennukile keegi nii, et süsteemis pole passi andmeid ning need saab sisestada ka lennujaamas check inni tehes. Tavaliselt check innis tõmmatakse pass läbi ning sellga loetakse passiandmed süsteemi. Peale seda peaks süsteem kontrollima, kas antud passile on väljastatud kehtiv ESTA (võib küll lennufirmati erineda aga nii peaks enamustega olema) ning kui sul on seal ID kaardi andmed siis ei leita ESTAt. Üldjoontes peaksid saama vea parandatud ka ise. Eeldatavasti saatis tickets.ee sulle pileti kinnituse, kus on olemas ka broneeringu number (tavaliselt kirjas kui booking reference ning kood koosneb tavaliselt numbritest ja tähtedest nt L5W4NW). Võtad sellesama broneeringu numbri ja lähed lennufirma lehele. Otsid sõnu "Manage my booking" vms ning logid sisse ja tavaliselt seal juba on võimalik passiandmeid jms sisestada.